Jordánsko od 19 649 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Jordánsko

Do Jordánska potřebujete pas i vízum. Čtěte, jak ho získat

Malá pouštní země na Blízkém východě se postupně stává stále oblíbenější destinací, kde strávit exotickou dovolenou. Občané ČR musí mít ke vstupu do země každý své vlastní cestovní doklady a to bez ohledu na věk. Nezapomeňte si zkontrolovat platnost pasu. Všichni potřebují také víza. Jak je získat?

Jaká měna je v Jordánsku a jaký má kurz jordánský dinár

Chystáte se na dovolenou mezi beduíny a antické památky a zajímá vás, jaká měna v Jordánsku platí a kolik v pouštní zemi co stojí? Poradíme vám, jak vyměnit peníze, na kolik vyjde stravování a ubytování a další užitečné tipy.

Bezpečnost a očkování do Jordánska – praktické rady

I přes komplikovanou situaci na Blízkém východě je Jordánsko považováno za relativně bezpečnou zemi. V Jordánsku nemusíte mít žádné povinné očkování, ale doporučuje se cestovatelské minimum. Také hygiena je tu na dobré úrovni, i když se samozřejmě vyplatí dodržovat základní hygienické návyky.

Tipy na aktivity v Jordánsku – blahodárné Mrtvé moře a pouště

V Jordánsku se nachází celá řada historických památek, které připomínají starobylé kultury. Jordánci jsou potomci beduínů, což se na jejich kultuře projevuje dodnes. Objevte krásu pouštního království. Čtěte tipy na aktivity v Jordánsku.