Španělsko od 2 359 Kč
Zobrazit zájezdy

Pouť do Santiago de Compostela

Vloženo: 19. května 2019
Poslední příspěvek: 23. května 2019
nový člen nový člen /
Petr01
nový člen nový člen / před 5 lety
Petr01
Zdravim všechny, máte někdo zkušenost s poutí do Santiaga? Chtěli bysme s klukama vyrazit z Porta kolem oceánu. Chceme vyrazit na podzim, aby nebylo takové vedro. Nevíte někdo, jak jsou trasy značené? Budou nám případně stačit google maps? Je to cca 250 km. Máte nějaké rady, tipy, doporučení? Nebo se klidně jen podělte o váš příběh. Spali jste ve stanu nebo v ubytování pro poutníky? Bude tam na podzim hodně lidí? A co jste si brali s sebou? Díky

Odpovědi 1 odpověď

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Petr01 ~ Zdravím, já šla pouť loni v červenci, vybrala jsem si trasu kolem severního pobřeží Španělska "Camino del Norte", která je jednou z méně frekventovaných. Lákala mě nejvíce právě proto, že ji nechodí moc lidí, a také zde ani v létě není velké horko (teplota byla kolem 18-23 °C a občas pršelo).
Trasa z Porta je druhou nejoblíbenější, v létě zde potkáte opravdu spoustu lidí, ale na podzim by davy už měly opadnout. Počasí touto dobou bývá obvykle příjemné, kolem 16-23 °C.
Trasy jsou perfektně značené, i když asi dvakrát jsem na del Norte špatně odbočila, ale pomocí maps.me jsem se opět vrátila na stezku. Tuto offline aplikaci rozhodně doporučuji stáhnout, jsou zde vyznačené všechny důležité body, památky, obchody, turistické stezky, ale i ubytování včetně albergue.
Já jsem spala v hostelech pro poutníky, tzv. "albergue", kde si můžete vybrat mezi privátními či státními. Státní jsou vždy levnější volbou a stojí kolem 5-7 euro/noc, některé jsou dokonce pouze za dobrovolný příspěvek. V hlavní sezóně je o státní albergue vysoký zájem, proto je nejlepší vyrazit vždy brzy ráno a chytnout si místo v albergue mezi prvními. Pokud ale vyrážíte mimo sezónu na podzim, tak byste problém s volnými kapacitami mít neměli.
Doporučila bych Vám využít těchto ubytoven místo spaní ve stanu, případně obojí zkombinovat. Největším zážitkem je totiž právě trávení večerů u vína s novými přátely na albergue.
S sebou jsem měla 22 l batoh, který vážil se všemi věcmi jen 3,5 kg. Vzala jsem si opravdu jen to nejdůležitější - spacák, nafukovací polštář, pláštěnku, 2 trička, 2 kraťasy, větrovku, legíny, externí nabíječku, nějaké spodní prádlo a svačinu.
Camino je úžasný zážitek, takže Vám přeji ať se cesta vydaří.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů