Jaký cestovní kufr vybrat?

Vloženo: 19. května 2019
Poslední příspěvek: 24. října 2023
nový člen nový člen /
Karolína_Palečková
nový člen nový člen / před 5 lety
Karolína_Palečková
Dobrý den, ráda bych se tu s vámi poradila, jaký kufr vybrat? Do teď jsem všude cestovala spíše s cestovní taškou nebo batohem. Nevím zda volit skořepinový nebo látkový? Chtěla bych samozřejmě, aby co nejdéle vydržel a nestál mě jmění. Také nevím zda je dobré zvolit kufr s kolečky (nedělá to problémy při cestování letadlem?) raději dvě nebo čtyři kolečka? Na co si dát u výběru pozor? A víte třeba o kvalitních kufrech ze supermarketu (teď jsem viděla například v Lidlu) nebo z levnějších obchodů? Mám to pokoušet? Díky

Odpovědi 38 odpovědí

JitaG
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
JitaG
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
JitaG
před 5 lety
Za me určité skorepinovy,velikost je na tobě,zda ho chceš jako příruční do letadla či ne. Samozřejmě na kolečkách je s nim jednodušší manipulace.
Mia07
věrná členka věrná členka /
Mia07
věrná členka věrná členka / před 5 lety
Mia07
před 5 lety
Za mě skořepinový ne. Když jsme kupovali kufry my tak jsem se ptala známých a plno mě od skořepin odradilo, že jim ho zničili při cestování letadlem. Máme látkové a pohoda. Nekupovala jsem drahé. Jeden máme z internetu za 1100 Kč a sadu 3 kufrů máme z Alberta za podobnou cenu ve výprodeji. Ten z internetu letěl už 3x (půjčuje si ho i zbytek rodiny).
Mia07
věrná členka věrná členka /
Mia07
věrná členka věrná členka / před 5 lety
Mia07
před 5 lety
Jo a brala bych nějaký kde se dá zipem zvětšit prostor
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
Zdravím, já osobně jsem byla vždy spokojená spíše s látkovými. Skořepinový se snadno otluče a poškrábe. Navíc pro mě velkou výhodou u látkových kufrů je, že se dá "nafouknout" a vleze se dovnitř více věcí než do skořepinového.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Za nás látkový a pokud možno kvalitní. Máme Samsonite se zámky TSA pro anglosasské země přímo na kufru a na kód, ale stejně jsme si koupili zámky zvlášť, visací. Látkový kufr vám nikdo neprošlápne a je určitě i odolnější při letištních manipulacích.
A kolečka? raději 4 než 2. Kufr je stabilnější a lépe se s ním manipuluje.
Darina
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 5 lety
Darina
před 5 lety
Já doporučuji skořepinový Samsonite (ten se mnou absolvoval už opravdu hodně letů a nemohu si na nic stěžovat), nebo jsou pak dobré kufry Rimowa. Německá kvalita vyráběná v ČR.
Darina
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 5 lety
Darina
před 5 lety
Jinak mi přijde, že skořepinové kufry jsou lehčí. Pokud půjde kufr do podpalubí často se ušpiní, to z látky už moc nejde dostat, skořepina se zase občas poškrábe. Pokud se látkáč někde zachytí - potrhá se (stalo se mi). Mně vyhovují čtyři kolečka. Ať dobře vyberete.
Jitka_V
stálá členka stálá členka /
Jitka_V
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Jitka_V
před 5 lety
Já preferuji látkový, víc vydrží. Proti špíně se dá obalit do folie. Také se dá opravdu přifouknout, což se často hodí. Jinak je dobrá vychytávka kufr s kolečky, která jdou schovat. Zrovna jsem na ně koukala na Amazonu. Občas se totiž stává, že o ně na letišti přijdete...
Lola
stálá členka stálá členka /
Lola
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Lola
před 5 lety
My máme úplně obyčejné látkové z Kauflandu už několik let, asi za 500 Kč. A stále jsou v pořádku.
Dandanatala
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Dandanatala
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Dandanatala
před 5 lety
@Karolína_Palečková ~ Za mě látkový, jde více "nafouknout" proti uspineni obalim fólií. Máme dvě kolečka a stačí nám, i sedmilety syn s ním v pohodě manipuluje.
kuky
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
kuky
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
kuky
před 5 lety
Mám skořepinový se čtyřmi kolečky a jsem velmi spokojená. Je lehký a manipulace s kolečky všemi směry je bezva.
Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Ondra
před 5 lety
Já jsem pro obyč látkovej. Myslím, že bohatě stačí obyčejenej od Vietnamců ať už malej nebo velkej. Jinak kolečka rozhodně ano a spíše dvě – to stačí až až
Žužu74
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Žužu74
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Žužu74
před 5 lety
@Darina ~ Ano ale nehorazne drahé remove nikdy
Smíšek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Smíšek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Smíšek
před 5 lety
Dobrý den, máme látkové a úplně stačí a málo váží, na letišti stejně vylezou zničené. To je potom dobré si vyřídit na reklamacích a buď kufry opraví a nebo dostanete nové. Hlavně né drahé je to zbytečný.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Smíšek ~
dražší je kvalitnější a relativně déle vydrží. Samsonite už máme moře let, kufr tenkrát asi z Kaufu, jsme po první cestě vyhodili, protože byl poničený z cesty a na letišti jsme neměli čas uplatňovat škodu. Navíc za tu cenu.
Ale každému co vyhovuje.
Smíšek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Smíšek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Smíšek
před 5 lety
@Sally ~ nejprve jsem měla kvalitnější kufr a dražší. Po příletu z Maroka byl kufr tak v dezolátním stavu, že jsem si říkala, že na něj to letadlo snad přistálo. Kufr jsem vyhodila, jelikož jsem o reklamaci poškozených zavazadel nevěděla. Další rok na cesty jsem už koupila levnější kufr a když je poškozen, jdu na reklamace. Loni co běželo po pásu jsme se nestačili divit, to snad byl zničený každý kufr co vyjel. Každému vyhovuje něco jiného, toto je moje zkušenost. Hlavně se vždy z cest vrátit v pořádku a dovolenou si užít.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Smíšek ~
Nám přežili kufry bez promlémů i Madagaskar s AF
No jak se s kufry zachází vím velice dobře. Stačí Ruzyně, dělali jsme tam přímo na ploše stavební práce. To co s kufry dělali zaměstnanci letiště ....., při převážení zavazadel mnohdy kufry spadly na letištní plochu a vrazil do nich další "kufrovlak". Z letadel, kde nebyl pás je házeli přímo na vozíky (i jinde než v Práglu). Je to tak, já bych osobně nejel třeba jen s batohem, ale až budu větší a starší .......... .
Nejlepší kufr je žádný kufr, ale kreditka (to je pokus o vtip). Ne, hádat se nechcu, je to fakt jen o tom, co komu vyhovuje a "hadrový" kufr se přece jenom dá nafouknout
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Já mám doma kufr z Nejkufry a teda nikdy sem ho po příletu odkudkoliv v dezolátním stavu neměla. Naopak, cestoval semnou už mockrát a pořád je skoro jako nový
lidas
věrná členka věrná členka /
lidas
věrná členka věrná členka / před 5 lety
lidas
před 5 lety
@Karolína_Palečková ~Mám látkový takže neporadím ale po poslední cestě z Korfu je to snad jedno byly zničené ty i ty-i náš případ.Ještě štěstí že nám ho po reklamaci koupili nový.Ale těch skořepinových bylo poničených více-prasklé.
Charmed
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Charmed
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Charmed
před 5 lety
@anonym ~ Dobrý den, no a jakou značku odtud máte? Mají těch kufrů docela dost

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů