Rozhovor s Romanou

Vloženo: 2. června 2019
Poslední příspěvek: 2. června 2019
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Dáša
Nově přinášíme rozhovory s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat uživatelku Romanu.

Romana má vystudovaný cestovní ruch, ale nakonec pracuje v úplně jiném oboru. Veškerý volný čas se snaží vyplnit cestováním, které má moc ráda. Na dovolenou jezdí hlavně za odpočinkem a říká o sobě, že je typický plážový povaleč Avšak nebrání se ani poznávacím zájezdům. Cestování je její terapie.
Na Cestolinu se můžete podívat na její krásné fotografie , přečíst hodnotné recenze hotelů a příspěvky.

1) Romano, vy jste již navštívila Itálii, Řecko, Slovinsko, Rakousko, Slovensko, Polsko, Německo, Francii, Belgii a každoročně navštěvujete Chorvatsko. Co se Vám na Chorvatsku líbí nejvíce? Proč se vracíte právě tam?
Chorvatsko byla moje první dovolená u moře s rodiči, když jsem byla malé dítě. Jezdili jsme jenom do Chorvatska. Další státy jsem poznala až v dospělosti. Chorvatsko je dobře dostupná destinace a má jako bonus nádherně čisté moře. Oblíbila jsem si hlavně střední Dalmácii, kam se ráda každé léto vracím. Kdyby to bylo možné, nejraději bych tam jezdila každý měsíc. Je to takový chorvatský Karibik.
2) Ráda jezdíte do hotelů. Co by podle Vás měl takový hotel, kam jedete, splňovat (například blízká dostupnost pláže, pestrá strava, vyžití v okolí nebo luxusní služby)?
V hotelu je pro mě hlavně důležité, aby tam byla dobrá strava. V Chorvatsku bohatě stačí polopenze, ráno vydatná snídaně a večer bohatá večeře. Přes den stačí nějaké ovoce nebo pečivo, co koupíte u pláže. U vody není moc hlad. Samozřejmě velké plus je hotel přímo u pláže.
3) Sledujete před Vaší dovolenou například akční nabídky? Hraje cena velkou roli při výběru Vaší dovolené nebo si občas dopřejete větší luxus?
Akční nabídky si hlídám, cena je pro mě důležitá. Poslední roky kupuji dovolenou jen last minute pár dní před odjezdem. Když víte, kde hledat, tak najdete i kvalitu za rozumnou cenu. Dokonce i luxusní dovolená all inclusive se dá pořídit za pěkné peníze.
4) Jaký cestovní prostředek nejraději využíváte, když cestujete mimo Českou republiku? A proč?
Tak nejraději cestuji do Chorvatska, a to autobusem. Večer nasednete, usnete a ráno se probudíte u moře. Cesta docela utíká. Moc ráda také létám, zatím to bylo jen do Řecka, kde jsem byla 2x. Nejvíce toho mám naježděno autem, zastavíte si kdy a kde chcete a nic vás neomezuje. Za takový týdenní eurotrip se dá poznat několik krásných zemí.
5) Vaříte si na svých dovolených, nebo se raději stravujete v místních restauracích či pouze v hotelu? Máte oblíbený nějaký zahraniční pokrm?
Dovolená jedině s jídlem, jezdím si hlavně odpočinout a ne vařit Jak jsem už zmínila, tak v Chorvatsku stačí polopenze a občas si dám i něco v restauraci. Není nic lepšího než chorvatské Čevapi.
Děkujeme za velmi milé odpovědi. Zaujal vás rozhovor? Zeptejte se Romany na to, co vás zajímá...

Odpovědi 0 odpovědí

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů