Miláno od 8 690 Kč
Zobrazit zájezdy

Co vidět v Miláně? Jaké památky?

Vloženo: 5. června 2019
Poslední příspěvek: 7. listopadu 2019
nový člen nový člen /
MaxipesFík
nový člen nový člen / před 5 lety
MaxipesFík
Dobrý den, mám dotaz na zkušenější cestovatele. Můžete nám prosím někdo poradit co vidět v Miláně, kam vyrazit, co vidět a nevynechat? Kam třeba nemá smysl vůbec chodit? Jedeme na konci června, pravděpodobně už bude všude plno turistů, že?

Odpovědi 13 odpovědí

GumidekB
stálý člen stálý člen /
GumidekB
stálý člen stálý člen / před 5 lety
GumidekB
před 5 lety
www.italie-pruvodce.cz/web…
Samozřejmě, hromady turistů tam v červnu budou. Ale moc si nevyberete, museli byste opravdu mimo sezonu a budou tam stejně.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@MaxipesFík ~ Hezký večer,
mě Milán osobně moc nenadchl, pokud nejste nákupní maniak, tak Vám podle mě bude na návštěvu stačit 1 den. Určitě nevynechejte návštěvu monumentálního Duoma, který patří mezi největší katedrály světa. Především uvnitř je katedrála dechberoucí. A také ze střechy se Vám naskytne krásný výhled na město. Dále navštivte hrad Sforzesco, zajímavá je také jedna z nejstarších nákupních galerií světa z roku 1877 Grand Galleria Vittorio Emanuele II. Vcelku kouzelná je čtvrť Brera a také kanál Naviglio.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
A slavné divadlo La Scala, pokud ne přímo koncert, tak zkusit jen prohlídku budovy. Ale Miláno není nic moc. neletíte náhodou na letiště Milano-Bergámo? Pokud ano, tak zůstaňte v Bergamu, je o dost zajímavější a hezčí.
MaxipesFík
nový člen nový člen /
MaxipesFík
nový člen nový člen / před 5 lety
MaxipesFík
před 5 lety
@Kristýna ~ Na to, že váš Milán nenadchl vypadáte docela nadšeně. "Vcelku kouzelná, zajímavá, dechberoucí" děkuji za rady
MaxipesFík
nový člen nový člen /
MaxipesFík
nový člen nový člen / před 5 lety
MaxipesFík
před 5 lety
@Ovča ~ Dobrý den, přiletíme na Milán - Malpensa. Také jsem slyšel už od více lidí slyšel, že je lepší zůstat v Bergamu. Takže jste mi to jen potvrdila. Přítelkyně chce samozřejmě vidět Milánský dóm. Jedeme tam na týden, takže Milánu dáme 2 dny a zbytek strávíme v Bergamu a okolí. Nevíte náhodou, kde půjčit auto?
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Já neřídím, jezdím jen veřejnou dopravou, ani taxíky nevyužívám. Myslím, že týden je na Milano a Bergamo až moc. To stihnete ještě třeba Lago di Garda. V této oblasti se mi líbila Brescia a vůbec mě nenadchla Cremona. Nebo, ještě jsem tam nebyla, ale velké chvály jsem slyšela na Torino.
MaxipesFík
nový člen nový člen /
MaxipesFík
nový člen nový člen / před 5 lety
MaxipesFík
před 5 lety
@Ovča ~ Já jsem si jako říkal, že bych to autem vzal ještě na Boloň a Florencii. Z Milána by to do Florencie měly být 4 hodiny, ale nejsem si jistý, zda nejsem moc naivní a jestli v červnu nebude hustý provoz, že toho budeme litovat. Chtěl bych, aby toho přítelkyně mohla vidět co nejvíc. Turín je nádherné město, byl jsem tam už před delší dobou s rodiči.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@MaxipesFík ~ Hahah, proto jsem raději uvedla "vcelku". I přesto, že mě Milán moc neoslovil, tak se tam dá najít pár míst, které stojí za to.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Bologna se mi líbila, ve Florencii jsem byla naposledy před 20 lety, tudíž už nemohu posoudit. Když už budete na severu, tak proč jezdit na jih, to už v oblasti navštivte Veronu, Padovu, Benátky podle mě člověka jen otráví, protože jsou ve velmi špatném stavu, a pak je, podle mě nejhezčí italský region, Furlánsko, konkrétně Terst a Udine, které je snad nejlépe udržovaným italským městem s nádherným alpským panoramatem.
MaxipesFík
nový člen nový člen /
MaxipesFík
nový člen nový člen / před 5 lety
MaxipesFík
před 5 lety
@Ovča ~ Máte pravdu, to byl jen takový spontánní nápad, kdy jsem si v záchvatu pomatení mysli řikal, že by bylo fajn toho stihnout co nejvíce.
Lubošák
stálý člen stálý člen /
Lubošák
stálý člen stálý člen / před 5 lety
Lubošák
před 5 lety
@MaxipesFík ~ Rozhodně kostel Santa Maria delle Grazie, kde je Poslední večeře páně od Leonarda da Vinciho, jinak katedrála (duomo), Castello Sforza.
Lubošák
stálý člen stálý člen /
Lubošák
stálý člen stálý člen / před 5 lety
Lubošák
před 5 lety
Jo a Miláno má krásný hřbitov Cimitero Maggiore di Milano.
ItalianaModá
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
ItalianaModá
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
ItalianaModá
před 4 lety
Milano me nikdy nejak moc nelakalo...pak ale kamaradka sehnala vyhodnou nabidku a tak jsme vyrazila na pololetky...Naprosto me ale uchvatilo, ze jsem se sem musela vratit v cervenci a uz zas mam letenky i na pololetky, ktere letos mame spojeny i s jarnakama....miluju Milano. Uz dlouho planuju odjet do Italie nastalo...vzdy jsem pocitala s Veneto, ale ted zvazuju, asi to nebude spis okoli Milana

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů