Biograd na Moru od 1 015 Kč
Zobrazit zájezdy

Jak vyznačit na trase benzínky a odpočívadla ( Brno-Bratislava-Maďarsko-Biograd)

Vloženo: 13. června 2019
Poslední příspěvek: 30. června 2019
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Renča11
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Renča11
Dobrý den, potřebovala bych na trase vyznačit kde jsou benzínky a odpočívadla kvůli příteli ( má problémy se střevy), aby byl klidnější a věděl za jak dlouho bude kde moci zastavit v případě potřeby. Chceme jet po dálnicích. Můžete mi prosím poradit?
Ještě bych se chtěla zeptat, máme ubytování od 6.7. a chceme vyrazit v pátek ráno s tím, že si cestu rozpůlíme a uděláme odpočinek nejspíše kousek za chorvat. hranicemi, asi ve Varaždinu, kde přespíme. Vzhledem k tomu, že je to svátek , je dobré vyjíždět v tuto dobu nebo si třeba přivstat a jet nad ránem?
Děkuji Renča

Odpovědi 15 odpovědí

Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Ondra
před 5 lety
Dobrý den, pro zobrazení benzínek po naplánované trase můžete využít aplikace Google Mapy ve vašem mobilu. Mělo by to umět zobrazení bodů zájmů podél vaší zvolené trase. Tady se můžete dočíst, jak na to a vyzkoušet si to. Snad to pomůže
Dáša
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Dáša
před 5 lety
@Renča11 ~ Hezký den, minimálně pro Chorvatsko existuje interaktivní mapa hac.hr/en/interaktivna-karta… kde si můžete zaškrtnout vybrané dálnice a "REST STATIONS" (tedy odpočívadla, benzinky a další). Po kliknutí do ikony v mapě si lze prohlédnout i detail každého odpočívadla s fotografiemi.
Jinak co se týče v tento den vyjet nad ránem, vám asi moc nepomůže. Je to sezóna (navíc kolem svátků) takže s kolonami musíte počítat. Raději bych se normálně vyspala, ať není řidič na cestu unavený.
Renča11
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Renča11
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Renča11
před 5 lety
@Ondra ~ Moc děkuji, do mobilu to je super .Chtěla jsem to samé udělat na pc a vytisknout, abych to měla jako celek, ale na pc to nejde? Není tam Vyrazit na cestu a nastavit cíl, abych tam zadala ty pumpy a odpočívadla.
Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Ondra
před 5 lety
@Renča11 ~ Bohužel mapy pro PC tohle zřejmě neumí, jen aplikace od jisté verze.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Pro benzinky benzín + nafta tohle prakticky není zapotřebí, těch je všude dost. Stejně bych doporučil mít zapnuté po celou cestu Waze a ren vás na benzinky upozorní.
Pokud jezdíte na LPG, tak je to s pokrytím trochu horší, k plánování by měl jít použít německý web www.gas-tankstellen.info/ - v autě to zase jistí Waze.
Pokud jezdíte na CNG, tak je to celkem jednoduché. Opět zmíněný německý web, ale poslední plyn načerpáte v Zagrebu a pak už jen benzín.
Renča11
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Renča11
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Renča11
před 5 lety
@Arne1 ~ Nejde mi o to , kde budeme moci natankovat, ale o to, že přítel má problémy se střevy ( kolitida) a musí častěji na WC a tak jsem chtěla mít vytištěný seznam, kde se dá zastavit v případě.
Jinak Waze a google maps budeme mít,ale chtěla bych mít přehled celkový kde co je.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Aha, bylo to tu ale nepamatoval jsem si to. Pak pokud to jsou dálnice, tak je projet v leteckých mapách a tím odhalíte skoro všechny parkingy.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Arne1 ~
na navigování nepoužívám mobil, ale přímo přenosnou autonavigaci (ale to je každého věc). Tu vestavěnou v autě mám jen tak, není aktualizovaná, protože za cenu aktualizace mám navigaci novou. Ale i na té jsou vidět parkoviště a pumpy a další body.
Pro přenosnou autonavigaci používám jejich program (Map Source), kde si přímo na počítači vytvořím trasu a případně i body, které potřebuji, jde vytisknout jak přímo itinerář tak tištěná mapa s vyznačenou trasou.
Zatím mě nikdy navigace nezklamala, oproti mobilu, kdy kde nebyl signál, tak byl mobil někde a v zemích mimo Shengen nemíním čerpat drahá data.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Sally: přenosná autonavigace není asi online, takže není schopna reagovat na aktuální stav na silnici (nehody, objížďky, policejní kontroly, nebezpečné výmoly), proto používám Waze všude, poslední dobou i v domovském Brně. Mimo Schengen to není tak strašné, karta Surfroam má data za 0.01 až 0.03€ za 1MB. Takže i v Srbsku a Bělorusku s online navigací. Něco jiného je turistická, tam zásadně offline s předem staženýma mapama (aDrake)
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Arne1 ~
mám v navigaci dopravní hlášení, takže se mi ještě nestalo, že bych zůstal viset, ale možná su staromódní, navigace se nevzdám , mj. je v navigaci zabudovaná kamera a celkově je přehlednější. Navigaci v mobilu (jakékoliv) jsem nepřišel na chuť. Mj. mě policejní kontroly nezajímají.
A co se týče Waze, skutečně to nikomu nerozmlouvám, ale mám zkušenosti z okolí VB (Velké Bíteše ), kde kolega neměl na mobilu signál a byl v gébišu. Mobil nenavigoval.
Tady spíš šlo o to, že v počítačovém programu si v klidu a přehledně nachystám komplet trasu i s veškerými zastávkami a body a v klidu si vytisknu celkem podrobný itinerář i s mapkou.
Renča11
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Renča11
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Renča11
před 5 lety
@Sally ~ Jeeje no to bych potřebovala, o to mi právě šlo . Doma si vse najit a vytisknout. A jak to na tom pc kde stahujete nebo to děláte za pomocí te mobilní navigace a bez ní to neudělám?Děkuji
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Renča11 ~
to je přímo u Garminu ta apka a dělám to na počítači bez připojením k netu. Stahoval jsem to přímo na stránkách Garmina když jsem si pořizoval GPS. A přetahuji si uložené body z GPS do PC a naopak. Takže vše, co jsem měl předloni na Lefkádu si teď akorát opráším a použiji nanovo.
Má to i TomTom, ale tam musí být na to plánování tras připojení online. (alespoň jsem na to nepřišel jak jinak).
Ale možná by to šlo v mapách CZ, ale to já neumím.
mmxx
stálý člen stálý člen /
mmxx
stálý člen stálý člen / před 5 lety
mmxx
před 5 lety
A kromě všech aplikací a teoretické přípravy před jízdou u nějaké mapové aplikace bývá na dálnici před pumpu značka za kolik km je další pumpa.Dobrá pomůcka jak pro Váš případ tak i pro tankování.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@mmxx ~
Ale neni to pravidlo a nespolehal bych na to. Alespon ne v Italii a ve Francii (ta se ale teto cesty netyka).
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
anonym
před 5 lety
@Renča11 ~ před každou benzinou je cedule, za jak dlouho a co bude další odpočívadlo obsahovat. WC, Občerstvení, tankování.... Přijde mi to super značení.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů