Santorini od 11 419 Kč
Zobrazit zájezdy

Řecko - jaký ostrov?

Vloženo: 25. července 2014
Poslední příspěvek: 23. ledna 2020
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Mikuláš
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 10 lety
Mikuláš
Chystáme se s přítelkyní letos do Řecka, uvažujeme o Santorini nebo o Karpathosu. Máme rádi raději klidnější střediska a ubytování nedaleko pláže. Chceme hlavně "pravé Řecko". Poradíte?

Odpovědi 18 odpovědí

Mikey
Administrátor Administrátor /
Mikey
Administrátor Administrátor / před 10 lety
Mikey
před 10 lety
Já doporučuji klidné středisko Stegna na ostrově Rhodos, je tam krásná pláž a spousta apartmánů hned u pláže.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
karibik ve středomoří, romantika...
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
Rozhodně Lefkáda Agios Nikitas Všechny nádherné pláže kousek možnost zapůjčení čtyřkolek,skůtrů hned tam.Všude si dojedete.Prostě paráda!Moře úžasné,jídlo v místních restauracích taky.Já kdybych mohla jedu opět na stejné místo
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
Ahoj. To je otázka , na kterou není lehká odpověď. Jestli chcete " pravé " Řecko, tak Santorini ne - je to turistickej blázinec. Taky je třeba vědět, co od dovolený čekýš. Jestli jen pláž, opalovačka a bazén, tak je to asi fuk. Ale jestli rádi cestujete , tak to chce potom půjčit auto a procestovat co se dá - ale pak je třeba to skloubit i s tím koupáním. Letíme do Řecka letos podvanátný - byli jsme v Parze, na Krétě, Kefalonii, Kosu, Karpázhosu, Skopelosu, na Korfu - někde i dvakrát . Líbilo se nám všude. On je totiž každý ostrov svůj a každý je jiný. Kréta, Kos a Rhodos je o památkách, ty ostatní spíš o přírodě. Taky máme ve zvyku si zaplatit lodní výlet - byli jsme takhle na Paxosu a Antipaxosu, na Ithace, Nissyrosu a na Symi. I tyhle výlety máme moc rádi. Takže jestli hledáte pravé Řecko, z těch vašich dvou možností bych volila Karpáthos - tam je ještě pořád málo turistů, ale je škoda tam jet bez toho, že počítáte s půjčením auta. Doporučím vám stránky o Řecku - www.recko.name. Tam je diskuzní forum, fotogalerie, videogalerie , cestopisy a můžete si tam povídat s lidma, kteří Řecko milují a jezdí tam pravidelně a i s těmi, kteří ho začínají poznávat. Tak přeju šťastnou volbu a krásnou dovču. Líba.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
V Řecku je nádherně jezdíme každý rok a zamilovala jsme se do Toroni na chalkidiki je tam nádherně a skvělé pláže nejlepší jet v červnu je tam poloprázdno na pláži jste pomale sami)
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
Tam je to taky krásné je to divoký ostrov plno skal ostrov kareta kareta je to tam super na půčení skutru a objet celý ostrov
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
Ahoj, miluji Řecké ostrovy, mám je projete skoro všechny. Krétu 3x a i ta Kréta je v mnoha místech úplně jiná. Souhlasím s Líbou. Santorini je mazec! Asi by se přikláněl k tomu Karpathosu.
Přeji dobrý výběr.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
Ahoj, Santorini je uzasne, ale pravda- trochu plno, na Kosu je taky super, byli jsme ve meste Kefalos a byl tam opravdu klidek, nam se moc libilo. Preju krasnou dovcu.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
BYLI JSME NĚKOLIKRÁT V ŘECKU A TO PŘÍMO NA KRÉTĚ.UPŘÍMNĚ DOPORUČUJI,JE TO TAM NAPROSTO DOKONALÉ.VZHLEDEM K TOMU,ŽE KRÉTA NENÍ NIKTERAK VELKÁ,MŮŽETE SI JÍ CELOU I PROJECT ZAPŮJČENÝM AUTEM A NAJDETE NÁDHERNÉ PLÁŽE,KTERÉ VÁM BUDOU PŘIPADAT JAKO NĚKDE V KARIBIKU.JÁ JSEM BYLA MILE PŘEKVAPENÁ VŠÍM,CO NA KRÉTĚ JE A JACÍ JSOU MÍSTNÍ LIDÉ.POZNALI JSME JI,DÁ SE ŘÍCT CELOU A RÁDA SE TAM BUDU VŽDYCKY VRACET.JINAK VÁM PŘEJI ŠŤASTNÝ VÝBĚR A HEZKOU DOVOLENOU.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
Letos se chystáme na krásný Karpathos....je ještě takový ne moc dotčen turistama..úžasné pláže, příjemní lidé, pravá řecká atmosféra. A jestliže uvažujete o ,, pravém " Řecku, je to právě to ořechové.. Sice máme i moc rádi Krétu ale Karpathos ještě nikoho nezklamal kdo chtěl vidět to krásné Řecko.
Helča
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Helča
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 10 lety
Helča
před 10 lety
Já doporučuji Naxos. To je ostrov, kde se normálně žije, žádný cirkus pro turisty. Spousta krásných pláží, krásná příroda, hory a vesnice ve vnitrozemí, a jako bonus spousta památek kam se podíváš. Navíc velmi příznivé ceny a spousta příjemných lidí. Bydleli jsme v Agia Anna, kde je několik nádherných pláží v dosahu. Navštívili jsme už 10 řeckých ostrovů, ale Naxos jednoznačně vede
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
Drsný,krásný,řecký. Ostrov který nezklame( aquaparky tam nejsou )
Lacimaci
věrný člen věrný člen /
Lacimaci
věrný člen věrný člen / před 10 lety
Lacimaci
před 10 lety
Který ostrov, to je skoro Hamletovská otázka
Já bych asi taky volil Katpathos anebo Simi. Anebo Thassos. Či Korfu? Ach jo
Pevnina je jasná - favorit je Chalkidiki, zejména Sithonia, ale s tím ostrovem je to svízel Nejlépe je letět kamkoli a příští rok jinam Přejeme šťastný výběr!
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 10 lety
anonym
před 10 lety
tak do Řecka jezdím už patnáct let(nikam jinam) a ještě mě nezklamal žádný ostrov ani lokalita, pokud pravá řecká atmosféra, tak spíš Karpathos, i když Santorini jsou kouzelné. Co se týče klidu, tak mi vyhovovala Kefalonie, Andros, Thassos, ale vždy záleží stejně na konkrétní lokalitě, i na Krétě lze nalézt poklid a místa mimo turistická letoviska...Hezkou dovolenou.
Grimi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Grimi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 10 lety
Grimi
před 10 lety
Pokud se chcete více koupat - Karpathos. Pokud se chcete více toulat po nádherných uličkách - Santorini. Pokud chcete poznat to nej z řeckých pláží, tak Lafkada - západ
Iff
legenda legenda /
Iff
legenda legenda / před 4 lety
Iff
před 4 lety
@Mikuláš ~ určitě raději Karpathos,ten je ještě stále hodně "řecký". Santorini je krásný,ale už hodně profláknutý a přelidněný....
jisimi
nový člen nový člen /
jisimi
nový člen nový člen / před 4 lety
jisimi
před 4 lety
@Mikuláš ~
Kréta- Paleochora-někdy trochu fouká,větší vlny...pláže,nejhezčí jsou cca 2 km za městem hezká procházka a jsou tam 3............
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 4 lety
Lenči
před 4 lety
@Grimi ~ Přesně tak. Záleží i na tom, co preferujete. Létáme každý rok jen do Řecka, protože tam najdete všechno....krásné pláže, historii, nádhernou divokou přírodu, hory, útesy.....je prostě na řeckých ostrovech stále co objevovat. Já bych volila Karpathos, je to ostrov, který splňuje mé požadavky co do překrásné přírody, kterou na ostrovech hledáme. Např. Lefkáda je stále u mě TOP ostrov. Letos jsme vybrali vyjímečně pevninu a to Pargu i když tam bude asi moc živo, ale blízko je Lefkáda, kam zajedeme autem znovu. Začínají nás lákat ostrovy, které nejsou tolik masově využívány, takže právě máme příští rok v hledáčku Kalymnos. Shrnula bych to tak. Pokud někdo má rád historii, vybere si ostrov s bohatou historií jako Rhodos. Pokud někdo hledá nádherné písčité pláže, tak třeba Kos. Pokud jste milovníci túr a delších procházek, tak také podle toho vybírat, co ostrovy v Řecku nabízí. Parga nám práve umožní všechno...vidět historii, vidět kaňon Vikos, vodopády, krásné pláže na Lefkádě, které jsme všechny neviděli, kláštery Meteora atd. Všude v Řecku je krásně. My sice nebyli ani na Santorinu, ani na Karpathosu, ale i nás tyto ostrovy lákají. Snad někdy příště.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů