Průvodce Finsko

Cestovní doklady do Finska

Stejně jako ostatní skandinávské země je i Finsko součástí Schengenského prostoru. Díky tomu je možné vycestovat do Finska bez pasu jen na občanku. Samozřejmě se ale dá jet i na cestovní pas.

Jak a čím platit ve Finsku – bankomaty, platby kartou a ceny

Chystáte se na dovolenou ve Finsku? Eura si vyměňte už v ČR před odjezdem a určitě si nezapomeňte vzít platební kartu, zaplatíte s ní téměř všude. Ceny ve Finsku jsou vyšší než u nás, ale v porovnání s ostatními skandinávskými zeměmi je levnější.

Autem do Finska – trasa, trajekty, silniční poplatky a doklady

Chcete jet do Finska vlastním vozem? Cestolino přináší aktuální informace, kudy jet, jak dlouho budete na cestě, jakou si vzít povinnou výbavu na přejezd 4 zemí i do Finska a na kolik vás cesta přijde. Také prozradíme, jak se dostat Finska autobusem, vlakem nebo letadlem.

Finská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Finská kuchyně vyniká jednoduchostí, čerstvostí a v jídlech převládají velmi chutně upravené ryby. Místní kuchyně je ovlivněna švédskou, ruskou a laponskou kuchyní. Co neodmyslitelně patří k finské kuchyni, je jejich tmavý chléb, mléčné výrobky a polévky.

Finsko: Rychlokurz jazyka – finština

Chystáte se na dovolenou do Finska a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se ve Finsku mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.