Irsko od 12 608 Kč
Zobrazit zájezdy

Jak a čím platit v Irsku – irská měna, výběry z bankomatů, platby kartou a ceny

Jak a čím platit v Irsku – irská měna, výběry z bankomatů, platby kartou a ceny

V Irsku se platí eurem, v Severním Irsku librou. Na cestu si vezměte hotovost, na místě můžete vybrat z bankomatů i platit kartou. Ceny jsou zde vyšší než v ČR.

Měna a směna

Irskou libru před lety vystřídalo euro, kterým můžete platit v celé zemi. Peníze s vyměňte ještě před samotným odjezdem z ČR do Irska, alespoň malá hotovost je nezbytná.

Pozor: Severní Irsko – měna: Chystáte-li se do Severního Irska, které je součástí Spojeného království, budete potřebovat britskou libru. Nepleťte si to.

Bankomaty a bezhotovostní platby

Výběry z bankomatů jsou možné ve větších městech a známých turistických oblastech. Zjistěte si ale u své banky, jaké budete za výběr v zahraničí platit poplatky. Platební karty berou téměř všude, zejména pak v restauracích, hotelích, supermarketech a na benzínových pumpách.

Ceny potravin v Irsku

Co se týče cen, čekejte je o něco vyšší než u nás. Největší rozdíly pocítíte v městské hromadné dopravě a při ubytování. Nahoru se však mohou vyšplhat i ceny za jídlo. Za dvoulůžkový pokoj dáte kolem 60 EUR, jednodenní jízdenka po Dublinu vás vyjde přibližně na 7 EUR a běžné jídlo v levnější restauraci vychází na cca 15 EUR. 1,5 l lahev vody stojí v průměru 1,30 EUR, bochník chleba 1,20 EUR a cappuccino v restauraci 2,80 EUR. Ceny v Severním Irsku vycházejí velmi podobně.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce