Dovolená Irsko 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Irsko

Zájezdy do Irska

Irsko je stát ležící v severozápadní Evropě na stejnojmenném ostrově. Ze západu je země omývána břehy Atlantského oceánu, z východu Irského moře a z jihu Keltského moře. Na ostrově Irsko také sousedí se Severním Irskem, což je část Spojeného království.

Na dovolenou do Irska mnozí jezdí hlavně za okouzlující přírodou. Překrásné scenérie jsou k vidění například v oblasti Ring of Kerry a Dingle Penisula, stejně tak si nenechte ujít útesy v Burrenu nebo skalnatý Aran Islands Glen v Antrimu. Díky tomu, že je Irsko ostrov, odpočívat můžete i na pobřeží na pláži. Mezi jednu z nejkrásnějších patří pláž v Clifs of Mothers. Také co se historie týká, má země co nabídnout. Navštívit můžete v hlavním městě Dublin knihovnu v Ttrinity Colleges, Národní muzeum a ujít si nenechte ani posezení v místních stylových hospůdkách. I nespočet galerií, například v Belfastu galerie severního Irska, a zámků, například zámek v Kilkenny, Blarney nebo v Dulnuce, je k vidění v tomto evropském státě.

K cestování můžete využít jak autobusovou dopravu, tak i železniční. Díky velkému množství silnic a dálnic lze pohodlně cestovat také automobilem. Úředním jazykem je v Irsku angličtina a irština.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Irska?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Irska od CK Radynacestu, Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Irska?

Ceny začínají na 3 240 Kč, nejdražší zájezd stojí 44 690 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce bez stravy, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici jsou do Irska tyto typy dopravy autobusem, kombinovaná, letecky (z Bratislavy, z Krakova, z Ostravy, z Prahy), vlastní.

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Vybírat můžete z last minute, first minute.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Irska?

Do Irska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

V Irsku se platí eurem, v Severním Irsku librou. Na cestu si vezměte hotovost, na místě můžete vybrat z bankomatů i platit kartou. Více o měně a cenách.

Jak se dostat do Irska?

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Irska. Můžete využít leteckou dopravu, nebo jet autobusem/autem do Londýna a poté letecky do Irska. Případně jet trajektem z Liverpoolu do Belfastu či Dublinu.

Potřebuji do Irska očkování?

Do Irska není potřeba žádné povinné očkování.

Jakým jazykem se mluví v Irsku?

Oficiální jazyky v Irsku jsou irština a angličtina, přičemž převládá angličtina.

Jaké zásuvky jsou v Irsku?

Zásuvky i zástrčky jsou shodné se systémem ve Velké Británii. Budete tedy potřebovat adaptér.