Jak získat vízum do Kanady

Jak získat vízum do Kanady

Vízové povinnosti se liší podle účelu vstupu do země. Turistické vízum do Kanady není nutné pro pobyt do 6 měsíců, ale je potřeba cestovní povolení eTA. Studentské a working holiday vízum jde jednoduše vyřídit online.

Turistické vízum do Kanady

Občané ČR nemusejí mít pro vstup do Kanady jiná víza než eTA, pokud jejich pobyt nebude trvat déle než 6 měsíců a do Kanady jedou za účelem:

 • Turistiky
 • Návštěvy rodiny nebo přátel
 • Služební cesty nebo studia (jazykové a studijní pobyty kratší než 6 měsíců)

V každém případě je nutné se před odjezdem zaregistrovat do elektronického systému povolování cest, tedy získat tzv. eTA vízum. Cestující, kteří nemají v pase platné vízum nebo nejsou zaregistrovaní v systému eTA, nebudou vpuštěni ani do letadla do Kanady. Cestovní doklady musejí být platné minimálně po dobu pobytu v Kanadě.

eTA vízum 

Elektronické eTA vízum Kanada vyžaduje nejen pro pobyt v zemi, ale je potřeba i pro tranzit. Takže i v případě, kdy v Kanadě pouze přesedáte z letadla na letadlo, potřebujete toto povolení. eTA je elektronicky propojeno s cestovním pasem a má platnost 5 let, nebo po dobu platnosti pasu (v případě, že je kratší než 5 let).

Jak získat eTA vízum

Online registraci do systému eTA se doporučuje dělat výhradně na oficiálním webu kanadské vlády. Je možné využít služby cestovních kanceláří, které registraci zprostředkují, ale poplatky jsou poměrně vysoké.

Každá osoba musí mít svou vlastní registraci a nelze je vyplňovat hromadně. K žádosti je potřeba mít sken stránky pasu s biometrickými údaji. Jak vyplnit eTa vízum ani rozepisovat nebudeme, je to pro všechny ovládající angličtinu velmi intuitivní.

Jak zaplatit eTA vízum je také jednoduché. Platba proběhne online prostřednictvím kreditní nebo debetní karty při podávání žádosti, která stojí 7 kanadských dolarů (CAD). Potvrzení o schválení obvykle přijde v řádu minut na e-mail, jenž je v žádosti uveden. eTA vízum se doporučuje mít vytištěné s sebou.

Kdo nepotřebuje eTA

 • Studenti s platným kanadským vízem, které získali nejpozději 1. 8. 2015
 • Lidé, kteří mají v pase pracovní vízum do Kanady získané od 1. 8. 2015 (typicky working holiday)
 • Všichni, kdo vstupují do Kanady po zemi nebo po moři

Working holiday vízum

Working holiday je nejjednodušší způsob, jak získat možnost ročního pobytu v Kanadě. Víza se dají vyřídit samostatně online, patří k nim pracovní povolení na 1 rok, ale je uděleno pouze 1000 zájemcům ročně. Získání víza working holiday vyžaduje několik kroků:

 • Registrace do tzv. poolu (registrační systém, z něhož budou na imigračním oddělení náhodně vybírat žadatele, dokud nebude naplněna kvóta 1000 zájemců), pool se většinou otvírá cca dva měsíce před začátkem roku, na který se vyplňují žádosti o pracovní povolení
 • Vytvoření profilu v systému: po vyplnění registračního formuláře získá žadatel unikátní kód, který mu umožní přihlášení do systému, kam zadá všechny nezbytné informace pro odeslání přihlášky do poolu
 • Přijetí pozvánky k žádosti o pracovní povolení: v případě, že je žadatel vybrán, musí do 10 dnů pozvánku přijmout
 • Vyplnění žádosti o pracovní povolení + poplatek 250 CAD: je potřeba vyplnit přiložené formuláře a do systému nahrát požadované dokumenty, podle typu žádosti (může jít o výpis z rejstříku trestů s úředně ověřeným překladem, zdravotní výpis, sken stránky pasu s biometrickými údaji, pasová fotografie, životopis v angličtině nebo francouzštině apod.)
 • Cestovní doklady: cestovní pas (platnost pasu do Kanady musí být minimálně po dobu plánovaného pobytu), Letter of Introduction (v případě kladného vyřízení žádosti o working holiday opravňuje k získání víz a pracovního povolení po příjezdu do Kanady), potvrzení o cestovním pojištění na celou dobu pobytu, potvrzení o finančních prostředcích na účtu, zpáteční letenka, kopie všech dokumentů, které bylo nutné přiložit k žádosti o víza

Studentské vízum do Kanady

Studentské vízum umožňuje pobývat v Kanadě déle než 6 měsíců a k některým jeho typům lze získat i pracovní vízum v omezeném rozsahu. Studentské vízum zahrnuje studium na základní, střední, odborné i vysoké škole nebo umožňuje navštěvovat jazykový kurz. Studovat lze pouze ve vzdělávacích institucích, které k tomu mají povolení. Podmínkou získání víza je rozhodnutí o přijetí do studia. Žádost je možné vyřídit online a je potřeba doložit následující dokumenty v elektronické podobě:

 • Kopie cestovního pasu
 • Životopis a motivační dopis v angličtině nebo francouzštině
 • Pasová fotografie
 • Vyplněný formulář žádosti o vízum
 • Výpis z rejstříku trestů
 • Finanční krytí na celou dobu pobytu (1000 CAD na měsíc)
 • Zdravotní potvrzení
 • Potvrzení o ubytování
 • U nezletilých žadatelů navíc ověřený souhlas rodiče s cestou do Kanady a kopie rodného listu

Pracovní vízum do Kanady

Získat pracovní vízum do Kanady (kromě programu working holiday) není vůbec jednoduché a žádost je časově i formálně velmi náročná. Existuje mnoho druhů víz, se kterými se pojí pracovní povolení, a asi nejsnadnější cestou je nabídka práce od kanadského zaměstnavatele nebo zprostředkovatelská agentura, která dokáže zajistit pracovní stáž.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce