Lucembursko od 6 999 Kč
Zobrazit zájezdy

Čím je lepší platit v Lucembursku

Čím je lepší platit v Lucembursku

Chystáte se navštívit Lucembursko nebo jedete na služební cestu? Máme pro vás aktuální informace a praktické tipy. Podívejte se na ceny v Lucembursku a zjistěte, jestli je lepší platit kartou nebo eury.

Čím je lepší platit v Lucembursku

Chystáte se navštívit Lucembursko nebo jedete na služební cestu? Máme pro vás aktuální informace a praktické tipy. Podívejte se na ceny v Lucembursku a zjistěte, jestli je lepší platit kartou nebo eury.

Měna v Lucembursku

Stejně jako ve většině států západní Evropy se i v Lucembursku platí eurem.

Bankomaty a platby kartou

  • Eura bez problémů směníte před odjezdem z ČR v každé směnárně nebo bance. V Lucembursku české koruny za eura běžně nevyměníte.
  • Banky a směnárny najdete ve větších městech úplně všude a eura vyberete jednoduše i z bankomatu.
  • Bankomaty najdete ve městech na každém kroku a platební kartou zaplatíte v drtivé většině obchodů, restaurací, na čerpacích stanicích a někdy i v hromadné dopravě.
  • Pozor! Někteří obchodníci mohou mít minimální limit na platbu kartou a vždy je dobré mít u sebe hotovost v mincích a menších bankovkách.

Ceny v Lucembursku

Lucembursko je obecně dražší než Česká republika, ale místní ceny nejsou nijak zásadně vyšší než v okolních zemích. Výše platů Lucemburčanů je jedna z nejvyšších v Evropě, což se projevuje například na cenách v restauracích nebo na ubytování. Studenti do 26 let, děti a senioři mohou získat slevu na vstup do turistických atrakcí nebo na dopravu.

  • Cena pohonných hmot: aktuální cena nafty, aktuální cena benzinu
  • Mýtné v Lucembursku: V Lucembursku nejsou zpoplatněné dálnice a neplatí se zde ani mýtné. Přečtěte si, jak se dostanete do Lucemburska autem nebo autobusem v článku Lucembursko – cesta autem/autobusem.
  • Ceny ubytování: Sumy, které zaplatíte v Lucembursku za ubytování, jsou lehce vyšší než v okolních západoevropských zemích. Velmi záleží na tom, jaký typ ubytování zvolíte a jak daleko od centra města se ubytujete. Za hostel nebo airbnb zaplatíte cca 750 Kč. Hotel střední kvality přijde na 1600 Kč a luxusnější bydlení se může vyšplhat přes 4000 Kč za noc.
  • Ceny jídla: Stravovat se v lucemburských restauracích je poměrně drahé. Ani fast foody vaši peněženku neušetří, protože menu zde vychází na 230 korun. Zvýhodněné menu v laciné restauraci začíná na 320 Kč. Oběd v lepší restauraci pro dva se skleničkou vína či piva stojí v průměru 1800 korun. Půllitr točeného místního piva si dáte od 90 do 110 korun. Spropitné nemusí být standardně zahrnuto v ceně a dává se minimálně 10 % z ceny.
  • Ceny potravin v Lucembursku: Také ceny potravin v Lucembursku jsou výrazně vyšší než v ČR. Kilo hovězího masa koupíte za zhruba 450 Kč, bochník místního bílého chleba za 40 Kč, krabičku cigaret Marlboro za 140 Kč.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce