Vyhledejte dovolenou

Dovolená Lucembursko 2020/2021

Velkovévodství lucemburské je největším z evropských ministátů a leží přesně v bodě, kde se střetává hranice Německa, Francie a Belgie. Sotva půl milionu obyvatel se dělí o německý, francouzský a lucemburský jazyk, pár kopců a dvě řeky. Celá země se jeví ideálně a pohádkově. Co ztrácí na velikosti, dohání jako člen Beneluxu, NATO, Evropské unie a OECD. O Lucembursku je zkrátka slyšet.

Na severu země se rozkládá pahorkatina Oesling, do které na východní straně z Německa zasahuje národní park. Součástí Malého lucemburského Švýcarska je i nejvyšší bod Kneiff. Kopce se roztomile vlní, na vrcholcích hrady, pod nimi hustý les a rašeliniště. Směrem na jih jsou kopce oblejší a méně časté. Půda je o poznání úrodnější než na severu, přístupnější pro zemědělství a mírné svahy kolem řeky Mosely jsou plné vinic.

Lucembursko je stvořené pro cyklistiku i pěší turistiku a překážkou nejsou ani města. Hlavní město Lucemburk je pro turisty největším lákadlem. Po celý rok se zde konají slavnosti, festivaly a historické rekonstrukce. Samo město má velmi bohatou historii, která zodpoví i mnoho otazníků v evropské historii. Původní opevnění nebo hrobka Jana Lucemburského jsou jen malá část toho, co je v Lucemburku k vidění. Muzea, divadla, alternativní scény, vyhlídky a galerie nemá cenu počítat. Při toulání po historii a kultuře vyhládne, ale restaurace, které často připravují jídlo jen z regionálních produktů, se dobře postarají. Bohužel je výsledkem tučný účet v eurech. A stejné je to se službami a ubytováním. Všechny investované peníze se ale vrátí v perfektním servisu a ochotě vyjít vstříc. Někdy je prostě potřeba vypnout a na to je Lucembursko jako stvořené.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Lucembursku

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Lucembursko památky

Ahoj, na jaře se chystáme do Belgie a cestou bysme se chtěli stavit v Lucembursku. Co neopomenout? Díky
Jitka_V
Jitka_V

Časté otázky před dovolenou v Lucembursku

Časté otázky

Jaké cestovní doklady potřebuji do Lucemburska?

Zobrazit Skrýt

Do Lucemburska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Časté otázky

Jakou měnu s sebou?

Zobrazit Skrýt

V Lucembursku se platí eurem. Bankomaty najdete ve městech na každém kroku a platební kartou zaplatíte v drtivé většině obchodů, restaurací, na čerpacích stanicích apod. Více o měně a cenách.

Časté otázky

Jak se dostat do Lucemburska?

Zobrazit Skrýt

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Lucemburska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.

Časté otázky

Potřebuji do Lucemburska očkování?

Zobrazit Skrýt

Do Lucemburska není potřeba žádné povinné očkování.

Časté otázky

Jakým jazykem se mluví v Lucembursku?

Zobrazit Skrýt

Úředními jazyky jsou francouzština, němčina a lucemburština. Většina obyvatel obstojně zvládá také angličtinu.

Časté otázky

Jaké zásuvky jsou v Lucembursku?

Zobrazit Skrýt

Zásuvky jsou podobné jako v České republice, problém s adaptéry není tedy třeba řešit. Více o zásuvkách.


Destinace v Lucembursku Zobrazit Skrýt