Adria Ferries

Albánská společnost Adria Ferries, která vznikla roku 2004, provozuje trajektovou přepravu osob a automobilů na pravidelných linkách mezi Itálií a Albánií. S počtem více než 4 miliony přepravených cestujících se řadí k největším lodním společnostem v Albánii a zároveň k jednomu z největších podporovatelů rozvoje turistického ruchu v zemi. Kromě osobní přepravy zajišťuje také nákladní dopravu.

Trasy trajektové společnosti Adria Ferries

Durrës Z Do Bari
Durrës Z Do Terst

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Plavit se můžete trajekty AF Marina a AF Francesca, které nabízejí následující služby:

AF Marina

Trajekt Marina má samoobslužnou restauraci pro 95 osob, bar s kapacitou 150 osob, duty free obchod, salónky pro cestující, salónky s promítáním filmů a sportovních akcí a Wi-Fi připojení zdarma.


AF Francesca

Trajekt Francesca má samoobslužnou restauraci pro 226 osob, restauraci a á la carte pizzerii pro 50 osob, hlavní bar s kapacitou 235 osob, pizzerii, kebab a bar na horní palubě, duty free obchod, vnitřní kuřácké prostory, místa s lavičkami na piknik/posezení, salónky pro cestující, salónky s promítáním filmů a sportovních akcí a Wi-Fi připojení zdarma.

Obě lodě jsou zařízené pro osoby s omezenou možností pohybu  – výtahy, bezbariérové toalety a kajuty.

Ubytování v kajutách

Plavit se můžete trajekty AF Marina a AF Francesca, které nabízejí následující možnosti kajut:

AF Marina

  • 119 kabin s celkovou kapacitou 519 lůžek
  • kabiny se sprchou, toaletou a klimatizací

AF Francesca

  • 296 kabin s celkovou kapacitou 859 lůžek
  • kabiny se sprchou, toaletou a klimatizací

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.