Algerie Ferries

Alžírská společnost Algerie Ferries byla založena v roce 1990. Svá sídla má v alžírských městech Alžír, Oran a Annaba, pobočku pak ve francouzském Marseille. Se svými 6 trajekty aktuálně spojuje Alžír s Francií, Španělskem a Itálií. Kromě osobní přepravy provozuje také nákladní dopravu.

Trasy trajektové společnosti Algerie Ferries

Oran (provincie) Z Do Ain El Turk
Oran Z Do Marseille
Skikda Z Do Marseille
Béjaïa Z Do Marseille
Alžír Z Do Marseille
Annaba (provincie) Z Do Marseille
Skikda Z Do Janov
Alžír Z Do Barcelona
Alžír Z Do Alicante
Oran (provincie) Z Do Barcelona
Oran (provincie) Z Do Alicante
Mostaganem Z Do Alicante
Mostaganem Z Do Barcelona

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Na trajektech jsou restaurace, obchody, kavárny, televizní místnosti a salónky. Všechny trajekty mají vysoké židličky pro děti a možnost ohřátí jídla v mikrovlnce. Na trajektu Tariq Ibn Ziyad je dětské hřiště.

Pro osoby se omezenou pohyblivostí jsou na lodích výtahy, speciálně upravené toalety, kabiny a v případě potřeby je možné zajistit asistenci při nalodění a vylodění. 

Ubytování v kajutách

Kajuty je možné vybrat v různých kategoriích od základně vybavených a bez oken za příznivé ceny až po luxusní s maximálním možným komfortem.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.