Balearia

Španělská trajektová společnost Balearia, založená roku 1998 v Alicante, provozuje osobní a nákladní přepravu mezi Španělskem, Alžírskem, Marokem a Baleárskými ostrovy Ibiza, Mallorca, Menorca a Formentera. Se svými 31 trajekty přepraví ročně přes 3,5 milionu cestujících, čímž se řadí mezi přední dopravní společnosti v Gibraltarském průlivu.

Trasy trajektové společnosti Balearia

Formentera Z Do Ibiza
Formentera Z Do Palma de Mallorca
Formentera Z Do Barcelona
Formentera Z Do Denia
Palma de Mallorca Z Do Ibiza
Ibiza Z Do Barcelona
Ibiza Z Do Valencie
Ibiza Z Do Denia
Sant Antoni de Portmany Z Do Denia
Alcudia Z Do Ciutadella de Menorca
Palma de Mallorca Z Do Valencie
Palma de Mallorca Z Do Denia
Palma de Mallorca Z Do Barcelona
Alcudia Z Do Barcelona
Barcelona Z Do Ciutadella de Menorca
Algeciras Z Do Ceuta
Almeria Z Do Melilla
Málaga Z Do Melilla
Valencie Z Do Mostaganem
Algeciras Z Do Tanger
Almeria Z Do Nador
Málaga Z Do Tanger

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Rozsah služeb je vždy závislý na typu trajektu a délce plavby. Standardem na všech lodích je možnost zakoupení občerstvení. Na trajektech pro dálkové plavby najdete více možností zkrácení času v podobě barů a kaváren, á la carte restaurací, samoobslužných jídelen, duty free obchodů, dětských koutků, bazénů, masáží, vířivek, animačních programů pro děti nebo promítání filmů.

Na některých trajektech se během letní sezóny pořádají párty s grilováním a hudbou.

Na trajektech je k dispozici Wi-Fi připojení a to zdarma nebo placené, v závislosti na typu plavby.

Během celé cesty je vám k dispozici pravidelně školený personál, který vám pomůže s orientací na lodi či s používáním dostupných služeb.

Ubytování v kajutách

Dostupnost ubytování v kajutách záleží na typu trajektu a délce cesty. Trajekty určené pro kratší vzdálenosti mají obvykle pouze sedadla různých tříd dle stupně pohodlnosti.

Trajekty určené pro delší plavby mají na výběr z různých typů kajut od standardních přes luxusní až po ty, které jsou uzpůsobené cestování s domácími zvířaty.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Trajekt na Ibizu

Dobrý večer, vyzkoušel jste někdo trajekt na Ibizu z Valencie? Dá se jet i v sobotu třeba? Jak často denně to jezdí?
Kristýna
Kristýna