Bluebridge

Historie novozélandské společnosti sahá až do roku 1992, kdy byla založena za účelem přepravy zvířat přes Cookův průliv, který odděluje Severní a Jižní ostrov. Od té doby se rozrostla o moderní plavidla a dnes patří mezi hlavní dopravce v průlivu. Trajekty jezdí několikrát denně a cesta trvá přibližně 3 hodiny a 30 minut.

Trasy trajektové společnosti Bluebridge

Picton Z Do Wellington (město)

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Na trajektech společnosti Bluebridge jsou salonky pro rodiny, relaxační salonky a salonky s promítáním filmů. Čas plavby si můžete zkrátit také na vyhlídkové palubě.

Pro rodiny s dětmi je na trajektech dětské hřiště, místnosti pro přebalování a animační programy.

K občerstvení slouží kavárna a bar s širokým výběrem jídla a pití, převážně z místní produkce. Myslí se i na děti a osoby s bezlepkovou dietou, pro které jsou připravována speciální jídla. V případě potřeby můžete personál požádat o přizpůsobení jídla vaší dietě.

Wi-Fi připojení je dostupné zdarma.

Po celou dobu plavby je k dispozici školený personál, který poradí s orientací na palubě a pomůže zajistit maximální možný komfort při vaší cestě.

Ubytování v kajutách

Na výběr jsou kajuty v různých kategoriích pro 1 až 5 osob.

Mezi standardní zařízení patří klimatizace, zásuvky, čtecí lampičky, věšáky, zrcadlo, telefon pro buzení, čisté povlečení a ručníky a hygienické pomůcky. Všechny kajuty mají vlastní záchod a koupelnu.

Na výběr jsou též kajuty pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.