Brittany Ferries

Námořní společnost Brittany Ferries, obchodním jménem BAI Bretagne Angleterre Irlande SA, byla založena roku 1973 ve Francii. V současné době se svými trajekty zajišťuje spojení mezi Francií, Španělskem, Irskem a Anglií. Kromě plně vybavených trajektů, slibujících maximální zážitek z jízdy, provozuje také trajekt Etretat pro ty, kteří chtějí cestovat do Francie, nebo Španělska za příznivou cenu.

Trasy trajektové společnosti Brittany Ferries

Portsmouth Z Do Bilbao
Portsmouth Z Do Santander
Plymouth Z Do Santander
Caen Z Do Portsmouth
Cherbourg Z Do Poole
Cherbourg Z Do Portsmouth
Le Havre Z Do Portsmouth
Roscoff Z Do Plymouth
Saint-Malo Z Do Portsmouth
Roscoff Z Do Cork
Cork Z Do Santander

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Během plavby si můžete na trajektech vychutnat skvělou francouzskou kuchyni, kávu a alkoholické i nealkoholické nápoje, a to jak ve vnitřních prostorách, tak i na vyhlídkové palubě. V nabídce jsou také dětská menu.

O zábavu je během plavby postaráno v saloncích a klubech, které nabízejí živou hudbu, diskotéky s DJem nebo promítání filmů. Pro děti jsou na trajektech animační programy, herny, bazén a dětská kina. Jsou zde také přebalovací místnosti a mikrovlnné trouby pro ohřátí jídla. 

Na trajektech můžete nakoupit suvenýry, duty free zboží, oblečení, kosmetiku, doplňky k cestování a gurmánské speciality.

Jste-li z cesty unavení, využijete lázně, které nabízejí masáže, kosmetiku a manikúru.

Ve veřejných prostorách je pomalejší Wi-Fi zdarma, za poplatek je možné mít rychlejší Wi-Fi.

Společnost nabízí také výletní plavby, například gurmánskou výletní plavbu, a balíčky obsahující plavbu, transfery a ubytování. Dostupnost služeb je závislá na typu trajektu.

Ubytování v kajutách

Ubytování si lze vybrat z různých typů kajut, dle vašich potřeb a finančních možností, od základních až po luxusnější prostorné kabiny s balkonem. Všechny kajuty mají vlastní záchod a koupelnu, povlečení, ručníky a toaletní potřeby.

V nabídce jsou kajuty uzpůsobené pro osoby s omezenou pohyblivostí a pro cestující s domácími zvířaty.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.