Buquebus

Argentinská společnost, která byla založena roku 1982 pod názvem Ríos Argentinos, spojuje Argentinu a Urugay přes záliv Rio de La Plata. Vlastní celkem 6 trajektů, které na pravidelných linkách převážejí cestující včetně osobních aut. Trajekty jezdí několikrát denně, v sezóně jsou spoje navíc posílené pro uspokojení zvýšené poptávky. Kromě lodní přepravy nabízí společnost také autobusové transfery do přístavů.

Trasy trajektové společnosti Buquebus

Buenos Aires (město) Z Do Montevideo
Buenos Aires (město) Z Do Punta del Este
Buenos Aires (město) Z Do Colonia del Sacramento

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Poskytované služby závisí na typu plavidla. Standardem na všech trajetech jsou restaurace nebo možnost nákupu občerstvení. Nejrychlejší trajekt společnosti Francisco patří k nejmodernějším a nejrychlejším plavidlům na světě a do vašeho cíle vás dopraví již za 2 hodiny.

Některé trajekty mají také duty free obchody, solária a herní místnosti pro děti.

Ubytování v kajutách

Na trajektech nejsou k dispozici žádné kajuty.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.