Color Line

Norská společnost Color Line, založená roku 1990 v Oslu, spojuje se svými trajekty přístavní města v Norsku, Dánsku, Švédsku a Německu. Největší trajekt společnosti, MS Color Magic, je zároveň největším trajektem na světě. Kromě standardních plaveb nabízí osobám starším 20 let dvoudenní zážitkovou plavbu na trase Oslo – Kiel – Oslo zahrnující 4 hodinovou prohlídku Osla.

Trasy trajektové společnosti Color Line

Hirtshals Z Do Oslo
Hirtshals Z Do Larvik
Kiel Z Do Oslo
Sandefjord Z Do Strömstad

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Při plavbě na trajektu MS Color Magic vás čeká maximální zážitek z cestování lodí – najdete zde širokou škálu restaurací, obchodů, salonků, fitness centrum, kasino, lázně, masáže, diskotéky s DJem, živá hudební vystoupení, bazén s aquaparkem pro děti, herny a dětské koutky rozdělené dle věkových kategorií.

Na děti je myšleno také v restauracích, kde jsou pro ně připravována speciální menu. Během norských školních prázdnin se nabídka rozšiřuje o zábavní programy a další služby zaměřené na rodiny s dětmi.

Na palubě trajektu je bankomat a možnost zakoupit Wi-Fi připojení. Vybavení ostatních trajektů se může lišit, vždy se však setkáte s širokou nabídkou občerstvení a prvotřídním servisem a službami.

Ubytování v kajutách

V závislosti na typu trajektu je v nabídce až 12 typů kabin v různých úrovních vybavenosti od standardních až po ty, které připomínají luxusní apartmány. Pro větší skupiny je možné objednat kabiny s možností propojení. 

K dispozici je také limitované množství dětských postýlek, které se vejdou do větších kajut. Myšleno je i na osoby s omezenou pohyblivostí, pro které jsou na trajektech speciálně upravené pokoje a další zařízení.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.