Condor Ferries

Britská společnost Condor Ferries byla založena již roku 1964, vysokorychlostní plavby provozuje od roku 1993. Se svými třemi trajekty spojuje Británii a Francii s Normanskými ostrovy Jersey a Guernsey, které jsou oblíbeným výletním cílem Francouzů a Angličanů. Kromě lodních lístků má v nabídce dovolenkové balíčky nabízející ubytování a pronájem automobilu.

Trasy trajektové společnosti Condor Ferries

Guernsey Z Do Jersey
Jersey Z Do Saint-Malo
Guernsey Z Do Saint-Malo
Guernsey Z Do Poole
Guernsey Z Do Portsmouth
Jersey Z Do Poole
Jersey Z Do Portsmouth

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Trajekty mají na výběr z několika typů sedadel od standardních až po pohodlné VIP se zásuvkami, stolkem, možností sklápění a obsluhou během plavby.

Na větších trajektech je bistro s nabídkou teplých a studených jídel v anglickém stylu, alkoholickými a nealkoholickými nápoji, čajem a kávou. Menší trajekty mají nápojový bar.

Na některých trajektech je možné nakupovat v duty free obchodech kosmetiku, alkohol, suvenýry a potřeby pro cestování. Za poplatek je možné využít Wi-Fi připojení.

Ubytování v kajutách

Trajekty nenabízí kajuty.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.