Corsica Linea

Francouzská společnost Corsica Linea byla založena roku 2015 a své plavby provozuje od roku 2016. Se svými typicky červenými trajekty přepravuje celoročně osoby a osobní a nákladní automobily mezi Marseille, Korsikou, Tuniskem a Alžírskem. V letní sezóně přidává plavby mezi Korsikou a Sardinií a mezi Marseille a Sardinií. Společnost si klade za cíl poskytovat kvalitní a dostupné služby při zachování principů udržitelného rozvoje turistického ruchu a jeho dopadů na životní prostředí.

Trasy trajektové společnosti Corsica Linea

Alžír Z Do Marseille
Béjaïa Z Do Marseille
Ajaccio Z Do Marseille
Bastia Z Do Marseille
Ile-Rousse Z Do Marseille
Porto Vecchio Z Do Marseille
Tunis Z Do Marseille

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Trajekty mají veškeré zázemí pro maximální zážitek z plavby. Zajít můžete do restaurace, baru nebo kavárny, nakupovat, sledovat televizi a odpočívat v saloncích, zaplavat si v bazénu (pouze trajekty Danielle Casanova a Jean Nicoli), nebo si užívat plavbu z vyhlídkové terasy.

Corsica Linea myslí také na rodiny s dětmi a osoby se zdravotním postižením. Pro děti jsou v nabídce restaurací a občerstvení dětská menu, na lodi najdete hřiště a další zařízení pro děti. Pro osoby se sníženou pohyblivostí jsou k dispozici výtahy, speciální kajuty a vyškolený personál, který je připravený v případě potřeby asistovat.

Ve veřejných prostorách se lze připojit k Wi-Fi. Trajekty mají službu základní první pomoci. Dostupnost vybavení a služeb závisí na zvolené trase a typu trajektu.

Ubytování v kajutách

Pro svoji plavbu si můžete vybrat kabinu dle vašich preferencí a finančních možností. Na výběr jsou sdílené kabiny hostelového typu, soukromé kabiny s oknem, nebo bez okna a kabiny s vlastním sociálním zařízením či pouze s umyvadlem.

Osoby se sníženou pohyblivostí si mohou rezervovat speciálně upravené kabiny.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.