Eckerö Line

Finská společnost Eckerö Line, založená roku 1995 v Helsinkách, nabízí rychlé spojení Finska s Estonskem přes Finský záliv. Jedna z tras je určena pouze pro osobní přepravu, druhá linka (Vuosaari - Muuga) přepravuje také osobní automobily. Celková délka plavby je přibližně 2,5 hodiny.
Kromě přepravy lodí nabízí Eckerö také prohlídky Helsinek a Tallinnu nebo zvýhodněné balíčky kombinující lodní lístek a ubytování, nebo zapůjčení osobního automobilu.

Trasy trajektové společnosti Eckerö Line

Helsinky Z Do Tallin
Vuosaari Z Do Muuga

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Poplujete-li na trajektu společnosti Eckerö Line můžete navštívit některou ze 6 restaurací, živý hudební koncert, nakoupit suvenýry a další zboží, odpočinout si v salonku nebo si užívat výhledy z vyhlídkové terasy. Děti se během plavby zabaví na dětském hřišti. 

Wi-Fi připojení je na palubě zdarma a najdete zde i nabíjecí stanice pro vaše mobilní telefony a další elektroniku.

Ubytování v kajutách

Na trajektu jsou jednoduše zařízené kabiny s vlastním sociálním zařízením pro až 4 osoby. Vybírat můžete z kabin bez nebo s oknem.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.