Finnlines

Trajektová společnost Finnlines byla založena roku 1947 a je součástí italské Grimaldi Group. Se svými trajekty přepravuje na pravidelných linkách přes Baltské a Severní moře pasažéry mezi Německem, Finskem, Švédskem a Alandskými ostrovy. Kromě osobní přepravy zajišťuje také nákladní dopravu.

Trasy trajektové společnosti Finnlines

Helsinky Z Do Travemünde
Kapellskar Z Do Långnäs hamn Ab
Kapellskar Z Do Naantali
Långnäs hamn Ab Z Do Naantali
Malmö Z Do Travemünde

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Na kratších plavbách je možnost zakoupit drobné občerstvení a suvenýry. Při delších plavbách do Německa si užijete zábavu při živých hudebních a zábavních vystoupeních, můžete relaxovat v sauně, nebo vířivce, zacvičit si ve fitness centru, nakupovat v duty free shopech a pro občerstvení vybírat z různých kaváren, barů a restaurací. Na lodi jsou také dětské koutky, konferenční místnost a možnost připojení k Wi-Fi (za poplatek).

Ubytování v kajutách

Pro delší plavby lze vybírat z několika typů kajut v různých cenách od sdílených až po luxusní apartmány. K dispozici jsou také kabiny pro rodiny s dětmi, pro cestující s domácími mazlíčky a pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.