Fjord Line

Norská společnost Fjord Line, založená roku 1993 v Bergenu, spojuje města na jihu Norska a zároveň Norsko se Švédskem a Finskem. Společnost vlastní 4 trajekty vybavené moderními motory, které snižují spotřebu paliva, čímž se snižuje počet emisí a plavby jsou ekologicky šetrnější. Kromě lístků na trajekty nabízí také balíčky nabízející ubytování a výlety v kombinaci s lodním lístkem.

Trasy trajektové společnosti Fjord Line

Hirtshals Z Do Bergen
Hirtshals Z Do Langesund
Hirtshals Z Do Stavanger
Hirtshals Z Do Kristiansand
Bergen Z Do Langesund
Bergen Z Do Stavanger
Langesund Z Do Stavanger
Sandefjord Z Do Strömstad

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Během plavby si můžete vychutnat speciality v á la carte restauraci, velké bufetové jídelně, nebo v kavárně. Čas si můžete zkrátit v baru, při sledování sportovních utkání či hudebních a zábavních představení. Na palubě jsou také duty free obchody a dětský koutek. Dostupnost vybavení a služeb závisí na typu trajektu.

Ubytování v kajutách

Chcete-li si během ubytování dopřát pohodlí a maximální zážitek, můžete si rezervovat některou z kabin. Na výběr je několik druhů v různých cenových kategoriích od jednoduchých bez oken až po luxusní apartmány s výhledem na moře. Některé kajuty jsou přizpůsobené osobám s omezenou pohyblivostí.
Do všech kabin je možné si objednat Wi-Fi připojení.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.