Příspěvky v diskuzích uživatele Fesoj

Příspěvky v diskuzích uživatele Fesoj

Ceny na Samosu?

Pochopitelně,že na ostrovech jsou ceny vyšší. Obzvlášť v restauracích pořídíte pivo točené za 4 E,Frapé káva 2,5 E káva mocca 2 E, jídlo od 7 E výše za oběd. Velmi pěkné je středisko, které se nachází na západě ostrova a jmenuje se Limnionas beach, celkem dobrá i autobusová doprava.Pokud si budete chtít vyjet na výlet do nějakého města zajeďte si do města Karlovasi je to druhé velké město na ostrově. S čím vás nepotěším je to, že na ostrově stejně tak jako na vedlejších ostrovech se objevují studené spodní proudy a to jednou za 3 roky. Jedná se o ostrovy Lesvos ,Chios. Na severu v okolí Kokari poměrně dost fouká vítr. Ostrov Sámos je vcelku malý a dá se projet celý. Med ,který se zde prodává je z borovic a pínií. Kupte domů nebudete litovat. Přeji pěknou dovolenou.
(před 25 dny)
Země
Fesoj

Tipy na krásné, turisty neobjevené, pláže v Řecku

Krásné písčité pláže s jemným pískem najdete na ostrově Limnos. Nejen v okolí Miriny a Pláty ,ale pomalu po celém ostrově s křišťálově čistou vodou na některých místech i bez vln, tak ,že se hodí pro koupání s malými děcky.Proto doporučuji Limnos.
(před 3 měsíci)
Země
Martinan

Nejteplejší ostrov v září

Pokud se vypravíte na Peloponez nebudete litovat. Na jihu kolem města Kalamata smětem na západ jsou nádherné pláže s koupáním, stejně tak na severo-východě v oblasti Tola. Navíc velmi pěkná dálnice, která spojuje Kalamatu přes Korint až do Athen.Na Peloponezu jsou krásná památková místa jako je Sparta, Korint, Argos, Náplio a spousta dalších. Jistě s tímto místem budete spokojeni.
(před 3 měsíci)
Země
řepák

Suvenýry z Řecka

Pomalu po celém Řecku koupíte jako pěkný suvenýr některou z dvanácti sošek bohů z alabastru, určitě s ní uděláte známým radost, nejsou drahé do 10 E. Pokud budete na ostrově Sámos, můžete zde zakoupit Pitágerův hrnek, o jeho funkčnosti ze školy jistě víte, na většině ostrovech se pěstují včely a jejich med z pistácií anebo z borovic nemá konkurenci. Spousta drobných suvenýrů jako jsou kalendáře s obrázky ostrovů na příští rok je dobrý dárek. Kožené peněženky, pásky ,obrázky ,ikony, spousta pěkných letních triček, osušek s fotbalovým logem klubu a spousta jiných. Já osobně si vozím nějaký dobrý druh sýra(pokaždé jiný druh) potraviny jsou zde opravdu bez chemických přísad jak je u nás. Neznají co jsou emulgátory a stabilizátory neboť ovce, kozy a krávy se pasou na loukách a pasekách. Přeji vám všem krásnou dovolenou a pěkný suvenýr z Řecka.
(před 3 měsíci)
Země
Tom_D

Kréta - Gouves, aktuální situace

@Tom_D ~ Pokud letos chcete navštívit ostrov Lefkáda s místem Agios Nikitas tak věřte, že podle mne je toto nejhezčí místo v Řecku. Zajděte si přes kopec na pláž Milos, kde není nikdy dost lidí a dále se jeďte lodí podívat na ostrovy v okolí jako jsou Skorpios, Meganisi Ithaku a Kefalonii. Je to celodenní výlet lodí z města Nidry. Lodní výletem se dostanete přes mis Dukáto na pláž Porto Katsiky nebo pláž Egremi. Obě stojí za to. Přeji pěknou dovolenou. Lefkáda je opravdu nej. Možná, že zde potkáte některé naše celebrity, které rádi na tento ostrov jezdí. Azurově modré moře a čistá hlava to je super dovolená, která si na vás zde počká.
(před 4 měsíci)
Země
Fesoj

Prosba o radu - krásy Peloponésu

Pokud se budete autem pohybovat po Peloponesu podívejte se perfektní dálnicí až na jih do města Kalamata. Zde na jihu je spousta krásných pláží zrovna jakou vám doporučil pan kolega a to pláž Voidokilia není to jenom nejhezčí pláž na Peloponesu ,ale i v Řecku. A pokud chcete poznat ostrovy níže které jste již poznali tak z Tola vyplouvá loď na celodenní výlet na Ydru a Spetses. Stojí to opravdu za to. Pěknou dovolenou.
(před 4 měsíci)
Země
Fesoj

Babo raď ! :-)

@Fesoj napsal(a):
@anonym ~ Takové vyjádření napíše jen trouba. Řecko je opravdu božské.
Jak může někdo napsat fuj.
(před 4 měsíci)
Země
Tom_D

Babo raď ! :-)

@anonym ~ Takové vyjádření napíše jen trouba. Řecko je opravdu božské.
(před 4 měsíci)
Země
Tom_D

Babo raď ! :-)

@anonym ~ V tomto případě vám nabídnu ostrov Karpathos. J e to ostrov ležící mezi Rhodosem a Krétou. Opravdu pěkný ostrov se spoustou pěkných pláží včetně těch, které jsou na západě ostrova ve vesničce Lefkos. Jsou zde díky poloze 3 druhy pláží, bez vln, s menšími vlnkami a otevřené moře. Jen si vybrat. Jejich hl.město Pigádie je rovněž dosti navštěvované a je zde přístav z kterého vyplouvají výletní lodě po východním pobřeží na několika zastávkách ke koupání. Na ostrově jsou výborně udržované silnice, pouze si musíte dát pozor na horské kozy, které se vám mohou před autem objevit. Ostrov Karpathos stojí za zhlédnutí. Doporučuji k návštěvě a strávení pěkné dovolené.
(před 4 měsíci)
Země
Tom_D

Kyklády

Kykládské ostrovy v Řecku jsou dosud méně navštěvované přesto se jedná o ostrovy ,kde jsou krásné písečné pláže s pěkným koupáním. V loňském roce jsme navštívili ostrov Paros. Výlet lodí na ostrov Mikonos a nejznámější historický ostrov Delos byl opravdu moc dobrým zážitkem. Protější ostrov Anti Paros je rovněž nádherný s pěknými plážemi. V srpnu se zde můžete potkat s amer. hercem T. Henkinsem, který má na Anti Parosu svoje letní sídlo. Tyto ostrovy jistě stojí navštívit a prožít zde pěknou dovolenou.
(před 4 měsíci)
Země
Fesoj