Cestolino.cz Lenči Fotografie

Fotografie uživatele Lenči

Thassos

Vloženo: 17. června 2019
Autem po jihovýchodní straně ostrova
červen 2019

2 komentáře

Lenči
Lenči, 18. června 2019
Zdravím. Autem jsme jeli ještě s jedím párem, se kterými jsme si společně domlouvali trasu.Bylo to přesně před týdnem. Naplánováno toho bylo hodně např. kromě míst, které jsem ve fotografiích naznačila -Giola, Archangelos a pláže na východě, jsme navštívili Panagii s nádhernými termálními vodopády, Theologos, Chrissi Ammoudia beach, Potamia, výrobnu olivového oleje. Takže bohužel Livado jsme neviděli. Viděli jsme toho opravdu moc a hlavně to, co jsme si vytyčili. Byla to skvělá dovolená!
Sally
Sally, 18. června 2019
Ještě jste se měli vykoupat na pláži Livada pod klášterem :)
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Thassos

Vloženo: 17. června 2019
Thassos - jižní pobřeží a nejvyšší hora Ypsarion
červen 2019

2 komentáře

Lenči
Lenči, před 5 hodinami
Moře bylo na všech plážích ke koupání a to i proto, že přístup do moře byl všude pozvolný. Byli jsme se koupat na Tripiti, Pefkari, Metalia a Aliki. Na ostatních, které jsme navštívili autem (nekoupali jsme se tam), byl pozvolný přístup do moře taky, ale určitě tam bylo moře podle počtu lídí teplé. Měli jsme také obavy, jestli bude moře ke koupání, přece jen Thassos je nejsevernější moře v Řecku, ale bylo již začátkem června opravdu teplé. Platí to ale o jihu ostrova. Na severu je už jiné počasí, které je ovlivnění horami ve vnitrozemí. Limenarii doporučujeme, potom Potos....dále na východ je to již pro ty, co chtějí klid a kde taky nic moc není.
Eliška_Světob žnice
Eliška_Světob žnice, před 5 hodinami
Kolik mělo moře Lenči? :) takhle začátkem.
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Thassos

Vloženo: 16. června 2019
Thassos, letovisko Limenaria

3 komentáře

Sally
Sally, 17. června 2019
Thassos, zelený ostrov. Určitě se zastavte v Kastru u Kostase: https://www.tripadvisor.cz/ShowUserReviews-g8068765-d3493851-r381153792-Kostas-Kastro_Thasos_Northeast_Aegean_Islands.html
Lenči
Lenči, 17. června 2019
Děkuji, nahraji další fotografie z pláží a z hor na Thassosu. Fotek máme spoustu!
Romana
Romana, 17. června 2019
Krásná příroda ☺
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Mys Doukato, Lefkáda

Vloženo: 19. března 2019
Mys Doukato je nejjižnější místo na ostrově Lefkáda a spolu s majákem Akratas tvoří jedno z nejkrásnějších míst na ostrově. Cesta k mysu vede po asfaltové cestě, parkovat můžete hned pod majákem, pokud ovšem nebude plné. Místa tam zas tolik není. Občerstvení tam nenajdete, takže jídlo a pití s sebou nebo se občerstvit někde cestou nad pláží Egremni nebo Porto Katsiki.
červen 2018

14 komentářů

Lenči
Lenči, 29. března 2019
Tam určitě ne. Ty hodně úzké cesty byly jen místy a to nahoře nad plážemi asi tak v místech kolem pláže Egremni. Naopak k mysu se jede v pohodě. :-)
Sally
Sally, 29. března 2019
Tak doufám, že tam není (z Vasiliki) cesta až moc úzká, že bych tam Peugeota SW 308 někde odřel. Cesta do Vafkeri a dále do Englouvi nebo z Karya přes Karya lake do Nidry. Když člověk slyší, jak to křá škrabe po kapotě :(.
Lenči
Lenči, 29. března 2019
Přesně to jsme si mysleli, že když se budeme držet cesty jak píšete po obvodu ostrova, bude to ok. Cestou do Vassiliki a na mys proběhlo vše v pořádku, i na Porto Katsiki. Ale z Porto Katsiki přes ty serpentiny a prudké stoupání jsme prostě někde odbočili. Sice z výšky bylo vidět moře, ale přece se nám povedlo nějak vybočit ze správné cesty. Takže jsme se vraceli, točili a spíše náhodou dojeli do AN. Důležité je držet silnice, abyste viděli moře.Ze jedem špatně se dá poznat právě, že moře již nevidíte. Vzali jsme si raději menší auto - Fiata, aby se po úzkých silnicích lépe jelo a taky kvůli autům, které jedou v protisměru. V některých místech se jim vyhnout byl opravdu problém. Z AN směrem do Vassiliki, mys Doukato a pláž Porto Katsiki a zpět do AN jsme se vrátili s nádrží benzínu těsně pod polovinu nádrže (měli jsme dotankovéno na plnou nádrž). Takže celkem vzato cesta po západním pobřeží Lefkády z AN až dolů do Vassiliki a zpět do AN spotřeba zhruba půl nádrže. Pochopitelně vždy je lepší doplnit benzín na plnou nádrž. Cena půjčení auta i s pojištěním na 1 den do 1000,-Kč - na Fiata. Čím lepší auto, tím pochopitelně je půjčení auta dražší.
Sally
Sally, 29. března 2019
Tak výhoda je, že v navigaci jsou pumpy naznačené. Já měl spíš strach z těch křovisek u cest, protože jsem to pěkně odíral. A mnohde jsem měl strach i v dědinách, že mezi barákama zlomím auto (z Karya na Karya lake). Nevím jak tam dole, ale okolo Nidry a Lefkady byl dostatek benzínek. No uvidíme za "chvílu"
Ondra
Ondra, 29. března 2019
@Lenči ~ To jste měli asi vážně zážitek :)) Rozhodně by měla plná nádrž stačit vždy k tomu, aby se člověk dostal k nějaké benzínce a spojil to i se zajížďkou po okolí :) To, kde jsou benzínky by bylo dobrý si zjistit dopředu, protože v některých částech je to s nima trošku špatný :D U vodopádů v Nidri jsme taky byli (byly vyschlý, ale i tak fajn výlet), ale to jsme to vzali autobusem do města Nidri a odtamtud pěšky :) S navigací je to určitě lepší, ale pokud se držíte té hlavní silnice po obvodu celého ostrova, tak se podle mě nedá ztratit :) horší je to pak s těmi místy mimo, to je pravda :D @Sally ~ Já jsem si půjčil Hyundai Getz, spotřebu úplně nevím, ale nebyla nijak závratná :) Ale když jsme odjížděli z pláže Gialos, tak mě lehce mrazilo, protože je to pár kilometrů neustálého stoupání a s téměř prázdnou nádrží a vidinou asi 15 km před sebou se to nejelo nejlíp :D
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Zakynthos

Vloženo: 14. února 2019
Plavba lodí kolem ostrova, Blue caves.
červen 2016

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Meganissi a jeskyně Papanikolis

Vloženo: 18. prosince 2018
Plavba lodí z Lefkády na ostrov Meganissi a k velké krasové jeskyni Papanikolis. Výška vstupní klenby jeskyně je cca 30 metrů a společně s barevným mořem v různých odstínech modré barvy zanechává nezapomenutelnou vzpomínku. Jeskyně Papanikolis je druhou největší mořskou jeskyní ve všech vodách, které omývají Řecko a jeho ostrovy.
červen 2018

7 komentářů

migro
migro, 2. března 2019
nádhera
Lenči
Lenči, 13. ledna 2019
Tak zatím jednoznačně Lefkáda! Určitě jsou všechny ostrovy krásné, ale vybírám ty, které mě něčím nadchnou. Hodně mi pomáhají i videa na youtube a když jsem viděla tohle video, tak Lefkáda vyhrála. Mys Doukato byl můj sen. https://www.youtube.com/watch?v=i6KdhPfNy0U Letos to bude Thassos a to proto, že není tento ostrov tolik masově vyhledávaný a že chceme s přítelem navštívit Giolu-oko boha Dia. A projít tento malý ostrov křížem krážem.
Elenka_Přibylov á
Elenka_Přibylov á, 12. ledna 2019
To máte pravdu!! Teď už jen vyloupit banku a hned bych jela po ostrovech taky :)) A na kterém ostrově se vám zatím nejvíce líbilo, jestli se můžu zeptat? :))
Lenči
Lenči, 3. ledna 2019
Ano, zatím jsme byli na třech ostrovech, letos poletíme počtvrté a to na Thassos. Každý ostrov je jedinečný svou přírodní krásou. Řecko je po všech stránkách nádherné co se týče přírody, památek, barev moře, pláží atd. Za mě jen Řecko a kdyby to šlo, chtěla bych vidět všechny ostrovy.
Elenka_Přibylov á
Elenka_Přibylov á, 3. ledna 2019
Přesně! Nedávno jsem se bavila se známými, kteří mi tvrdili, že už skoro všude po Evropě byli, a když jsem zavedla řeč na Řecko, přišli jsme na to, že jej nemají vůbec sjezděné. Jsem jim říkala, že je to úplně škoda, tolik ostrovů, na které se dá jet :))
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Řecko, Lefkáda

Vloženo: 15. října 2018
nejkrásnější pláže na Lefkádě a mys Doukato
červen 2018

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Fotogalerie

Vloženo: 8. října 2018

8 komentářů

Mia07
Mia07, 31. října 2018
Tam to máme koupené.
Lenči
Lenči, 30. října 2018
Určitě se vám tam bude líbit. Doporučuji Agios Nikitas.
Mia07
Mia07, 29. října 2018
Krása, příští rok tam budeme
Lenči
Lenči, 11. října 2018
Nemáte zač, Lefkáda je opravdu nádherný ostrov. :-)
Darina
Darina, 11. října 2018
Moc děkuji. Příští rok vyrazíme. :)
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Plitvická jezera, Chorvatsko

Vloženo: 9. srpna 2018
Národní park Plitvice zahrnuje nádhernou přírodu a soustavu malých a velkých jezer. V letním období však davy turistů. Cesty a lávky kolem a na jezerech jsou upravené, avšak úzké, místy bez zábradlí. Někdy trochu adrenalin, turisté moc ohleduplní nebyli. Vodopády a procházka kolem nich byly nevšedním zážitkem.

5 komentářů

Elenka_Přibylov á
Elenka_Přibylov á, 22. srpna 2018
Jéé, děkuju vám moc, jste zlatá! :)) je možné, že mám staré informace, tak si to aspoň zkontroluji, abych si mohla udělat plán :)) díky
Lenči
Lenči, 21. srpna 2018
https://www.chorvatsko.cz/aktual/ceny-vstupne-do-narodnich-parku.html Proti loňsku vstupné zdražilo. V září je to už levnější, dospělý platí 150 kuna. Koukněte na odkaz výše. A určitě to stojí za to!
Elenka_Přibylov á
Elenka_Přibylov á, 21. srpna 2018
Děkuji za info :)) 250 kun je sice celkem pálka, ale věřím, že to stojí za to. Nevíte, jak je to s cenou v září? Slyšela jsem, že by to snad mělo být trochu levnější, když je to mimo sezónu.
Lenči
Lenči, 21. srpna 2018
Zdravím, určitě to je parádní zážitek. Můžete se projet i lodí po jezeře, většinou se jde po trase H, která zahrnuje všechna místa, která by měl každý vidět. Vstupné stojí pro dospělé 250 kuna. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Elenka_Přibylov á
Elenka_Přibylov á, 20. srpna 2018
Moc krásné fotky. Za nedlouho jedeme to Chorvatska a uvažujeme, že se u Plitvických jezer zastavíme. Protože vždycky jedeme kolem a ještě jsme si nikdy neudělali čas :)) Vypadá to na parádní zážitek. Můžu se zeptat, kolik stojí vstupné? Děkuji moc :))
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Agios Nikitas, Lefkáda

Vloženo: 9. srpna 2018
Místní pláž přímo v letovisku Agios Nikitas. Příjemná pláž, kde se dá v klidu koupat bez velkých vln, které jsou na plážích na západním pobřeží Lefkády běžné. Pokud jsme zrovna necestovali, měli jsme odpočinkový den tady. Pláž je vhodná i pro děti.

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.