Příspěvky v diskuzích uživatele Lenči

Příspěvky v diskuzích uživatele Lenči

Kréta, Ierapetra

Děkuji. Tak o této pláži nevím. Tam se určitě také podíváme. Samozřejmě, že hledám i na internetu, ale zkušenosti cestovatelů, kteří tam byli také ocením. Letíme pouze na týden, takže pomalu sestavujeme plán, co by bylo dobré přednostně uvidět. Také jsem četla, že se na Chrissi nejezdí. Spíše mě zajímají loďní výlety na ostrůvek Koufonissi, který by měl být zajímavější, proto uvítám, kdo tam byl. Jinak ubytko máme ve vesničce Ferma v hotelu Porto Belissario stojící nad útesem. Kdyby tam náhodou někdo byl, kdo tady na Cestolinu poskytuje osobní zkušenosti, budu moc ráda za informace a tipy, kam v okolí zajít. Rádi provozujeme pěší turistiku, zkoumáme a hledáme zajímavá místa.
(před 12 dny)
Země
Lenči

Kréta, Ierapetra

Zdravím. Letos letíme po ostrovech v Jónském moři na Krétu a to na jih v blízkosti letoviska ierapetra. Poradí někdo, která místa a pláže na jihovýchodě Kréty navštívit autem? a jaké fakultativní výlety začátkem června tam nabízí? Děkuji za tipy a rady.
(před 13 dny)
Země
Lenči

Teplota moře Thassos

@Hana71 ~ Zdravím.Byli jsme začátkem června a sami jsme byli prekvapeni, jak bylo už teplé more. Počasí nádherné po celŷch 12 dní. Ubytováni jsme byli v Limenarii v hotelu Samaras beach a za nás to byla jedna z nej dovolenŷch po Lefkádê na reckŷch ostrovech.
(před 28 dny)
Země
kompersor4

Ostrov Kos - výlety, zajímavosti, co navštívit?

zdravím, ráda bych se k ostrovu Kos zeptala na zkušenosti s ubytováním
v Kefalosu Kamari bay. Nejsme nároční, hodně cestujeme a na přespání nám to stačí. Hotel má být prý u silnice, takže bychom neradi, aby tam bylo od aut příliš rušno. Díky za každou radu.
(před rokem)
Země
Lenči

Ostrov Kos - výlety, zajímavosti, co navštívit?

@Sally ~ Děkuji moc za rady. Uvidíme jak se bude letos situace vyvíjet.
(před rokem)
Země
Lenči

Ostrov Kos - výlety, zajímavosti, co navštívit?

@Sally ~ děkuji, tohle jsem chtěla vědět, která letoviska vybírat. Nás zajímají hlavně přírodní krásy, kterých asi na Kosu méně než na jiných ostrovech. proto se zajímám o ty výlety na hornatý Kalymnos. Současně jsme zatím nikde, kde jsme byli, neviděli bílé písčité pláže, které tam jsou. jedinou, kterou jsme viděli, tak pouze na Thassosu - Paradise beach. Pohoří Dikeos...byli jste také? Pořádají se výlety i tam? Díky za informace.
(před rokem)
Země
Lenči

Ostrov Kos - výlety, zajímavosti, co navštívit?

@Sally ~ zdravim. Výlet na Nyssiros mě také moc láká. Jsou na ostrově i loďní výlety na jiné ostrovy? Hledám ubytování ve 3 hvězdičkovém hotelu nebo penzionu se snídaní nebo PP, ale ráda bych tip na ubytování ohledně spokojenosti. Je Marmari letovisko ani moc rušné nebo ani moc klidné? Můžete poradit? Díky moc.
(před rokem)
Země
Lenči

Koronavirus - doplatit zájezd do Bulharska?

My měli dovolenou objednanou přes Invii od CK Aeolus. V našem případě hrál kromě koronaviru roli i krach této cestovky. Jak řešit vrácení peněz bylo náročné. Ti klienti, kteří měli objednané zájezdy měli možnost zájezd stornovat nebo vzít voucher. Opravdu si cením CK Aeolus, která pravdivě podala přes FB informace a těch jsem využila. Prvně jsem zkoušela získat informace a peníze zpět přes insolvenčního správce, nakonec jsem od toho upustila. Už jsem neřešila nabídku od Invie na voucher (která mi nepodala pravdivé informace) a díky zprávy od CK Aeolus podala oznámení o škodné události u pojišťovny, u které byla CK Aeolus pojištěna proti úpadku. Oznámení o škodné události jsem podala přes webovou stránku slovenské Allianz pojišťovny. Ještě mi napsali o doplnění dokladů o zaplacení a bylo to. Rychle, ochotně a bezproblémově. Invie mi totiž řekla, že pokud budu přes Allianz požadovat peníze zpět, musím doplatit do 100%, což pravda nebyla. Chtěli, ať využiji voucher. Invia akorát vyplatí na základě mé žádosti cestovní pojištění u AXY. No další dobrá zkušenost.
Přesně za měsíc už bychom byli v Parze. Těšili jsme se moc, ale musíme vydržet. Pokud se bude vše dobře vyvíjet, tak snad v září. Uvidíme.
(před 3 lety)
Letecká
Andrej

Úpadek CK Aeolus

Tak to jsem ráda, že tuto zkušenost máte. Znamelo by to, že voucher by se dal uplatnit na dovolenou i v létě. Pochopitelně za předpokladu, že se situace do té doby uklidní. Z opatrnosti však zatím bych volila spíš dovolenou někde u nás tady, i když Řecko nadevše miluji. CK Aeolus má myslím pojištění proti úpadku u pojišťovny Allianz. Tam jsem na radu známého zkoušla napsat e-mailem a zatím nic. Tady však nevím, zda Allianz v případě úpadku CK vyplácí zaplacené zálohy zpět. Zatím zůstávám u toho, že si vezmu voucher.
(před 3 lety)
Cestovní kanceláře
Zdendys

Úpadek CK Aeolus

Zdravím, ráda bych se zeptala těch, kteří si přes Invii zakoupili zájezd od CK Aeolus, konkrétně do Řecka. Jedna z možností je nabídka voucheru s platností 1 roku. Telefonicky mi bylo sděleno, že lze voucher také prodloužit o půl roku. Mám však obavy z toho, že když není prodloužení doby o půl roku vyložene uvedeno v nabídce Invia tzv. Faktor 100, že prodloužení nebude v reálu možné. Den úpadku bude soudem vyhlášen na CK Aeolus co nevidět, takže pak bude zapotřebí se rozhodnout, zda voucher využít nebo ne. Platnost 1 rok by znamelo si vybrat jinou dovolenou tak do dubna. Řešit jinou možnost a to přes insolvenčního správce se mi nezdá být zatím dobré řešení. Ti, co jste volali do Invie, taky vám řekli o prodloužení voucheru? Viz tato věta:
Invia vám vyplatí vždy celou částku vašeho zájezdu a to ve formě poukazu na nákup služeb u Invia, který má platnost 1 rok a není směnitelný za hotovost.
(před 3 lety)
Cestovní kanceláře
Zdendys