Příspěvky v diskuzích uživatele Lenči

Příspěvky v diskuzích uživatele Lenči

kolik vás letos stojí dovolená v řecku?

@Sally ~ Z AN do Vassiliki a pak z Vassiliki na mys a Porto Katsiki je cesta všude asfaltová, místy ji opravovali. Zážitek jsou ty serpentiny prudce dolů nebo pak nahoru. Cesty jsou někde hodně úzké, takže když se potkáte v protisměru s jiným autem, je to docela záhul. Když vám zrovna vyjde, že uhýbáte a musíte na kraj, kde nejsou svodidla ( strmý svah napravo), tak to chce mít pro strach uděláno a nebát se. Řidiči, co nemá zkušenosti a nejezdí dlouho, bych takovou cestu nedoporučovala. A to nemluvím o dodržování silničních pravidel. Jakoby tam žádná nebyla. Zažili jsme nazpátek i kamion, který jel před námi. To pak musíte jet dlouho, až pojede někde jinam, než vy. Ale dovolená je od toho, aby si ji člověk užil a byl v klidu. Patří to k cestování a čím více zážitků, tím lépe. Když se s tím poperete, odmění se vám Lefkáda bohatě svojí jedinečnou a přírodní krásou spolu s kostelíky a památkami jako Panagia Faneromeni. Pláž Egremni, kterou jsme tolik chtěli vidět, nebylo bohužel z cesty dobře vidět.
(včera)
Řecko
Lenči

kolik vás letos stojí dovolená v řecku?

@anonym ~ Loni Lefkáda na 11 dní, jen snídaně, super rodinný hotel pro dva za 27 000,-Kč plus 1200,-kč pojištění. Máte sice delší pobyt a polopenzi, ale za mě to vychází, že to máte o dost dražší. Měli jsme nádherný výhled na moře, terasu na bohaté snídaně, prostě super. Kupovali jsme ale již ve FM v prosinci ve slevě, tak asi proto.
(včera)
Řecko
Lenči

kolik vás letos stojí dovolená v řecku?

@Tom_D ~ posílám fotogalerii mysu Doukato na Lefkádě
www.cestolino.cz/fotogalerie…
(včera)
Řecko
Lenči

kolik vás letos stojí dovolená v řecku?

@Sally ~ Bylo to malé dobrodružství. Rozhodli jsme se jet prvně do Vassiliki, pak na mys Doukato a poté na pláž Porto Katsiki. Opačně ne, abychom pak mohli v klidu dorazit už jen přímo do Agios Nikitas. Přítel si nevzal navigaci v domnění, že když pojedeme kolem pobřeží, není možné zabloudit. Cesta do Vassiliki v pohodě (mapu jsme ale měli ), mys Doukato jsme také v pohodě zvládli. Taktéž Porto Katsiki, ale cestou do AN jsme už trochu bloudili. Na Lefkádě jsme totiž byli překvapeni, že značení není takové, jak jsme očekávali. Podle toho, co píšete , jsme jeli na mys Doukato po vrstevnici zleva od Vassiliki. Pokud budete chtít přesnější informace, poptám se přítele, jelikož řídil on.
(včera)
Řecko
Lenči

kolik vás letos stojí dovolená v řecku?

@Tom_D ~ Výhodou je, že cesta k mysu Doukato kterou by byla velká škoda nevidět, vede asfaltová silnice. Snadno se tam dá dostat a zaparkovat až pod maják Akratas. Pak trochu do kopečka a na terase u majáku zatajíte dech. Šli jsme potom po nafocení snímků dolů, ale ne k parkovišti, směrem dál k výběžku. Na určitém místě poznáte, že dál už je to nebezpečné, ale zkuste jakoby nohoru do svahu a tam to bude fascinující. Pohled do hlubin "Hadovy říše" vám vezme dech. Tam ale pozor, stačí špatně šlápnout, terén je trochu riskantní, snadno vám může sjet noha a pod vámi je hluboká propasta tříštící se vlny o útes. Podařilo se nám nafotit pár snímků těsně nad srázem, který byl hodně nebezpečný, ale nikdy bych si neodpustila nenafotit tuto naprosto úžasnou přírodní scenérii. Asfaltka je vybudována nedávno, dříve nedávno, takže se tam snadno i autem dá dostat. Dříve se tam odvážlivci snažili dostat pěšky nebo i na kole, ale většinou se vrátili zpět. Nahraji vám nějaké fotografie z mysu a sám uvidíte, že toto místo ve vás zanechá nezapomenutelný dojem a zážitek.
(před 2 dny)
Řecko
Lenči

Jaký řecký ostrov je nejlepší?

@anonym ~ O Krétě také uvažujeme. kde jste prosím v letovisku byli?
(před 3 dny)
Řecko
Sally

Jaký řecký ostrov je nejlepší?

@anonym ~ Za mě Lefkáda. Je tu spousta krásných pláží jak na lenošení, tak i nádherné přírodní scenérie, na které nikdy nelze zapomenout. Zatím jsme byli na Korfu, Zakynthosu a Lefkádě, letos Thassos. Na Lefkádě nemůže být nikdo zklamaný.
(před 3 dny)
Řecko
Sally

kolik vás letos stojí dovolená v řecku?

@Sally ~ Začali jsme dovolenou hledat již jen ve FM v listopadu, navíc je velký výběr. První termíny se dají koupit za super ceny, dostáváme i slevy na pojištění a parkování u letiště, navíc stačí jen minimální záloha. Letos letíme ještě levněji než na Lefkádu. Cenově máme Thassos levnější než Lefkádu za stejný počet dní a navíc máme i polopenzi. Loni byly v nabídce většinou (na Lefkádě)jen snídaně, i když nám to nevadilo. Nebyli jsme naopak omezeni a mohli kdykoli se vrátit zpět na penzion.
(před 5 dny)
Řecko
Lenči

kolik vás letos stojí dovolená v řecku?

@Tom_D ~ Loni jsme byli na Lefkádě od 4.6. na 11 dní a pláže již byly zaplněné. Místo se ale dalo najít, kdo chtěl strávit čas na pláži, ale už ráno. Byli jsme v Agios Nikitas a toto letovisko je opravdu výborné. Byla vedra, ale vítr naopak zmírnil horko a byl příjemný. Na to, že na západním pobřeží Lefkády více fouká a jsou velké vlny, byla voda příjemně teplá na všech plážích. Byli jsme i na ostrově Meganissi a Skorpiosu s možností se vykoupat, takže jsem byla překvapená vzhledem k poloze ostrovů, že na západě Lefkády bylo moře stejně teplé. Jinak také každý rok chceme navštívit jiný ostrov, ale Lefkáda je zatím na první příčce. Doporučuji navštívit i vodopády v Nidri. Cesta nahoru k vodopádům je zážitek, trochu adrenalinový. Byli jsme se na ně podívat zrovna po dešti, takže jsme zažili vodopády v plné kráse. Jak jsem někde četla, v sezónu to jsou prý spíše suchopády. Nevím, ve kterém letovisku budete, v AN jsme šli pěšky na Pefkoulii, Kathismu a Milos - ta je hned v AN za kopcem. Jinak je auto opravdu dobré si půjčit, ta další místa jako Vassiliki, mys Doukato, Porto Katsiki, Panagia Faneromeni a další jsou již dost daleko. Kefalonii snad navštívím příští rok a porovnám s Lefkádou. Budeme vybírat mezi Kefalonií, Kyprem a Santorini.
(před 5 dny)
Řecko
Lenči

Thassos, Giola

@Sally ~ Děkuji, mám již staženo. Tak jen si to pořádně prostudovat a za chvíli letět "na místo činu".
(před 5 dny)
Řecko
Lenči