Cestolino.cz Sally Fotografie

Fotografie uživatele Sally

Říjnové svátky v Maďarských termálech - Demjén a Údolí krásných žen Eger-30. 10. 2021

Vloženo: 27. dubna 2022
Dnes vyrážíme po snídani do asi 30 km vzdálených termálních lázní Demjén (Jeskynní lázně Cascade - aktuálně největší jeskynní lázně střední Evropy s délkou 760 m a vodní plochou 1500 m2, byly inspirovány filmem Avatar, nabízejí skutečný zážitek. Kaskádová jeskyně má hloubku 690 m, je stará desítky tisíc let a najdete zde termální léčivý pramen o teplotě 68°C. Zdejší lázně a Vodní park jsou otevřeny celoročně, od 9,00 do 2,00 ráno ;) ). Po cestě míjíme po 8 km jedny smradlavé termály a v Demjénu ještě i termální jezero, což bude v hledáčku další naší návštěvy. Kouzelné lázně, které určitě stojí za to navštívit, celodenní vstupné činilo 5.990,00 HUF a v ceně byl jeskynní komplex, venkovní bazény, sauny, odpočívárny - velice rozumná cena. Odpoledne odjíždíme do Egeru, kde se chystáme navštívit Údolí krásných žen, což je údolí, kde je více než 150 vinných sklípků. Prošli jsme jich několik, ochutnali několik vzorků (já jen jeden ve "čtverce") a stejně jsme se vrátili do "našeho" vinného sklípku číslo 4, který jsme navštívili již v roce 2011. Nakonec jsme si tu koupili i výborné vínečko s sebou dom. Nakonec z celého víkendového pobytu vyplynulo, že tady určitě nejsme naposledy. a už máme objednaný týden na září 2022 :-)
říjen 2021

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Říjnové svátky v Maďarských termálech - termály Bogács a vinné údolí - 29. 10. 2021

Vloženo: 27. dubna 2022
Dnes ráno, po snídani, vyrážíme do místních termálů, což je asi okolo kilometru od apartmánů. Lázně jsou takové komorní, i když v sezoně jsou napuštěny i další venkovní bazény a je otevřeno i více občerstvení. Lázně jsou přímo propojeny i s autokempem, což mají kempaři obrovskou výhodu. Ale vykoupali jsme se, odrelaxovali, dali si langoše a odpoledne jsme se vypravili zpět na apartmán, abychom vzali Cherry a Lilly na procházku do místních vinných sklepů. No, až tak moc jich otevřeno nebylo, ale ....... vínečko dobré a lepší, samozřejmě i to co nám nechutnalo, ale i tak jsme si koupili s sebou litřík ledového vína za pouhých 5.000 (ale HUF - cca 375 ,- Kč) a i něco s sebou na pokoj. Zde litr s sebou stál v průměru 600 HUF (45,- Kč) - podle výměny ve směnárně. Večer stál za to, vínečko i nálada betálná, zatím nám nic nescházelo.
říjen 2021

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Říjnové svátky v Maďarských termálech - Bogács - 28. 10. 2021

Vloženo: 27. dubna 2022
Původně už jsme letos nechtěli nikam jet, ale fotky od kamarádky JH mě přesvědčili, že jsem zakoupil pobyt jako dárek k výročí svatby. U hotelového personálu byla i vznesena prosba na jednu flašu maďarského Torleye na pokoj. Protože nástup byl až odpoledne, nikam jsme se nehonili, cesta do Bogácse je skoro celá, mimo asi 20 km, po dálnici a z Brna rovných 503 km. Přijeli jsme, ubytovali jsme se, došlo i k překvapení ;) a navečer jsme si zašli do celkem příjemné hospůdky na večeři. Už první dojmy z ubytování, personálu i městečka byli nádherné.
říjen 2021

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Rožnov pod Radhoštěm - prodloužený víkend - 21. 10. 2021 - jen tak

Vloženo: 10. března 2022
Dnes máme naplánovanou prohlídku stájí v Ranči Bučiska. Stájemi nás provede přímo pan majitel ranče pan Ž. Jeho informace jsou úplně vyčerpávající, dozvíme se o koních takové informace, které jsme dosud nevěděli. Takže po velice krásné a výživné prohlídce se vypravujeme do místní svíčkárny a poté do Světa kamenů. Tam už jsem nenatáčel, ale jediné doporučení do Světa kamenů - návštěva jen s přesně odpočítanou finanční částkou a BEZ platební karty :D
říjen 2021

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Rožnov pod Radhoštěm - prodloužený víkend - 20. 10. 2021 - Radegast a Horní Bečva

Vloženo: 10. března 2022
Dnes máme volno, a tak vyrážíme nejprve za Radkem na Radhošť, protože to jsme vloni už nestihli. Tak za 2 hodiny parkovného zaplatíme 150,- Kč a jdeme se projít. Odsud pak vyrážíme do Horní Bečvy, kde si projdeme naučnou stezku okolí lomu a obejdeme přehradu. Příjemná procházka i příjemné místo. A pak i výborná večeře. Pečená žebra nemají konkurenci :)
říjen 2021

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Rožnov pod Radhoštěm - prodloužený víkend - 19. 10. 2021 - zřícenina hradu Rožnov

Vloženo: 10. března 2022
A tak až 19. října jsme si udělali hezké odpoledne vycházkou na zdejší hrad Rožnov, tedy zříceninu. Krásná procházka přírodou, mj. i trošku nepořádně značená cesta nás nezklamala. Tak jsme si to holt obešli a na hrad se dostali druhou stranou. Výlet skutečně stojí za to a strávit podvečer na zřícenině také. Na večeři vynikající domácí gulášek.
říjen 2021

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Rožnov pod Radhoštěm - prodloužený víkend - 18. 10. 2021

Vloženo: 10. března 2022
Protože na jaře jsme nemohli, vybíráme si náš původní jarní pobyt až na podzim. Využíváme i služeb pivních lázní. První den se ubytujeme na Ranči Bučiska a hned navečer máme objednán Lesní wellness s občerstvením. Parádně jsme si to užili.

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Dalmácie 2021 - den devátý - NP Krka - 29. srpen

Vloženo: 20. ledna 2022
Určitě nejkrásnější den z celé dovolené, i když krapánek sprchlo. Bez problémů zaparkujeme na parkovišti Lozovac, i tentokrát zůstaly holky doma, protože na Visovac psi nesmí. Kupujeme vstupenky a valíme na autobus, kde si musíme na obličej nasadit respirátory. Sjedeme dolů ke Skradinskému Buku a vypravujeme se na procházku po vodopádech. Přímo pod hlavním vodopádem je od roku 2021 zákaz koupání, takže vodopády jsou bez skákajících výrostků a koupajících lidí. Obejdeme vodopády a autobusem nahoru na parkoviště. V bufetu si dáme výborný obídek a přesunujeme se do přístavu proti ostrovu a klášteru Visovac. Musíme asi necelou hodinu počkat, než nás převeze loď na ostrov, projdeme si ostrov a klášter a zase zpátky k autu. Odsud se přesuneme na Roški Slap, kde Pedro už brble a u vstupu zůstává sedět s tím, že na nás počká. Projdeme si místní mlinice a vracíme se okolo Pedra k peřejím na druhé straně. Tam vidíme, že je otevřená jakási jeskyně (před 13 lety nebyla), ale těch 517 schodů nahoru ............. no vylezl jsem to i slezl. Obejdeme to okolo peřejí a zpátky k autu a do Srimi. Nádherné vodopády, příjemné počasí a Vinetouův kraj. Bylo to moc fajn
srpen 2021

3 komentáře

Sally
Sally, 23. února 2022
Na Krce jsme byli po 13 letech a furt to stojí za to, až na to vstupné a stále málo času ;). Zařekli jsme se, že Chorvatsko už nikdy, ale nakonec máme na letošek naplánovány Plitvická jezera, ale cena nám vyrazila dech. Už 300,- HRK. Ale už jsme se rozhodli, že jo. Takže jeden den Plitvice a jeden den nejstarší termály v Chorvatsku - Varaždinské Toplice a pak jeden den maďarské Lenti.
Lenči
Lenči, 21. února 2022
NP Krka bych také ráda navštívila. Krásné zážitky máme zatím z pohoří Biokovo a z Plitvických jezer.
DanaDianaNoymi
DanaDianaNoymi, 7. února 2022
krásné fotky
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Dalmácie 2021 - den osmý - Šibenik - 28. srpen

Vloženo: 20. ledna 2022
Dnes se vypravujeme jen "za roh" do Šibeniku. Podaří se nám vcelku rozumně zaparkovat a vypravujeme se do města. Pomalu v klidu. Přijdeme k tržišti, kde je obsazena tak maximálně 1/3 stánků s předraženou (pro nás) zeleninou, podstatně dražší než u nás. Nakonec přece jenom najdeme stánek, kde je cena ještě rozumná, tak něco pokoupíme a pokračujeme dál. jdeme směrem k parku a do centra s tím, že si někde dáme kafe a budeme pokračovat v procházce městem. Sedneme si do jedné kavárny s velice protivnou obsluhou a dáváme si kafe. Potom pokračujeme a hledáme Pizzerii Kike. Mapy.cz si snad z nás dělají srandu, chodíme stále okolo dokola a nikde nic. Nakonec na jiném portálu zjistíme, že ta pizzerie neexistuje a jmenuje se jinak s jiným majitelem. Takže jdeme hledat na oběd něco jiného. To se nelíbí Pedrovi, to zase Květě, až najdeme sympatickou rybí tavernu. Usedneme a po nahlédnutí do jídelních lístků nás přejde chuť, protože už obyčejná jídla začínají na 150 HRK, polévka okolo stovky. Tak jdeme dál. Z druhé půlky "naší" kavárny, kde je restaurace nás vrchní vyhodí, že nemá místo (ale má), a my se přesuneme kousek dál, do taverny Medula, kousek od katedrály. Na obsloužení čekáme půl hodiny, a i potom se rychlost nijak nezmění. Vedle u stolu chcou Němci platit, a to je obrovský problém platba kartou. Pochopíme za chvílu. Dojíme, hlásím že platím, a to cash. Asi za 10 minut nám donese účet, kde si všimnu, že něco nesedí. Místo Jamnice za 12 HRK nám účtuje víno za 30 HRK. Vrchní dojde s terminálem, ale já se ohrazuji proti ceně (vše z konzumovaného je stále na stole), vrchní se rozčílí, přeškrtne cenu 315 HRK a napíše 305 HRK (což opět nesedí) a furt mává terminálem. Už jsme se nechtěli dohadovat, dostal přesně co chtěl, ani kunu navíc. Stejně nás okradl. A podle toho jak se choval tak okradl určitě i ty Němce. Všechno rychle rychle (placení) aby si nikdo nestačil nic zkontrolovat. Odjížděli jsme ze Šibeniku velice zklamaní.
srpen 2021

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Dalmácie 2021 - den sedmý - Trogir - 27. srpen

Vloženo: 20. ledna 2022
Tak dnes je úplně hnusně, v noci bouřka jak prase (mj. to v noci vyplavilo i Split), a tak se rozhodujeme, jestli vůbec někam pojedeme. Nakonec se rozhodneme že jo, a naplánovaný Trogir je před námi. Květa s Pedrem v autě klasicky spí, holky jsme nechali ve Srimě. Sotva jsme v Trogiru zaparkovali, začalo nejprve nenápadně a po chvíli dosti hustě pršet, a pak ještě asi dvakrát nás to chytlo. Mraky odpluly a pak už svítilo sluníčko. Možná by to bylo i na koupání, ale neměli jsme s sebou koupací náčiní :-D. Prošli jsme se po městě různými úzkými uličkami, kterými jsme před 13 lety neprocházeli, pevnost jsme ponechali pevností, protože jsme tam už byli a po večeři v pizzerii jsme se vypravili na zpáteční cestu. Ne že bychom pizzu až tak museli, ale bylo to to nejlevnější, co jsme si v Trogiru mohli dát. Pedro zavzpomínal na staré časy, my taky a večer u vínečka bylo fajn.
srpen 2021

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.