Příspěvky v diskuzích uživatele Sally

Příspěvky v diskuzích uživatele Sally

Posun času

Užij si to
(před 28 dny)
Letecká
DanaDianaNoymi

Posun času

Na Madagaskaru dvě hodiny plus proti času u nás
(před 30 dny)
Letecká
DanaDianaNoymi

Kdy jet na Madagaskar?

@DanaDianaNoymi ~ děkuji
(před měsícem)
Země
Sally

Kdy jet na Madagaskar?

Ahoj Dano,
Uz ma po operaci, dnes mi maji vyndat dreny a prvnich par kroku. Zatim je to v poho. Uz se tesim, az 9. prosince vyrazime na jeden den do madarskych termalu.
No zivot je nekdy kruty, ale clovek to musi prekonat. A i to cestovani tomu pomuze a Madagaskar si zamilujes az ho poznas. A kdyz se dostanes do primeho kontaktu s lemury, to je neco uzasneho a zazitek na cely zivot. Az budu doma ozvu se a nekoho Ti poradim.
Uzij si Madagaskar
Sally
(před měsícem)
Země
Sally

Kdy jet na Madagaskar?

@DanaDianaNoymi ~ urcite se Ti tam bude libit. Ja uz nachystany na totalku leve kycle. Tak pak podej report. Uzij si to.
Tak trochu Ti zavidim, ale moc Ti to preji
(před měsícem)
Země
Sally

Kdy jet na Madagaskar?

Máte soukromou zprávu
Sally
(před 2 měsíci)
Země
Sally

Dolary či eura ?

Výlety Ti neporadím, já byl v centrální části a Ty letíš na Nosy Bé, což je nahoře. Kam Čedok dělá výlety opravdu nevím. Ale určitě bych doporučil nějaký národní park nebo ZOO, výlet za velrybami, na plantáže nebo na nějaký ostrov. Pokud bude něco jako kontaktní ZOO s lemurama, stojí to za to.
Vanilka je drahá, ale dá se smlouvat. Smlouvat se dá na tržištích všude, jde se o 1/3 až 1/2 ceny dolů. To by měl poradit delegát. Když prodavač nechce přistoupit na cenu, dělej jako že odcházíš, v 90% za Tebou půjde a prodá to za navrhovanou cenu. Ale nemusí to vyjít vždy. Trička, velké šátky, dřevěné figurky, rum džama, Na tržištích uvidíš, dřevěné kazety, totemy, hudební nástroje. Zkusil bych si vzít i plod baobabu. Stále ho máme doma. Mělo by to být za pusu, alespoň tak tomu bylo všude. Ty ceny nejsou ani náklady na výrobu.
Kolik dělá vízum nevím, ale to by měla říct cestovka. Během našeho pobytu se cena měnila směrem nahoru.
Vloni to bylo:
pobyt do 15 dní – hradí se jen administrativní poplatek ve výši 10 EUR
pobyt do 30 dní – cena měsíčního víza je 35 EUR / 37 USD / 115 000 MGA
(před 3 měsíci)
Ostatní
DanaDianaNoymi

Dolary či eura ?

@DanaDianaNoymi ~ no myslím že drobné Ti nikdo nevymění. My měli jen bankovky od 50 € nahoru
(před 3 měsíci)
Ostatní
DanaDianaNoymi

Dolary či eura ?

Podle našeho průvodce prý raději Eura. A když my jsme měnili u soukromníka (2018), tak nechtěl bankovky pod 50,- €. Bral pouze 50, 100 a 200 € bankovky. A pokud si pamatuji, tak za 1.000,00 € jsme dostali 3.890.000,00 Ariarů, takže 10.000,- Ari bylo asi 2,5 €.
Rum stál 10.000,- ale prý na Nosy Be je dražší, a ceny se asi taky trochu zvedly.
(před 3 měsíci)
Ostatní
DanaDianaNoymi

Jaký cestovní kufr vybrat?

Máme už 12 let látkový Samsonite na 4 kolečkách otočných o 360 stupňů. Velice kvalitní kufry, čemuž odpovídá i dnešní cena. Teď se nám rozpadlo jedno kolečko, tak mám slíbeno v jednom servisu, že by mohli mít náhradní, tak doufám, že jich alespoň pár mít budou. Jinak kufry jsou přes veškeré cestování a zacházení v letadlech ve vynikajícím stavu, až na ta kolečka. Ve značkovém servisu jednání děs. A tak jsem musel právě jinam.
Ale - pokud budu muset kupovat kufr, tak opět látkový a opět Samsonite, i když ten náš stojí minimálně 6000,- Kč. Ale skořepinu určitě nechcu, je naprosto neskladný. Látkový se přizpůsobí v kufru auta, skořepina nikdy - tedy pouze v případě, že rupne
(před 5 měsíci)
Ostatní
KlaraLaubeová