Příspěvky v diskuzích uživatele Sally

Příspěvky v diskuzích uživatele Sally

Vítr na Krétě

Nějak jsme to nepostřehli u moře. Agios Nikolaos, ani Chrysi, ani Matala
(včera)
Řecko
Višnička

Výlet na sopku Etna

@Preisslerka ~
odesílám, ať Vám to pomůže
(před 2 dny)
Itálie
Sally

ubytování

Hned po příjezdu na hotel
(před 2 dny)
Turecko
Sally

Jak vyznačit na trase benzínky a odpočívadla ( Brno-Bratislava-Maďarsko-Biograd)

@mmxx ~
Ale neni to pravidlo a nespolehal bych na to. Alespon ne v Italii a ve Francii (ta se ale teto cesty netyka).
(před 4 dny)
Chorvatsko
Sally

Trajekt na Korsiku

Bezte si s tim nekam. Admine zablokuj toho ........ Diky
(před 4 dny)
Francie
Sally

Co vidět na Kypru

Tak je potřeba vědět, kam jedete. Na řecky mluvící část, čili na Kypr, nebo na severní okupovanou tureckou část, tedy na Severní Kypr.
Tak k cenám: není tam draho, ceny cca jako v Řecku (jih) nebo v Turecku (sever).
Co vidět:
Na jihu určitě Paphos a místní vykopávky (mozaiky, hrobky králů, Fabrica) a hrad, Korálovou zátoku, Petra tou Romiou (Afroditiny skály), klášter Kykkos a okolí, pohoří Trodos, Lania, Omodos. Potom poloostrov Akamas a soutěsku Avakas, želví zátoka Lara, Afroditiny lázně v zátoce Latchi. Kourion a okolí, Kaledonský park a kaledonské vodopády. To je to, co jsme navštívili my.
A rozdělené hlavní město Nikosie (Lefkosa)
Na severu Famagusta a město duchů Varoscha, Othelův hrad ve Famagustě, Kantara Castle, The Historical Oil Mill Buyukkonuk, pohoří Pantadaktylos, zajímavé městečko Dipkarpaz, poloostrov Karpaz se spousto polodivokých oslíků (když slyší auto, okamžitě se seběhnou a čekají na bakšiš - jablka s sebou), Apostolas Andreas Monastery, mys Cape Apostolos Andreas - Zafer Bumu, Agios Trias basilika, Thyrsos Church - Yenierenkoy, Golden sand Beach (nekonečná písčitá pláž), Salamina, Klášter Bellapais, Sněhurčin hrad (více jak půl kilometru dlouhý a je rozsáhlý) Hillarion, Girne (Kyrenya).
Toť asi je vše, co jsme navštívili. Do města duchů Varoscha se nedostanete, jen po pláži nebo po okolí, nebo skrz díru v plotě, ale dávat si pozor na ozbrojené turecké vojáky, mohli by střílet.
(před 5 dny)
Kypr
Sally

Jak vyznačit na trase benzínky a odpočívadla ( Brno-Bratislava-Maďarsko-Biograd)

@Renča11 ~
to je přímo u Garminu ta apka a dělám to na počítači bez připojením k netu. Stahoval jsem to přímo na stránkách Garmina když jsem si pořizoval GPS. A přetahuji si uložené body z GPS do PC a naopak. Takže vše, co jsem měl předloni na Lefkádu si teď akorát opráším a použiji nanovo.
Má to i TomTom, ale tam musí být na to plánování tras připojení online. (alespoň jsem na to nepřišel jak jinak).
Ale možná by to šlo v mapách CZ, ale to já neumím.
(před 5 dny)
Chorvatsko
Sally

Jaký cestovní kufr vybrat?

@Smíšek ~
Nám přežili kufry bez promlémů i Madagaskar s AF
No jak se s kufry zachází vím velice dobře. Stačí Ruzyně, dělali jsme tam přímo na ploše stavební práce. To co s kufry dělali zaměstnanci letiště ....., při převážení zavazadel mnohdy kufry spadly na letištní plochu a vrazil do nich další "kufrovlak". Z letadel, kde nebyl pás je házeli přímo na vozíky (i jinde než v Práglu). Je to tak, já bych osobně nejel třeba jen s batohem, ale až budu větší a starší .......... .
Nejlepší kufr je žádný kufr, ale kreditka (to je pokus o vtip). Ne, hádat se nechcu, je to fakt jen o tom, co komu vyhovuje a "hadrový" kufr se přece jenom dá nafouknout
(před 5 dny)
Ostatní
Sally

Jak vyznačit na trase benzínky a odpočívadla ( Brno-Bratislava-Maďarsko-Biograd)

@Arne1 ~
mám v navigaci dopravní hlášení, takže se mi ještě nestalo, že bych zůstal viset, ale možná su staromódní, navigace se nevzdám , mj. je v navigaci zabudovaná kamera a celkově je přehlednější. Navigaci v mobilu (jakékoliv) jsem nepřišel na chuť. Mj. mě policejní kontroly nezajímají.
A co se týče Waze, skutečně to nikomu nerozmlouvám, ale mám zkušenosti z okolí VB (Velké Bíteše ), kde kolega neměl na mobilu signál a byl v gébišu. Mobil nenavigoval.
Tady spíš šlo o to, že v počítačovém programu si v klidu a přehledně nachystám komplet trasu i s veškerými zastávkami a body a v klidu si vytisknu celkem podrobný itinerář i s mapkou.
(před 5 dny)
Chorvatsko
Sally

Jaký cestovní kufr vybrat?

@Smíšek ~
dražší je kvalitnější a relativně déle vydrží. Samsonite už máme moře let, kufr tenkrát asi z Kaufu, jsme po první cestě vyhodili, protože byl poničený z cesty a na letišti jsme neměli čas uplatňovat škodu. Navíc za tu cenu.
Ale každému co vyhovuje.
(před 5 dny)
Ostatní
Sally