Příspěvky v diskuzích uživatele Sally

Příspěvky v diskuzích uživatele Sally

cesta do Chorvatska 2020

@Lola ~ tak rychlostní předpisy určitě nedodržoval. Je to přes 1.100 km a s přestávkama ........
Jen Ostrava - Brno trvá minimálně hodinu a půl
(před 5 dny)
Země
Lola

Ceny na Kefalonii

@dapcom ~
Taky jsem se tou cenou kebabu zhrozil. Turecko vždy bývalo relativně levná destinace. Ceny v Řecku jsme vloni usoudili, že zhruba o něco dráž jako u nás, samozřejmě jak co. Lefkáda 2019. Srovnávali jsme ceny na Lefkádě s rokem 2017 a byly dfc. stejné.
V Chorvatsku jsme nebyli od roku 2008, ale co jsme slyšeli, že dost podražili. Hlavně plný huby keců o slevňování, a nakonec nám Slovinci o 58% zdražili ubytování s PP (o 12.500,- Kč na 33.000,- za 8 nocí s PP bez dopravy).
Možná je Řecko dražší, ale zase mentalita lidí (hlavně ve vnitrozemí a na ostrovech), jídlo, prostředí .............. ale letos ne. Ne že bych se bál cen, hysterie a bůhví čeho, ale prostě se mi nechce stát na hranicích se psy v autě. Takže letos něco bližšího a příští rok si to vynahradíme.
(před 13 dny)
Země
Sally

Vydáte se letos do Chorvatska, pokud to bude povolené?

@Iveta7824 ~
Doporučuji navštívit Konobu Kremenko u Flinstovnů v horách kousek nad Omišem, my tam v roce 2008 byli maximálně spokojeni
konoba-kremenko.hr/
A je možná dobré si tam objednat místo. My tam jeli bez objednání a měli jsme štěstí, že náhodou měli místo. Ale zážitek to byl.
(před 19 dny)
Země
Iveta7824

Vydáte se letos do Chorvatska, pokud to bude povolené?

@Iveta7824 ~
My to tam tenkrát trošku procestovali. Konoba Kremenko, Radvanovi mlinice, Fortiza, Červené a Modré jezero, Imotski, Samozřejmě vodopády na Krce Skradinski buk, Roški slap, Svety Jure,
A pak i města v okolí - mockrát ve Splitu i Omiši, Trogir, Šibenik, Dubrovník, Kis, park Salona (Solin), Dubrovník. Při cestě do Dubrovníku nás zaujala Bačinska jazera, ale už jsme se tam nedostali. Tak třeba někdy příště. Ještě bychom toho chtěli vidět více, ale času je nějak málo.
Hezkou dovču.
(před 19 dny)
Země
Iveta7824

Vydáte se letos do Chorvatska, pokud to bude povolené?

@Iveta7824 ~
Okolo Omiše je krásně. Byli jsme v Mali Ratu 2 roky po sobě (a vlastně naposledy), tak jsme to okolo projezdili celkem dost.
My máme trošku smůlu, ale zároveň i štěstí. Hotel v Izole nám zdražil o 58% (12.500,- Kč) a tak nám CK vrátila poukázky v hodnotě dovolené a ty už jsme "vyměnili" za pobyt v Zalakarosi.
(před 20 dny)
Země
Iveta7824

Vše o udržitelném cestování

No je tam pro mne "pár" dobrých rad, ale děkuji. Jako starý tramp se snažím chovat k přírodě šetrně a s úctou, ale jedu na dovolenou a tak se chci dovolovat. Nebudu si na dovolené prát prádlo, košile, kraťasy. Nechat si neuklizený pokoj, nevyměněné ručníky, běhat po městě a strávit čas dovolené hledáním míst na tříděný odpad .......... Třídit budu, ale v rámci možností.
Co se týče stravy a podpory místní ekonomiky, jasně. Nevozím si s sebou kufry jídla z domova, ale pokud se jedná třeba o nápoje, budu kupovat to, co je levnější, a to (bohužel) jsou nápoje většinou v PETkách. Budu se venku chovat stejně jako doma a ne rozmařile, ale také určitě ne přemrštěně.
(před 21 dny)
Ostatní
lidas

Je voucher oprávněný?

A co chcete?
Cestovka má nasmlouváno (tak jako Vy) s hotely i s leteckými společnostmi nějaké služby. A když jim to posunou? A když to zdraží? Co má potom cestovka dělat? Mně se to stalo taky, prvně hotel zavřený, potom že o dva dny posunout - to mi nevadilo, ale zdražení ze strany hotelu o 58% už mi vadilo. Tak jsem vzal voucher. Mám jakousi jistotu, že o dovolenou nepřijdu.
Buďte rád, že po Vás nechcou storno
(před 24 dny)
Ostatní
Lacey

Covid 19 - Lago di Garda

Já mám jet až v druhé půlce září a začínáme "přes kopec" na Lago di Iseo. Rozhodli jsme se, že pojedeme, ale stále si nechávám zadní dvířka otevřená. Nikdy nevíte, co se v těch palicích vylíhne.
V Rivě jsme byli, krásné městečko, ale myslím, že tam problémy nebyly a nejsou.
(před 24 dny)
Země
Nikonna

Myslíte, že se zdraží letošní dovolená?

@DanaDianaNoymi ~ včera jsem byl na CK (bezplatné storno a vydali mi dva poukazy s platností do konce příštího roku, dokonce na vyšší částku než jsem zaplatil) vybrat nějaký náhradní pobyt, tak jsme vybrali prodloužený víkend v Zalakarosi. Tam jsem byl naposledy v roce 1985 a v Balatonu jsem se ještě nikdy nekoupal, takže se trošku podívat tam po tom okolí.
No a při té příležitosti jsem se zeptal na to zdražování a bylo mi řečeno, že sami byli překvapeni a na mou odpověď, že to nikdo kupovat nebude, tak mi odpověděl, že SLO je už z větší míry vykoupené. Buď ty lidi neumijó počítat nebo nevím. Protože taky říkal, (a to vím) že srovnatelné hotely (hvězdy, jídlo apod. ) v Chorvatsku, Řecku a Turecku jsou nejdražší v Chorvatsku (vlastní doprava) a za stejnou cenu je Řecko (letecky) a nejlevnější je Turecko.
Takže místo aby si turisty hýčkali a byli rádi za jejich peníze, tak rychle nahrabat ztráty zpět
(před 29 dny)
Země
Sally

Myslíte, že se zdraží letošní dovolená?

@DanaDianaNoymi ~ taky jsem to kdesi četl. Že to někde vyjde až o 100% dráž. Budu postupně kontaktovat ubytování přes book v Itálii na září a pokud by byl nějaký "finanční problém", tak to raději zruším
(před 30 dny)
Země
Sally