Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Czech Airlines

   České aerolinky se základnou na letišti Václava Havla mají dlouholetou tradici a patří k nejstarším aerolinkám na světě. Jsou zakládajícím členem Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) a zároveň součástí aliance leteckých společností SkyTeam. Do flotily Českých aerolinií se řadí 17 letadel typu Airbus a ATR. Cílem aerolinky je především bezpečnost, kvalita služeb a pohodlí cestujících.

   Informace o Czech Airlines

   Web www.csa.cz
   IATA OK
   ICAO CSA
   Země Česká republika

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   (40×30×15 cm cm, do 3 kg)
   zdarma
   Při zakoupení cestovního balíčku LITE není možné si vzít na palubu malé zavazadlo.
   Příruční zavazadlo
   (55×45×25 cm, do 8 kg)
   zdarma
   Při zakoupení cenového balíčku BUSINESS LITE a BUSINESS je možné si vzít 2 ks zavazadel.
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, do 23 kg)
   zdarma
   Přeprava zapsaného zavazadla v nejlevnějším cenovém balíčku LITE je zpoplatněna. V cenovém balíčku FLEX, BUSINESS LITE a BUSINESS je možné si vzít 2 kusy do 32 … zobrazit více
   Nadváha zavazadla
   (do 32 kg)
   650 Kč
   Platba 36 a více hodin před odletem. Při platbě méně než 36 hodin před odletem je cena 910 Kč za nadváhu zavazadla do 32 kg.

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky

   S Czech Airlines se můžete podívat do mnoha zemí Evropy, ale také do Ameriky, Afriky nebo Asie.

   Dostupné destinace

   • Evropa: Albánie, Belgie, Bělorusko, Bulharsko, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Island, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Ukrajina, Velká Británie
   • Amerika: Mexiko, USA
   • Asie: Čína, Jižní Korea, Izrael, Libanon, Rusko, Turecko, Vietnam, Rusko, Kypr
   • Afrika: Egypt, Spojené arabské emiráty

   Odbavení

   Online check-in

   Online odbavení je možné provést u všech letů označených OK 0001 – OK 2999, a to 36 hodin až 1 hodinu před plánovaným odletem. Jestliže cestujete jen s kabinovým zavazadlem, odbavíte se na webu Czech Airlines, vytisknete si palubní vstupenku a na letišti můžete zamířit rovnou k bezpečnostní kontrole. V případě dalších zavazadel je potřeba navštívit odbavovací přepážku na letišti.

   Mobilní odbavení

   Příznivci mobilních aplikací mohou provést online odbavení 36 – 1 hodinu před odletem prostřednictvím příslušné aplikace nebo mobilního webu.

   Odbavení na letišti

   Odbavení ne letištní přepážce je bezplatné. Je však důležité dostavit se na letiště s dostatečným předstihem. U dálkových a středně dlouhých linek nejlépe 2 hodiny před odletem a u krátkých tras minimálně 1 hodinu před startem letadla. Letiště Václava Havla zavírá přepážky 40 minut před odletem, u spojů do Bejrútu a Rijádu byste měli odbavení stihnout 60 minut před odletem.

   Služby během letu

   Všichni cestující v Economy a Business třídě dostávají na palubě letadla v rámci letenky občerstvení. U linek s odletem do 10:00 je k dispozici studená snídaně a také nealkoholické a alkoholické nápoje. Linky s odletem po 10. hodině nabízejí teplé jídlo, salát, dezert, pečivo a nápoje. U všech linek můžete požádat také o vegetariánskou verzi občerstvení.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Recenze leteckých společností a letišť

   TRAVEL SERVICE - nic moc, dříve dobré jídlo v letadle, žádné problémy, nyní bez a servis teda nic moc, nejsou ochotni prodat letenku, ale jiným cizím… Zobrazit více
   Jitulle
   Jitulle