Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Václava Havla Praha

   Mezinárodní letiště Václava Havla, do roku 2012 známé jako Ruzyně, je největším a nejvyužívanějším letištěm v České republice. Leží na severozápadě Prahy v katastrálním území Ruzyně 12 kilometrů od centra Prahy nebo Kladna. Pravidelně zde operuje kolem 60 dopravců, kteří létají do více než 100 destinací po celém světě. V roce 2017 zde bylo odbaveno přes 15 milionů cestujících, díky čemuž se řadí letiště Václava Havla mezi první padesátku nejvytíženějších letišť v Evropě.

   Informace o letišti Václava Havla Praha

   Web www.prg.aero
   IATA PRG
   ICAO LKPR
   Místo Praha, Česká republika
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 00:51, 26. 05. 2024

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na pražské letiště jezdí autobusové linky, které jsou dostupné ze stanic metra a z Hlavního nádraží. Přes den jezdí linka 100 z konečné stanice metra B Zličín v intervalech 15 až 30 minut. Na letiště je možné se dostat také autobusem č. 119 ze zastávky Nádraží Veleslavín, kam jezdí metro A. Autobusy jezdí každých pár minut.

   Cesta oběma spoji zabere zhruba tři čtvrtě hodiny. Jízdenky je možné zakoupit v automatu, prodejním stánku nebo v hale na letišti. Koupě lísku je možná i u řidiče, ale v praxi se příliš nedoporučuje. Další variantou je linka AE, která spojuje Hlavní nádraží a letiště zhruba každou čtvrt až půl hodinu. Jízdenky je nutné si koupit u Českých drah, které tento spoj provozují. V noci zajíždí na letiště linka 910. Na letišti staví všechny spoje před Terminálem 1 (lety mimo Schengen) i Terminálem 2 (lety do Schengenského prostoru).

   Autem je letiště dostupné po rychlostní silnici R7 a příjezd je dobře značený na dopravních cedulích i na vozovce. Terminál 1 má modrou barvu, Terminál 2 červenou. Na Letišti Václava Havla je mnoho možností, jak zaparkovat. Od expresních stání do 15 minut zdarma přímo před terminály přes krátkodobé parkování až po dlouhodobé stání v parkovacím domě. Na letiště samozřejmě operuje i řada taxislužeb a smluvní taxi mají svá označená stání před terminály.

   Letenky

   Na Letišti Václava Havla operuje několik desítek dopravců, kteří zajišťují lety po celém světě. Můžete zde najít jak pravidelné, tak sezónní nebo charterové lety. Na webu letiště můžete sledovat aktuální přílety a odlety a dokonce i aktuální polohu konkrétního letadla. Vzhledem k velkému počtu dopravců ceny letenek záleží na konkrétní společnost, destinaci a předstihu, s jakým si letenku koupíte. Ceny a frekvence letů se také liší podle toho, jestli je letní nebo zimní sezóna. Obecně ale platí, že lety na pražské letiště patří v rámci Evropy k těm dražším.

   Služby na letišti

   Letiště Václava Havla má dva terminály, které jsou otevřené nonstop. Terminál 1 obsluhuje lety mimo Schengenský prostor, z Terminálu 2 létají linky po Schengenu. Vzhledem k tomu, že se jedná o největší letiště v České republice, najdete zde veškeré myslitelné služby. Mezi ně patří různé typy kaváren a restaurací, obchodů a dalších služeb. Přepážky tu má celá řada cestovních kanceláří a jsou zde i bankomaty různých bank nebo pobočka České pošty.

   Kromě standardních služeb, jako je například balení zavazadel, zde najdete lékárnu, fotokabinu, veterinární stanici nebo pobočku telefonního operátora. Zajímavostí jsou velkoformátové hry, kde si můžete zkrátit čas hraním stolních her s obřími figurkami na herním plánu na zemi.

   Další informace, které se mohou hodit

   Přestup mezi oběma terminály je dobře značený a zabere zhruba půl hodiny. Pokud máte na letišti čas, můžete si zajít na vyhlídkovou terasu nebo si v případě dlouhého letu dát sprchu. Na celém letišti je internet zdarma.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednou na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například  OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence. Upozornění pro konkrétní let si můžete nechat zaslat formou SMS nebo e-mailu.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu do Vietnamu a letenky do Vietnamu

   Ahoj, poradíte kde koupit nejlevnější a nejvhodnější letenky do Vietnamu? A jak dlouho trvá doba letu do Vietnamu? Existuje nějaký přímý let z Prahy?… Zobrazit více
   DanaDianaNoymi
   DanaDianaNoymi

   Hledám spolucestující na Fuerteventura na 1 měsíc únor 2020

   Hledám seniorů, která ráda vaří a koupe se v Atlantiku.Možnost bydlet v pronajatém apartmánu 150m od Atlantiku. Za odpovědi děkuji.Dana
   Baruskag
   Baruskag

   Hledám spolucestující do Hughady

   Ahoj hledám někoho, kdo by se mnou letěl do Hurghady, okolo 22.4 - 30.4 cca.Můžeme se setkat a poznat se před odletem. Nehledám žádnou lásku nebo tak… Zobrazit více
   Maja_23
   Maja_23

   Partacka pre mna(studentka VŠ) na 13 dni na Bali (prosím len ženy)

   Ahojte, našla som zajazd na BALI s odletom 11.1.2021. Cena je úplně top 24000kc, bohuzial nemám s kým letiet, priatel ma povinnosti, a vsetkych… Zobrazit více
   Bali2021
   Bali2021

   Roušky v letadle u malých dětí

   Dobry den, cestoval jste nekdo nyni s ditetem (2 roky a 3 mesice) letecky se Smartwings do Recka? Jak je to prosim s povinnosti nosit rousky po dobu… Zobrazit více
   anonym
   anonym