Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Iberia Airlines

   Největší španělská letecká společnost, celým jménem Iberia Líneas Aéreas de España S.A, byla založena roku 1927. Svojí hlavní leteckou základnu i sídlo má na mezinárodním letišti Adolfa Suáreze v Madridu. Provozuje osobní i leteckou přepravu. Od roku 1999 je členem aliance Oneworld a od roku 2011 je společně s British Airways členem skupiny International Airlines Group.

   Informace o Iberia Airlines

   Web www.iberia.com
   IATA IB
   ICAO IBE
   Země Španělsko

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   zdarma
   kabelka, notebook
   Příruční zavazadlo
   (56×45×25 cm)
   zdarma
   dopravce hmotnost neuvádí
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech tří rozměrů do 158 cm, do 23 kg)
   zdarma
   Nadváha zavazadla
   (do 32 kg)
   60 – 100 €
   dle destinace, cena je za každý kus, který překročí povolenou váhu

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky

   Společnost Iberia Airlines létá do více než 80 destinací v Evropě, Africe, Asii a Americe. Z Prahy provozuje přímou linku do Madridu za ceny od 6 000 Kč za zpáteční letenku. Řadí se tak spíše mezi dražší a pro odlety z Prahy ne příliš výhodné alternativy. Zajímavou volbou může být v případě akčních nabídek do Jižní Ameriky, kam nabízí poměrně velké množství letů.

   Letenky kupujte ideálně v obvyklém předstihu 2 až 4 měsíce před odletem. Cenu letenky vždy určuje společnost dle své obchodní politiky.

   Poplatky

   • přeprava zvířete v nákladním prostoru: 80 – 300 EUR dle destinace, více informací naleznete zde
   • přeprava zvířete v kabině: 35 – 150 EUR dle destinace, více informací naleznete zde
   • sportovní vybavení, hudební nástroje, sportovní zbraně: dle typu letu (dlouhý, střední a krátký) a typu vybavení, podrobné informace naleznete zde

   Odbavení

   Online odbavení

   Oblíbeného online check-in můžete využít v rozmezí 24 až 1 hodinu před odletem (90 minut pro odlety z Lagosu a San José, 180 minut pro odlety z Caracasu). Při online odbavení lze vybrat sedadla zdarma ve všech tarifech kromě nejlevnějšího Basic. Letenky lze buď vytisknout doma nebo na letišti v samoobslužném kiosku či na přepážce. Můžete si také stáhnout do telefonu mobilní aplikaci, přes kterou uděláte check-in a na letišti se prokážete čárovým kódem.

   Odbavení na letišti

   Letištní odbavení je se společností Iberia Airlines zdarma. Přepážky se obvykle otevírají 2 až 3 hodiny před odletem a zavírají 40 minut před nástupem do letadla. Na většině letišť se můžete odbavit také v samoobslužných kioscích.

   Služby během letu

   Občerstvení

   Při dálkových letech je poskytováno teplé a studené občerstvení v rámci ceny letenky. Při kratších letech po Evropě jsou lety bez občerstvení. Rozsah občerstvení vždy závisí na délce letu a určuje ho společnost.

   Zábava

   U dálkových linek mohou cestující využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her, které si vyberete prostřednictvím dotykové LCD obrazovky.

   Wi-Fi

   Při některých letech je možné se připojit k síti Wi-Fi. Za 1 hodinu zaplatíte 8,99 EUR (limit 40 MB), za 3 hodiny 19,99 EUR (limit 100 MB) a za celý let 29,99 EUR (limit 200 MB). Podrobnosti k připojení Wi-Fi naleznete zde.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Iberia - hotel zdarma

   Zdravím, v červnu letím s Ibérií a v Madridu budu mít 12 hodin přestup. Pak pokračuji s Ibérií dál. Nemáte někdo prosím info zda poskytnou hotel… Zobrazit více
   Darina
   Darina