Madrid od 9 737 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Adolfa Suáreze

   Letiště neslo původně název Madrid Barajas, ale po smrti prezidenta bylo do názvu přidáno jeho jméno a letiště se přejmenovalo na Mezinárodní letiště Adolfa Suáreze, Madrid – Barajas. Letiště ležící 20 kilometrů od čtvrti Barajas je jedním z nejrušnějších evropských letišť a důležitým dopravním uzlem pro lety do Latinské Ameriky. Své sídlo zde mají společnosti Iberia, Air Europa nebo nízkonákladový Ryanair.

   Informace o letišti Adolfa Suáreze

   Web www.aena.es
   IATA MAD
   ICAO LEMD
   Místo Madrid, Španělsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 11:35, 20. 06. 2024
   Vzdálenost 1 753 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na letiště se lze dostat vlakem, metrem nebo autobusem.

   • Vlak linky C-1: Vlak za 2,60 EUR jezdí z terminálu 4 od 6:00 do 23:30 hodin v intervalu 20 minut na nádraží Chamartín a Atocha, na autobusové nádraží Príncipe Pío a do stanice Nuevos Ministerios.
   • Metro: Jezdí od všech terminálů do stanice Nuevos Ministerios, kde můžete přestoupit na další linky. Jezdí v intervalu 15 minut od 6:00 do 1:30 hodin. Jízdenka stojí 4,50 až 6 EUR dle vzdálenosti. Celodenní jízdné pro všední dny stojí (včetně příplatku na letiště) 8,40 EUR.
   • Autobusy: Do přestupní stanice Canillejas jezdí od terminálů 1, 2 a 3 linka číslo 101, do přestupní stanice Avenida América jezdí od všech terminálů linka číslo 200. Obě linky stojí 1,50 EUR. Nonstop provoz 24 hodin denně zajišťuje expresní linka 203, která jezdí od všech terminálů na stanici Atocha za cenu 4 EUR. Jízdní řády autobusů naleznete na stránkách dopravního podniku.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou obchody, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárny, dětské koutky, místnosti pro matky s dětmi, úschovna zavazadel, lékárna, turistické informace, konferenční místnosti, nabíjecí stanice pro telefony, internetové připojení, poštovní schránky, lékařská i asistenční služba a půjčovny aut.

   Pro děti je možné si zapůjčit kočárky. Přípojení na Wi-Fi je po neomezenou dobu zdarma, najdete zde i veřejné počítače s připojením na internet. Úschovna zavazadel je za 10 EUR v příletové hale terminálu 1 a 4.

   Letenky

   Z Prahy nebo Bratislavy se do Madridu dostanete přímou linkou společnosti Ryanair, která nabízí zpáteční letenku za ceny kolem 2 000 Kč, v akcích lze najít i levnější. Z Prahy létají také ČSA a Iberia, které však mají ceny od 4 000 Kč a výše. Vzhledem k nízkým cenám společnosti Ryanair může být cesta přes Madrid zajímavou cenovou alternativou pro lety do Latinské Ameriky. Ceny letenek vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Na přestup v rámci terminálu vám postačí 45 minut. Na přestup mezi terminály si vyhraďte raději 1,5 až 2 hodiny. Mezi jednotlivými terminály lze přejíždět shuttle busy nebo podzemním vláčkem zdarma.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.