Jak ušetřit při zimním při pobytu v Rakousku? Zimní karty a skipasy

Skipas pro děti zdarma
Jak ušetřit při zimním při pobytu v Rakousku? Zimní karty a skipasy

Oblíbili jste si lyžařská střediska v sousedním Rakousku a rádi byste ušetřili? V tom případě určitě uvítáte slevy na skipasy nebo různě výhodné zimní karty.

Využijte pohostinnosti 9 lyžařských středisek

Nejlepší volbou je pořídit si tzv. SunnyCard. Platí po celém Rakousku, slevy na ní uplatníte v devíti lyžařských oblastech Rakouska v celkem čtyřech spolkových zemích.Výhodná je například pro rodiny. V případě, že ji budou mít oba rodiče, jejich děti ve věku do 15 let budou moci celou zimu lyžovat v některém z devíti lyžařských středisek (Hinterstoder, Kasberg, Hochficht, Wurzeralm, Heiligenblut, Patscherkofel, Lackenhof am Ötscher, Hochkar a Kössen) zcela zdarma.

Děti jezdí zadarmo nebo za polovinu

Kromě zmiňované celorakouské karty existují i regionální karty. Snow&Fun Card platí pro sedm středisek v Horním Rakousku, například v Dachstein West, Krippensteinu, Kasbergu a dalších, kde lze lyžovat na celkem 210 km sjezdovek. Pro dospělé stojí 443 Euro na celou sezónu, přitom pokud má kartu rodič, dítě narozené v roce 2009 a mladší jezdí zadarmo. Ostalpen Card, tedy karta pro východní Alpy, nabízí vstup do 10 štýrských a 20 dolnorakouských středisek. Celkem můžete využít přes 300 km upravených sjezdovek a více než 120 lanovek a lyžařských vleků. Dospělí kartu pořídí za 479 Euro, mládež narozená v letech 1996-1999 potom zaplatí 366 Euro. Korutany a východní Tyrolsko pak poskytují TopSkiPass, který zahrnuje 31 lyžařských oblastí s celkem 891 km sjezdovek.Vorarlbersko zase nabízí Skipas 3 údolí. V jeho rámci si můžete vybrat z 38 lyžařských oblastí zahrnujících 538 km sjezdovek a 172 lanovek a vleků. Jednodenní skipas přijde dospělého na 58 Euro, šestidenní na 283 Euro.

Dopřejte si výlet na saních zadarmo

Salcbursko nabízí kartu SAMO, která kromě zapůjčení výbavy na běžky zadarmo přináší i další netradiční sněhové radovánky. Například si můžete zapůjčit saně, dopřát si bezplatně vycházku se sněžnicemi, zabruslit si nebo si vyjet v saních tažených koňmi a to vše opět zdarma. Další možností je také trekking s lamami. V Tyrolích využijete AllStarCard pro 10 lyžařských oblastí, velmi zajímavá je ale také Freizeitticket Tirol. S ni získáte slevy i na lanovkách, v muzeích, bazénech, na koupalištích či kluzištích.Bohatou nabídku dalších služeb poskytuje i karta Kaiserwinkl včetně parkování na devíti parkovištích zadarmo, bezplatně také večerní vycházku s lucernami nebo prohlídku obcí s průvodcem

Tipař

Tipař


Hlídací papoušek

Ohlídejte si nové akční nabídky

Stačí pár vteřin a žádné tipy vám neuniknou.


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů