Bezpečnostní situace Kosovo

Vloženo: 1. listopadu 2018
Poslední příspěvek: 6. listopadu 2018
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 3 lety
anonym
Chceme si trochu procestovat Balkán, plánujeme Srbsko, Bosnu, Makedonii a docela by jsme to spojili i s Kosovem. Mám ho ale stále spojené s konfliktem, jednotky Kfor a tak. Jak to vypadá v Kosovu teď? Je bezpečné cestovat po Kosovu na vlastní pěst, místní dopravou a tak?

Odpovědi 2 odpovědi

Dáša
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 3 lety
Dáša
před 3 lety
Krásný den,
situace v Kosovu je víceméně stabilní. Jediná možnost, kde ojediněle dochází k incidentům je město Mitrovica. Doporučujeme se spíše vyhnout severní části města.
Pokud zamíříte do hor, je lepší se pohybovat po vyšlapaných stezkách, ačkoliv většina minových polí byla zklikvidována, doporučujeme raději ostražitost.
Místní doprava je určitě bezpečná, prishtinabuses.info Vám poskytne více informací o MHD v Prištině. Jednorázová jízdenka stojí 40 centů a měsíční 13 euro.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 3 lety
Arne1
před 3 lety
Počítejte s nutností koupit na hranicích jejich "zelenou kartu" - bývalo to 15€. A jako cestovní doklad je dobré mít občanku (kdo nevěří, tak ať si pas přibalí taky). Přejezdy Kosovsko - Srbské hranice jsou jednodušší právě s občankou.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

  Nevybrali jste si?

  Podívejte se na

  Další akční nabídky

  Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

  Hlídač akcí