Ceny v Thajsku, rok 2018

Vloženo: 22. února 2018
Poslední příspěvek: 4. února 2019
Péťa_V
před rokem
Péťa_V
Podělím se o zkušenost s cenami v Thajsku, aktuální, rok 2018.
Ceny opravdu záleží na oblasti. Byla jsem na Koh Lanta, Phi Phi a v Krabi. Lanta byla nejlevnější, pak Krabi, Phi Phi samozřejmě nejdražší (dají se tam najít levná místa na běžné jídlo, ale ovoce i ceny v marketu 7-eleven byly vyšší). Třeba v Bangkoku je ještě až o polovinu levněji.
Pro jednoduchý přepočet na Kč si z částky v BHT odečtěte třetinu.
Moje zkušenosti s cenami:
- Jednoduché jídlo (pad thai nebo smažená rýže se zeleninou a masem) – od 60 BHT
- Grilovaná ryba + rýže + zelenina, pro 2 osoby – 250 BHT
- Fresh z čerstvého ovoce – od 40 BHT
- Čerstvý kokos – 35 BHT
- Čerstvý ananas/meloun/mango/…, již nakrájené – 20 BHT
- Kilo banánů – 20 BHT
- Thajská palačinka (rotí) s nutelou/medem/… - 30–50 BHT, cena palačinky na trhu – 10 BHT
- 5 l balené vody – 40 BHT
- Půjčovné skůtru na 1 den – 200 BHT (pokud na tom neumíte jezdit, NEDOPORUČUJI!)
- Cesta tuktukem 5 km – 100 BHT
- Cesta Krabi, letiště - Koh Lanta, Long Beach - 400 BHT
- Cesta trajektem Ko Lanta – Ko Phi Phi – 350 BHT (s vyzvednutím u hotelu kdekoliv na Lantě a odvezením do přístavu)
- Cesta trajektem Ko Phi Phi – Krabi, Ao Nang – 400 BHT (v ceně minivan z přístavu v Krabi na Ao Nang)
- Celodenní lodní výlet na Phi Phi (Bamboo Island, Sharks Point, Monkey Beach, Maya Bay, atd) - 500 BHT + 400 BHT vstupné do NP (pro Mayu a Bamboo se platí jen jednou)
- Poplatek za výběr z bankomatu - 220 BHT
- Při každovečerních párty na Phi Phi všude prodávají kyblíky míchaných alkoholových drinků (vodka+džus, rum+cola,…). Tuna ledu a asi půllitr celkem silného drinku – 250–350 BHT
- Thajská masáž / olejová masáž / masáž chodidel – od 200 BHT za hodinu (Krabi), po 300 BHT (Phi Phi)
- Vnitrostátní letenka BKK – Krabi – 1200 BHT i s kufrem (lze i levněji na letiště Don Muang, ale my chtěli rovnou Suvarnabhumi,a bychom se vyhnuli přesunu)
- Noc v levném pokoji s vlastní koupelnou – zhruba 200 (Lanta) – 400 (Phi Phi) BHT na osobu
-----------------
NÁŠ ROZPOČET (na osobu, na 18 dní s cestou):
7 800 Kč za zpáteční letenku PRG-BKK
2 000 Kč za zpáteční letenku BKK-Krabi s kufrem
3 500 Kč za ubytování na 16 nocí, vždy jednoduchý pokoj s vlastní koupelnou
2 000 Kč za dopravu a výlety (lodě, mikrobusy, 2x taxi, celodenní výlet na Phi Phi a půldenní na Lantě)
4 000 Kč za jídlo a dárky
19 300 Kč CELKEM
------------------
Třeba to někomu pomůže. Jsem zvědavá i na vaše zkušenosti, tak klidně pište

11 odpovědí

anonym
anonym
před rokem
anonym
před rokem
Také jsme měli letenky za 7500Kč. Fly Dubai, že?
Vyšlo nás to na dva týdny podobně. Rozhodně 10x líp utracené peníze, než někde v červenci v bulharsku nebo chorvatsku
Péťa_V
Péťa_V
před rokem
Péťa_V
před rokem
Ano, Fly Dubai. Nám je o 300 Kč zdražili, než jsme se vůbec rozhoupali k rezervaci, ale i tak jsem byla za takový úlovek opravdu ráda, jinak jsem je totiž pod 11 000 Kč Z PRAHY neviděla.

Když si člověk umí sám vše zařídit (a že to s dnešními možnostmi vůbec není těžké), vyjde taková dovolená opravdu levně. A když pak slyším, jak lidé utrácejí v létě právě za ty Chorvatska, Itálie a podobné dovolené, mám z toho ještě větší radost
anonym
anonym
před 12 měsíci
anonym
před 12 měsíci
Peto kde je lepší moře na šnorchlování PhiPhi nebo Ko Lanta...nechceme se s detmi stěhovat,jen výlety.A je nás 15lidiček,tak uz ted sháním ubytko pres booking a uz je hodně plno.Chceme jet v prosinci.
díky Jana
Péťa_V
Péťa_V
před 12 měsíci
Péťa_V
před 12 měsíci
Ahoj Jani,
my tam toho zas tolik nenašnorchlovali, ale mám pocit, že přímo na Lantě se nešnorchlovalo vůbec. Jestli ano, tak spíš někde na jihu asi, tam mi přišla voda čistší. Dalo se ale jet na lodní výlety na malé ostrůvky a tam to bylo i pod vodou samozřejmě nádherné.

Na šnorchlování byste měli nejlepší asi Long Beach na Phi Phi - korály, barevné rybičky, malí žraloci. Kolem Long beach je i klidněji, ta zastavěná nudle uprostřed moc na dovolenou s dětmi není, je to tam hrozná divočina v noci
anonym
anonym
před 9 měsíci
anonym
před 9 měsíci
Zdravím, nějak mi nesedí ta cena za letenku. Opravdu je to zpáteční letenka praha - bankok - bankok - praha?
Na jaký termín to bylo?
Děkuji za odpověď.
Péťa_V
Péťa_V
před 9 měsíci
Péťa_V
před 9 měsíci
Ahoj Jakube,
byla to akce Flydubai v půlce září. Byla spousta letů během celého ledna a února (my 31.1. - 18.2.), takže se dalo krásně vybrat. Ceny začínaly na 7 500 Kč opravdu za zpáteční letenku, levnější jsem z Prahy zatím neviděla a asi zas dlouho neuvidím
Přestup byl klasicky v Dubaji, tam asi 12 h, tak jsme jeli do města, zpátky 2 h, takže to bylo milé.
Každý si na FlyDubai stěžuje, ale ani při cestě na Srí Lanku ani teď jsme neměli žádný problém a ceny jsou prostě bezkonkurenční. A dát 150 Kč za vodu a sendvič místo břečení nad tím, jak nedávají najíst, mi přijde jako rozumnější, než platit za Emitares.
Zhruba od konce srpna to budu zas hlídat, třeba přijdou s něčím zajímavým
anonym
anonym
před 7 měsíci
anonym
před 7 měsíci
Jen 3500 za ubytovani na 16 dnu? Pekny, ja platim jen za 5 dni v Bangkoku 2200 pritom zadny velky luxus a mimo sezonu... Kdepak hledate ubytovani? Hotels booking?
Péťa_V
Péťa_V
před 7 měsíci
Péťa_V
před 7 měsíci
Ubytování bylo přes Booking a pro dvě osoby opravdu stálo asi 7 000, s tím, že na Lantě za 10 nocí bylo asi stejně drahé jako na Phi Phi za 5.
Na tu cenu jsme se dostali i díky slevovým referral url (ušetřeno celkem asi 1400). Na místě bývá ubytování levnější, ale než něco shánět, mívám to radši zamluvené předem.
anonym
anonym
před 3 měsíci
anonym
před 3 měsíci
Ahoj, já nikde nemůžu najít let z halvního lestiste na krabi..jen z toho durhého..poradíte kde hledat?
anonym
anonym
před 2 měsíci
anonym
před 2 měsíci
Zdravím, přečetl jsem si něco o Phi Phi tady:
info-thajsko.cz/ostrov-phi…
a docela rád bych se tam podíval, já žil mylně v přesvědčení, že tam je jen ta 1 pláž, ze který jsem viděl fotky hord turistů
No a tak má otázka, budu v Bangkoku, pak Phuket, odkud by jste a jak vyrazili? Já četl o lodním spojení, tak spíš se ptám kvůli radě. Díky a mějte se!
anonym
anonym
před měsícem
anonym
před měsícem
Krásný dobrý den, prosím o radu,chtěl bych se podívat do Thajska a vůbec nevím kam a hlavně kdy, moje záliby jsou : šnorchlování a jelikož mám lupénku, tak válení se v moři a večerní procházky po městě moc bych chtěl poznat jejich street foody, já vím, že to nemůžu ale chtěl bych se na ulici zakousnout do kachny nebo ryby, prostě něco takového prožít, poradíte mi nědko prosím a hlavně kdy tam vycestovat aby nám to nepropršelo....moc děkuji za info

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů