Itálie od 930 Kč
Zobrazit zájezdy

Cesta autem do Florencie

Vloženo: 12. ledna 2020
Poslední příspěvek: 13. ledna 2020
Elvíra
Dobrý den, čeká mě teď na začátku léta cesta autem do Florencie s mými dvěma dětmi. Jak to jezdíte? Máte nějakou osvědčenou trasu? Jsme z Jihlavy, takže bych asi určitě jela přes Rakousko, otázkou je, jestli přes Vídeň, nebo se jí raději vyhnout? A nemáte nějaké pěkné tipy, kde po cestě zastavit u něčeho zajímavýho, aby to pro děti nebyla taková nuda?

Odpovědi 7 odpovědí

Giorgio
před 5 lety
@Elvíra ~ Na jak dlouho plánujete cestu a jak jsou děti “velké” ? Myslím že po cestě je zastávek na týden. Samozřejmě lepší by to bylo přes Německo a přes Gardu dolů (určitě zajímavější), ale přes Dolni Dvořiště to nebude problém. Ale je to o Vás a jaké máte priority. Mohu Vám dát tip, nikoliv radit.
Elvíra
před 5 lety
@Giorgio ~ Děti mají 6 a 8 let, takže myslíte, že spíše přes Německo? Ta Garda nezní špatně Chtěla bych jet aspoň tak na 10 dní. Říkala jsem si, že třeba i po cestě někde sehnat ubytování jen na den klidně, kdyby to tam stálo za to a užili si to, nebyli tak unavený... Měl byste nějaký tip? Asi ne úplně památky, kromě hradů, ty mají rádi plus třeba co u Gardy podniknout? Je lepší z vychodního břehu nebo zapadního?
Giorgio
před 5 lety
@Elvíra ~ Gardu schvaluji , strana určitě východní, na té druhé je cesta trochu složitější, je to úzké a omezené možnosti k zastavení. Možná byste mohli zkusit Malcesine, je tam hrad a podle času i lanovka na Monte Baldo 2218mnm. To by mohlo děti bavit. Nahoře se jenom projdete po skoro rovině. (Mikiny s sebou). Pokud byste plánovali lanovku, buďte tam brzy, bude fronta, ale odsýpá to. Ubytování na jednu noc se snídani si dejte přes Booking.com. My jsme objednali hotel přímo v Sirmione na hradě. Čím níže budete tím bude více zábavy pro děti. Zatím ...
Sally
před 5 lety
@Elvíra ~ jak bylo řečeno, dobré je přes Gardu, tím pádem se většinou Vídni vyhnete, navede Vás to na Saluburg, Insbruck, Brenner (já tak jedu letos na Iseo). Na Gardě jsme byli v Riva del Garda (Dream of The Lake) - jsou tam vodopády Cascata Varone, kousek je Lago di Ledro (tam bylo dobré ubytování také - Cima D´Oro), V Malcesine jsme byli jak na hradě tak i na Baldě - spojená vstupenka = levnější. Ve Florencii jsme byli ubytováni v hotelu Corolle. Klidná část a do centra jede bus kousek od hotelu.
Giorgio
před 5 lety
@Elvíra ~ Jenom takový dodatek ... Jak chcete takhle takhle malé děti zabavit týden ve Florencii ?
Elvíra
před 5 lety
@Giorgio ~ Jedeme tam za sestrou, která se tam přestěhovala. Bydlí tam už 2 roky a s ostudou musím říct, že jsme tam za ní ještě nebyli. Nejedeme za památkama. Ačkoliv nějaké procházky určitě podnikneme. V plánu máme Boboli gardens.
Giorgio
před 5 lety
@Elvíra napsal(a):
@Giorgio ~ Jedeme tam za sestrou, která se tam přestěhovala. Bydlí tam už 2 roky a s ostudou musím říct, že jsme tam za ní ještě nebyli. Nejedeme za památkama. Ačkoliv nějaké procházky určitě podnikneme. V plánu máme Boboli gardens.
Rozumím, díky

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů