Kypr od 1 720 Kč
Zobrazit zájezdy

Co vidět na Kypru

Vloženo: 14. června 2019
Poslední příspěvek: 14. června 2019
nový člen nový člen /
CigarettesAfterSex
nový člen nový člen / před 2 lety
CigarettesAfterSex
Ahoj, v říjnu chceme poprvé vyrazit na Kypr a prodloužit si tak léto? Bude tam opravdu ještě na koupání? Poraďte kam na Kypru na výlety? Co navštívit? A je opravdu nutný all inclusive? Každý mi tvrdí, že je tam draho....

Odpovědi 1 odpověď

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 2 lety
Sally
před 2 lety
Tak je potřeba vědět, kam jedete. Na řecky mluvící část, čili na Kypr, nebo na severní okupovanou tureckou část, tedy na Severní Kypr.
Tak k cenám: není tam draho, ceny cca jako v Řecku (jih) nebo v Turecku (sever).
Co vidět:
Na jihu určitě Paphos a místní vykopávky (mozaiky, hrobky králů, Fabrica) a hrad, Korálovou zátoku, Petra tou Romiou (Afroditiny skály), klášter Kykkos a okolí, pohoří Trodos, Lania, Omodos. Potom poloostrov Akamas a soutěsku Avakas, želví zátoka Lara, Afroditiny lázně v zátoce Latchi. Kourion a okolí, Kaledonský park a kaledonské vodopády. To je to, co jsme navštívili my.
A rozdělené hlavní město Nikosie (Lefkosa)
Na severu Famagusta a město duchů Varoscha, Othelův hrad ve Famagustě, Kantara Castle, The Historical Oil Mill Buyukkonuk, pohoří Pantadaktylos, zajímavé městečko Dipkarpaz, poloostrov Karpaz se spousto polodivokých oslíků (když slyší auto, okamžitě se seběhnou a čekají na bakšiš - jablka s sebou), Apostolas Andreas Monastery, mys Cape Apostolos Andreas - Zafer Bumu, Agios Trias basilika, Thyrsos Church - Yenierenkoy, Golden sand Beach (nekonečná písčitá pláž), Salamina, Klášter Bellapais, Sněhurčin hrad (více jak půl kilometru dlouhý a je rozsáhlý) Hillarion, Girne (Kyrenya).
Toť asi je vše, co jsme navštívili. Do města duchů Varoscha se nedostanete, jen po pláži nebo po okolí, nebo skrz díru v plotě, ale dávat si pozor na ozbrojené turecké vojáky, mohli by střílet.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů