Budapešť od 550 Kč
Zobrazit zájezdy

Co všechno navštívit v Budapešti?

Vloženo: 21. června 2018
Poslední příspěvek: 29. října 2019
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
JanaKotlar
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 lety
JanaKotlar
Chystám se na dovolenou do Budapešti a tak hledám, co všechno bych měla navštívit a vidět. Našla jsem moc hezkého průvodce na jacestovatel.cz/media… , kde popisují nejdůležitější památky a hezká místa, která stojí za navštívení. Nejvíc samozřejmě vyzdvihují Budínský palác a k tomu bych se ráda zeptala, zda nevíte, jak je to s návštěvními okruhy. Kolik stojí a zda se musím nějak předem objednat? Pak bych také ráda navštívila parlament a vykoupala se i termálních lázních. Jaké lázně byste mi mohli z vlastní zkušenosti doporučit? Budu moc ráda za vaše rady.

Odpovědi 7 odpovědí

Kony
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Kony
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Kony
před 3 lety
Ahoj, několik velmi oblíbených turistických cílů v Budapešti najdeš zde na ara.cz. Budínský hrad patří určitě mezi hlavní turistické památky. Pár informací o Budínským hradě. Najdeš zde i základní informace a oficiální webové stránky. Ohledně lážní bohužel neporadím.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před rokem
Kristýna
před rokem
@JanaKotlar ~ Zdravím, já jsem dvakrát navštívila termální lázně Széchenyi, což jsou se svými 21 bazény jedny z největších lázní v Evropě. Mimo bazény zde najdete také sauny, parné sauny, masáže atd. Vstup stojí 5 500 - 6 000 HUF, o něco málo dražší je pak o víkendu a prázdninách, a za speciální masáže a lázeňské balíčky je třeba si připlatit. Bazény jsou v hlavní turistické sezóně celkem přeplněné, proto bych doporučila návštěvu mimo léto pro maximální zážitek a odpočinek.
Další skvělé lázně jsou v Hotelu Gellért, které Vás uchvátí secesním interiérem, a nabízí 12 bazénů. Na střeše se Vám také naskytne úžasný pohled na Citadelu. Vstup je od 5 900 HUF.
Nejlevnějšími, ale neméně krásnými lázněmi jsou lázně Rudas v tureckém stylu, kde najdete 8 termálních bazénů. Lázně jsou po většinu týdne přístupné jen mužům. Ženským dnem je úterý, víkendy jsou smíšené. Plavecký bazén a střešní wellness s báječným výhledem na město jsou přístupné pro obě pohlaví po celý týden. Vstup Vás bude stát od 5 200 HUF.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před rokem
Ovča
před rokem
Vyjeď si vlakem na jednodenní výlet do Ostřihomi, kde je katedrála a pohřben jeden z nejvýznamějších uherských králů. Navíc tu jsou nádherné výhledy na Dunaj.
Lubošák
stálý člen stálý člen /
Lubošák
stálý člen stálý člen / před rokem
Lubošák
před rokem
@JanaKotlar ~ Nám se líbilo v lázních Rudas. Jinak jsme si prošli Budapešť pěšky nebo kousek popojeli tramvají - krásná je procházka kolem parlamentu, kousek je památník Boty na Dunaji, líbil se nám i skalní kostel Gellért a vyhlídka nad ním. Potom klasika Budínský hrad, Rybářská bašta a určitě se podívejte na Velkou tržnici.
Milujuvšechny
nový člen nový člen /
Milujuvšechny
nový člen nový člen / před rokem
Milujuvšechny
před rokem
Pěkné je akvárium Tropicarium v obchodě Campona. Památky obejdete pěšky a známý mi doporučil restauraci hned vedle lázní Gellert na rohu směrem ven z města. Vaří tam prý pravou maďarskou kuchyni, která je v Budapešti docela problém sehnat.
Juliet
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Juliet
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před rokem
Juliet
před rokem
@JanaKotlar ~ Ahoj, koukám, že tu už zaznělo to nejčastější. Ještě doplním ty méně známá místa jako vykopávky Aquincum, na výlet kopce v Buda s dětským vlakem a tramvaj nahoru. V zimě tam je dokonce sjezdovka a běžecká trať v parku Normafa. Synagoga, jeskyně, krásná muzea (chodí do nich málo lidí) aquapark.
GumidekB
stálý člen stálý člen /
GumidekB
stálý člen stálý člen / před rokem
GumidekB
před rokem
Pokud si pořídíte Budapest Card, tak budete mít nejen volnou jízdenku na MHD, ale je v ceně i volný vstup do lázní LUKÁCS THERMAL BATH. Jseou to menší lázně, ale není tam tolik přelidněno. Jinak máte samozřejmě i spoustu slev a volných vstupů.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

  Nevybrali jste si?

  Podívejte se na

  Další akční nabídky

  Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

  Hlídač akcí