Maďarsko od 254 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Maďarsko

Cestovní doklady do Maďarska

Plánujete dovolenou v Maďarsku a nevíte, zda vám stačí občanka, nebo je nutné zařídit si cestovní pas? Ve všech členských zemích EU se můžeme pohybovat pouze na základě občanského průkazu. Cestovní pas do Maďarska tedy nepotřebujete.

Čím platit v Maďarsku – měna, směnárny, bezhotovostní platby a ceny

Přesto, že je Maďarsko členskou zemí EU, stále používá k placení forinty. Kde nejsnáze směnit koruny za forinty a jak je to v Maďarsku s bankomaty a bezhotovostními platbami? Máme pro vás potřebné informace o placení i aktuální ceny potravin a pohonných hmot.

Maďarsko autem: nejlepší trasa, dálniční poplatky a další užitečné tipy

Maďarsko je oblíbenou destinací třeba i jen na víkendové výlety. Vyplatí se vycestovat autem, karavanem, vlakem i autobusem. Cesta autem do Maďarska je rychlá a bezproblémová. Máte dvě možnosti, kudy se vydat. První a o něco kratší trasa vede přes Slovensko. Druhou variantou je pak Rakousko.

Elektronická dálniční známka Maďarsko 2020: Kde ji koupit a kolik stojí

V případě, že se chystáte na výlet autem do Maďarska nebo jím budete jen projíždět, ani v této zemi se nevyhnete povinnosti za používání některých úseků silnic zaplatit. Dobrá zpráva je, že maďarská dálniční známka je v elektronické podobě a můžete si ji pořídit snadno online.

Maďarská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Vydatná jídla plná zajímavých chutí. To je maďarská kuchyně, kde si pochutnáte především na masových pokrmech. Nesmí chybět chléb, paprika, zelí a zakysaná smetana. Je ovlivněna slovanskou kuchyní, rakouskou, německou, ale i tureckou.

Maďarsko: Rychlokurz jazyka – maďarština

Chystáte se na dovolenou do Maďarska a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se v Maďarsku mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.

Státní svátky v Maďarsku

Chystáte se na dovolenou do Maďarska, ale nevíte, zda po dobu pobytu zažijete i některý z místních státních svátků? Víme, v které dny Maďaři slaví a kdy jsou zavřené obchody.