Cestolino.cz Diskuze Portugalsko dovolená Portugalsko-Porto a okolí

dovolená Portugalsko-Porto a okolí

Vloženo: 28. listopadu 2018
Poslední příspěvek: 14. prosince 2018
Zdenek
host
Zdenek

Dobrý den, vybíráme dovolenou na léto, plánujeme Portugalsko. Chtěli by jsme rozhodně vidět Porto, možná si ho užít i párkrát v noci, takže asi co nejblíž nebo s opravdu dobrým spojením, ale nechceme přijít ani o plážovou pohodičku. Nabídka jak jsme koukali je docela velká - máte někdo typ, byl jste někdo a můžete doporučit?

3 odpovědi
+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)
Řadit odpovědi podle data přidání:
Petra
host
Petra
Porto a okolí
Vloženo: 30. listopadu 2018

Dobrý den, pokud máte rádi víno určitě nezapomeňte v Portu ochutnat. Za námahu stojí dojít dál než přímo na hlavní silnici, my jsme zavítali do vinařství Graham a majitel byl moc milý a ochotný, měli jsme ochutnávky zdarma a vše nám krásně vysvětlil. Jinak doporučuji výlety do Guimarães, Bragy a do Aveira. Aveiru se přezdívá portugalské Benátky. 

Jo a ještě! Doporučuju výlet na Cabo de Roca a pak návštěvu Sintry u Lisabonu. Jezdí tam příměstský vlak z Lisabonu a pak autobus objíždí všechny památky dokola. Je to hrozně super. Vyplatí se si koupit celodenní lístek. Snad jsem pomohla.

 

+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)
Zdenek
host
Zdenek
Porto
Vloženo: 3. prosince 2018

Děkuju moc za rady. Určitě jste pomohla, jsou to cenné informace. A kde jste byli ubytovaní? Přímo v Portu? Pro nás by právě bylo lepší někde poblíž Porta, hlavně blízko nějaké pěkné pláže. Jak je to vůbec přímo v Portu s plážemi? Mám trochu strach, jestli to tam není příliš rušné. Máme rádi si dopoledne užít pohodičku na klidné pláži a pak se teprve vydat na cesty.

+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)
Mirek
host
Mirek
pláže Porto
Vloženo: 14. prosince 2018

Přímo ve městě samozřejmě pláže jsou, ale jste ve městě. Jesli chcete trochu klidnější pláže blízko Porta, řekl bych že je ideální je Espinho. Je to takové předměstí Porta, jezdí tam příměstský vlak i autobusy a pláže tam jsou dlouhé a celkem pěkné. Město taky docela žije. Jen s tím koupáním to zas tak pohoda není - voda tam je celkem studená i v létě. My byli v červenci a moc jsme se nekoupali.

+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)

Vložit odpověď

Přihlaste se a bude se vám pohodlněji diskutovat. Nemáte zatím vytvořený profil? Vytvořte si ho, netrvá to ani dvě minuty.

* nepovinné
* nebude uveřejněn u příspěvku

Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů.

* správná odpověď je ne;)

Podívejte se levné zájezdy

Chystáte se na dovolenou, nemůžete se dočkat a počítáte každou minutu?

Vytvořte si zdarma krásný odpočet, uvidíte zbývající dny, hodiny, minuty, sekundy...