Portugalsko dovolená 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:
Rua Espirito Santo
14. 9. (So) - 20. 9. 2019 (Pá)
Invia.cz: Rua Espirito Santo
-7%
právě zlevněno
7 dní
Vlastní
Bez stravy
2. 11. (So) - 8. 11. 2019 (Pá)
Invia.cz: Rua Espirito Santo
-7%
právě zlevněno
7 dní
Vlastní
Bez stravy
9. 11. (So) - 15. 11. 2019 (Pá)
Invia.cz: Rua Espirito Santo
-7%
právě zlevněno
7 dní
Vlastní
Bez stravy

Dovolená v Portugalsku

Portugalsko se nachází v západní části Pyrenejského poloostrova. Rozlohou zaujímá 92 391 km2 a žije v něm přes deset a půl milionu obyvatel. Jedinou sousední zemí je Španělsko. Západní a jižní břehy Portugalska omývá Atlantský oceán.

Hlavním městem Portugalska je Lisabon, který leží na jihozápadě země přímo na pobřeží Atlantického oceánu. Národní měnou je Euro (EUR). Vlivem oceánu panuje na severu a západě země mírné oceánské podnebí. Na jihu Portugalska je podnebí subtropické se suchým, horkým létem a mírnou, vlhkou zimou. Průměrné letní teploty se pohybují okolo 24 °C. V zimě teplota dosahuje 8 - 12 °C.

Země je z velké části lemována nádhernými písčitými plážemi. Vlivem působnosti rozdílných civilizací nalezneme v Portugalsku mnoho rozmanitých kulturních památek, mezi které patří islámské mešity i katolické chrámy. Důkazem toho je Lisabon. Mezi jeho skvosty patří velkolepý klášter Mosteiro dos Jerónimos. Významnou atrakcí celosvětového charakteru je největší oceanárium v Evropě, kde můžete vidět expozice s mořskými živočichy nebo vystoupení cvičených delfínů a lachtanů.