Itálie od 705 Kč
Zobrazit zájezdy

Florencie památky

Vloženo: 3. října 2019
Poslední příspěvek: 12. ledna 2020
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Plyšák
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Plyšák
Dobrý den, prosím nevíte někdo, jsou teď někde levné letenky Praha - Florencie? Rád bych se podíval do galerie Uffizi, nevíte jaké je vstupné? Mamka tam byla už před 5 lety a to se od té doby asi změnilo. Četl jsem, že socha Davida je vyměněna za kopii, kvůli počasí a tak. Originál najdu tedy v místní Akademii? Dá se tam vůbec dostat na prohlídku normálně? Když už pojedu do Florencie památky bych chtěl pojmout nějak víc, máte další tipy, kam se podívat? Snad nám teď na podzim bude přát počasí.

Odpovědi 6 odpovědí

JuKačka
nová členka nová členka /
JuKačka
nová členka nová členka / před 3 lety
JuKačka
před 3 lety
@Plyšák ~ Míst k navštívení je velká spousta, záleží kolik budeš mít času. Klasika je: Duomo, Baptisterium, Ponte Vecchio, Palazzo Vecchio, galerie Uffizi ,palazzo Pitti + giardini Boboli , výhled z piazzale Michelangelo, náměstí Santa Croce + kostel. Na Duomo doporučuji koupit lístky předem on-line (v ceně je návštěva kopule, věže, baptisterium a muzeum). Stojí myslim 18 euro.
Hlavně ochutnejte místní toskánskou kuchyni, protože ta je pro ně zaklad všeho.
Do galerie Uffizi i Akademie se daj koupit lístky, mrkni tady www.florence-museum.com/
Lubošák
stálý člen stálý člen /
Lubošák
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Lubošák
před 3 lety
@Plyšák ~ Kdysi jsem si ve Florencii chtěl zaplatit místní průvodkyni, ale za 2 hodiny to bylo 110 euro. Tak jsem si to rozmyslel. Doporučuji aplikaci Visit a city.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Plyšák ~ Dobrý večer,
co se týče letenek, tak pokud se chystáte vyrazit ještě v tomto roce, tak se cena zpátečního letu momentálně pohybuje mezi 2-3 tis. Kč. Z Prahy i Vídně do Florencie létá Vueling. Pokud jste ale flexibilní, můžete odletět z Prahy či Vídně s Ryanairem do Pisy, která je od Florencie vzdálená pouhých 85 km. Letenky do Pisy momentálně seženete i za 500 kč. Jinou alternativou je letět opět s Ryanairem do Boloni, kde cena začíná dokonce na 400 Kč za zpáteční let.
Plyšák
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Plyšák
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Plyšák
před 3 lety
Děkuji všem za rady. Letět do Pisy mě nenapadlo. Jezdí tam pak dobře spoje do Florencie?
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Plyšák ~ Ano, z Pisy do Florencie můžete vyrazit vlakem společnosti Trenitalia, cesta trvá cca hodinu. Druhou možností je jet autobusem například se společností Caronna Tour.
BarevnáPastelka
nový člen nový člen /
BarevnáPastelka
nový člen nový člen / před 3 lety
BarevnáPastelka
před 3 lety
Florencii navštívím 1. 3. 2020, což je neděle a vstupy do státních muzeí by měly být zdarma. Nicméně ráda bych se podívala i do kopule duomo, tam hádám, že volný vstup neplatí. Je možné někde rezervovat dopředu pouze vstup do kopule?

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů