Slovensko od 404 Kč
Zobrazit zájezdy

Jaké jsou ceny na Slovensku?

Vloženo: 11. listopadu 2019
Poslední příspěvek: 13. listopadu 2019
nový člen nový člen /
Anna_Stázka
nový člen nový člen / před 3 lety
Anna_Stázka
Přijdou vám ceny na Slovensku srovnatelné s ČR? Byla jsem tam naposledy jako malá. Dá se tam dneska někde zaplatit českýma korunama nebo všude jen v eurech? Mám informaci, že ceny potravin v krámech jsou zhruba o 30 % vyšší a ceny jídla v restauracích a alkoholu o 100 % vyšší než u nás. Mně se to ale nějak nezdá. A poslední otázka, kolik stojí benzin na Slovensku?

Odpovědi 5 odpovědí

Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 3 lety
Arne1
před 3 lety
S tím benzínem je to nejjednodušší - kolem 1.325€ - podrobně koukněte například na cerpaciestanice.slovnaft.sk/
Platit korunama jsem nikde nezkoušel, vždycky mám nějaká eura pro případ nouze. Normálně se přece platí platební kartou (ale ty jsou na Slovensku bohužel ještě méně rozšířené než u nás).
Ceny v restauracích ? Dají se najít meníčka i pod 4€, často koukám na reklamy pizza za 4-6€ - to je asi stejné. Včera jsem v Podhájské platil za dvoje halušky a dvě piva 14€.
POkud obchody - udělejte to podobně jako u nás - koukněte napřiklad na lidl.sk, tesco.sc a prohlédněte letáky
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
Ceny na Slovensku jsou vyšší než v ČR, něco více, něo je méně drahé, ale celkově počítat s náklady tak o 20 % vššími než na srovnatelnou dovolenou v ČR.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
V některých obchodech se korunama platit dá, ale zpátky vrátí eura. Kolega občas platí v Ružomberoku v TESCO tisícovkou, ale vezmou mu ji až nad určitou výši. Ale nikdy a nikde jsem neměl problém platit kartou. Jezdím tam služebně dost často a ceny o 20% vyšší než u nás - to se mi zdá dost přitažené. V něčem jsou vyšší, něco i nižší.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 3 lety
Arne1
před 3 lety
No s těma kartama... prostě není to jako ve vyspělých zemích (Kaliningrad, Bělorusko, Pobaltí - tam skutečně zaplatím kdekoliv). Zrovna teď v Podhájské: jeden z termálů (Římské lázně) pouze hotovost. A na jedné restauraci vedle zajímavá cedule: Pouze u nás platba kartou. A v těch velkých termálech bankomat od Euronetu, tak ten jen v nejvyšší nouzi.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
@Arne1 ~ jo to je fakt. V rimskych laznich se kartou nedalo.
Ale v restauracich co jsme byli tak bez problemu. Ale je to uz asi 3 roky.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů