Švýcarsko od 1 940 Kč
Zobrazit zájezdy

Je možná platba eurem ve Švýcarsku?

Vloženo: 17. listopadu 2019
Poslední příspěvek: 20. listopadu 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Jarka58
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Jarka58
Dobrý den, zbylo nám opravdu hodně eur a jedeme navštívit Švýcarsko, nevíte někdo, je možné udat euro ve Švýcarsku? Děkuji za zkušenosti

Odpovědi 3 odpovědi

TravelAddict
nový člen nový člen /
TravelAddict
nový člen nový člen / před 3 lety
TravelAddict
před 3 lety
@Jarka58 ~ Dobrý den, moje zkušenost je taková, že v obchodech se dá zaplatit eury, ale jen bankovkami. Zpátky vám vrátí franky. Jinak se určitě vyplatí platit spíše kartou.
Jarča
nová členka nová členka /
Jarča
nová členka nová členka / před 3 lety
Jarča
před 3 lety
@Jarka58 ~ Mám stejnou zkušenost jako pán nademnou. Jinak pokud mohu doporučit, tak se vyplatí nakupovat v Migrosu, kde pořídíte potraviny privátní značky Budget za slušné ceny. Trvanlivé potraviny (rýže, těstoviny a drogerii) nakoupíte v Lidlu za stejné ceny jako v ČR. Ve Švýcarsku taky pozor na radary, jsou často i tam, kde byste je vůbec nečekali a pokuty jsou dost vysoké. Na data v mobilu doporučuji zakoupit lokální předplacenou simkartu - například Sunrise s neomezeným internetem na 24 hodin, kde se z kreditu strhne 2,5 CHF. Pro pořízení stačí zajít do obchodu mobilzone - nutné předložit svoje ID, bez závazku. Doklad je nutný k prodeji té předplacené sim a její cena je tuším 20 CHF- a je na ní automaticky kredit těch 20 franků.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
Asi záleží na tom, kde. Byla jsem v části přiléhající k německé Konstanzi a tam všude bylo možné platit oběma měnami, v obchodech měli dvě pokladny, bylo jedno, zda paltíte eureem, nebo franky. Eurem se nedalo platit v automatech.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů