Dovolená Švýcarsko 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Švýcarsko dovolená

Švýcarsko je vnitrozemským evropským státem, který se rozprostírá mezi Bodamským jezerem na východě a Ženevským jezerem na západní straně státu. Švýcarsko sousedí s Itálií, Francií, Německem, Rakouskem a také s Lichtenštejnskem. Země se dělí do 23 kantonů, ve kterých žije 8 milionů obyvatel.

Hlavním městem je Bern, který se nachází v severozápadní části Švýcarska. Národní měnou je švýcarský frank. Ve Švýcarsku jsou čtyři uznávané úřední jazyky - němčina, francouzština, italština a rétorománština. Pro své specifické podnebí je Švýcarsko vyhledávaným místem pro letní i zimní dovolené. Na jihu roste subtropická vegetace a převládá zde velmi teplé počasí. Zatímco sever a horské oblasti vynikají vhodným počasím pro zimní lyžování. Do místních lyžařských středisek jsou každoročně vypravovány lyžařské zájezdy.

Švýcarsko je zemí výborných sýrů, lahodné čokolády a nejkvalitnějších hodinek a nožů na světě. Mimo tyto lákadla patří k oblíbeným cílům turistů nádherná přírody a horské výšlapy. Z vrcholků jakými jsou Shilthorn a Jungfrau je nádherný výhled do širého okolí. Jedinečné zážitky poskytuje také jezero Lugano, které můžete objet na kole nebo využít pro romantickou plavbu lodí.