Alanya od 6 030 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na výlety Alanya

Vloženo: 29. října 2017
Poslední příspěvek: 14. května 2020
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
Dobrý den.Chci se zeptat, zda byste někdo doporučili nějaké výlety z Alanye na Turecké riviéře. Máme s manželkou rádi jak turistiku v přírodě, tak i historii. Celkově zkrátka máme zájem o poznání této země. Ještě si nejsme také jisti, zda si půjčíme auto nebo bude pohodlnější jet na nějaký organizovaný výlet. Prosím doporučte.

Odpovědi 8 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Urcite navstivte Side, klidně se tam vydejte rano klasickym autobusem s mistnimi, neni nutne pujcovat auto nebo platit za predrazeny vylet. Je to hezke historicke mestecko, ma sve kouzlo. Jestli mate radi prirodu, tak on Alanye smerem do vnitrozemi je krasna priroda...je tam velka prehrada, reky, lesy...to uz bych si asi radi pujcila auto, ale nemam s tim zkusenosti, ja tam vzali mistni svym autem.
Linda
nová členka nová členka /
Linda
nová členka nová členka / před 7 lety
Linda
před 7 lety
Aspendos je další historická pamaátka, která stojí za navštívení. Je to velký zachovalý amfiteátr s akvaduktem. Pokud máte rádi přírodu, doporučuji navštívit jeskyni Damlatas. Je přímo v Alanya, takže s dopravou nebudete mít problém. Hezčí je prý dokonce jiná jeskyně - asi 12 km od města - jeskyně Dim, 2. nejdelší v Turecku. Na transport se poptejte, nejsem si jistá. My jsme tam nebyli. A pak ještě další nedaleká jeskyně Kadiini s obrovskými stalaktity. Další výlet si můžete udělat na horu Tahtali, sice lanovkou, nikoli pěšky, ale výhled odtamtud stojí rozhodně zato!
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Zdravím. Mám ráda Tureckou riviéru. Jezdíme do Side letovisko Kumkoy. Několikrát jsem byla v hotelu Nova Park. Moc se nám tam líbilo. Také jdíme na výlety. Dvoudenní výlet do Kapadokie. Ten určitě jde i z Alanye. V Turecku je hodně archeologických památek. Například Side, Perge. Příští rok se taky chystáme.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Několik, částečně ne tak moc profláknutých, tipů:
1) Národní park Dim (Dim Cayi Mili Park), je to vlastně v kopcích nad Alanyou. Je tam i jeskyně, prý nejdelší v Turecku (Dim Cave / Dim Magarasi, cca 360m)
2) Kaňon Sapadere
3) vodopády Manavgat
4) jeskyně Karain ( Karain Cave / Karain Magarasi) v kopcích nad Antalyou.
5) vodopády Düden u Antalye
6) Kaňon Güven v národním parku Güllük (Güllük Dagi Termessos Milli Park) nad Antalyou
7) nekropole Termessos v národním parku Güllük
8) Ruiny Lydokia nad Kemerem
9) přírodní věčný oheň Chimaera v kopcích nad Kemerem
10) národní park jezera Kovada (Kovada Gölü Milli Park)
... a to jsem vůbec neopustil záliv Antalye !
Petraaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Petraaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Petraaa
před 5 lety
Dobrý den, jel jste někdo na výlet z Antalye na ostrůvek Kekova? Zajímal by nás hrad a potopené ruiny starého města Simena. Dá se zde potápět?
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
Já jezdím do Alanye docela často už od roku 2013 a minulý rok jsem tam byla dokonce na šest týdnů a bylo to super. Po každé podniknu nějaký super výlet, už jsem absolvovala rafting, turecké lázně hamam a naposledy jízdu džípy. Jmenuje se to Jeep Safari z města Alanya. Výlet jsem kupila přes stránky www.alanyadailytrip.com, už jenom proto, že stránky jsou částečně česky a slovensky. Jízda džípy byla super, pěkně mě ráno vyzvedli na hotelu. Já jsem byla nasnídaná a spokojená a natěšená na další výlet na své dovolené. Jak mě vyzvedli, tak jsme vyrazili rovnou do hor a byla to pecka. Krásné slunečné počasí a mořský vítr ve vlasech! Je fakt, že pak výše v horách bylo trošku chladno, ale ten adrenalin proudící v krvi při ostrých zatáčkách mě zahřál. Musím říct, že jsem byla ráda, že jsem na sobě měla černé tričko, protože když jsem viděla pár ostatních turistů v bílém oblečení, bílá se hodně rychle proměnila v hnědo šedou zajímavou barvičku. No, ty cesty v horách jsou opravdu hodně prašné, hlavně když řidič džípu dělá hovadinky. Ale výlet z Alanye, který fakt stojí za to. Já jsem byla unešená. A ten oběd? Grilovaná čerstvá rybka, kdo by si takový oběd nechtěl na dovolené dopřát. Ale co mi vyrazilo dech, byla restaurace, ve které se oběd podával. Takové stany přímo na vodě, takže i když venku pražilo sluníčko, tak vzduch byl příjemný a chladný. Dokonce jsem byla tak odvážná a vykoupala jsem se. Voda studená jak led, horská řeka, ale osvěžená jsem byla na zbytek výletu a trochu jsem ze sebe smyla ten prach z cesty. Po výletu jsme se vrátili zpátky do Alanye na hotel a já se z toho chvilku vzpamatovávala, byl to super výlet. Takže pokud někdo přemýšlíte, co podniknout letos v létě, tak Jeep safari z Alanye můžu fakt jenom doporučit! Díky šéfovi Nasa Tour Alanya Pashovi, který to všechno pro nás zajistil.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
@anonym ~ V Alanyi a okolí lze udělat spoustu zajímavých výletů a není nutno je kupovat u cestovek. Spoustu zajímavostí nejlépe navštívíte sami. Mám dojem, že jsem některé náměty sem psal před rokem či dvěma.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
Souhlasim, neni treba pokud nepotrebujete ceskeho pruvodce a tak )

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů