Kodaň

Vloženo: 3. ledna 2019
Poslední příspěvek: 18. března 2019
anonym
před 3 měsíci
anonym
Dobrý den, příští měsíc se budeme pohybovat v Dánsku a budeme mít jeden den na Kodaň. Co určitě neminout? Díky

2 odpovědi

Tomek
Tomek
před 2 měsíci
Tomek
před 2 měsíci
Byli jsme v Kodani v květnu, takže nevim jak to bude vypadat v únoru. Všude se jezdí na kole, kolo si pujčíte za pár korun na každém kroku - myslim ale že já osobně bych v unoru na kole zmrznul Jinak stoprocentně doporučuju nábřež NYHAVN - uvidíte tam malou mořskou vílu - symbol Kodaně, ale hlavně krásné hrázděné historické domy a kavárny, bary, pivnice...
Za návštěvu stojí národní galerie a muzeum.
Jestli je vám blízká alternativa, můžete zajít do Christianie - bohužel mě připadá, že to je už spíš turistická kašpařina, kam si někteří jezdí proto, aby si zakouřili trávu a myslí si že tam je dovoleno všechno. Toho ducha co před lety už to rozhodně nemá.
Pak je tam zábavní park TIVOLI - tak to je myslím zbytečné komentovat a nenavštívit ho, by asi byl hřích
Kristýna
Kristýna
před 3 dny
Kristýna
před 3 dny
Dobrý den, Kodaň, nazývaná také jako "Benátky severu" nabízí spoustu zajímavostí k vidění. Mimo hlavní památky určitě můžu doporučit vypůjčit si kolo a projet si okolí a městské čtvrtě. Nádherný je renesanční zámek Rosenberg ze 17. stol., místní zoo, 3 jezera Soerne, která byla původně řekou, skanzen Frilandsmuseet (vstup zdarma) a Dyrehaven, obrovský park, kde žije velká populace jelenů. Za dobrou kávou a skvělým nočním životem doporučuji vyrazit do čtvrti Norrebro nebo Vesterbro.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů