Dánsko od 2 999 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Dánsko

Cestovní doklady do Dánska

Všechny skandinávské země včetně Dánska patří do Schengenu, a tak je možné cestování do Dánska bez pasu jen s občanským průkazem. Pokud máte občanku propadlou, můžete samozřejmě použít také pas.

Dánsko měna, směna, ceny potravin a ubytování

Dánsko je jednou ze zemí EU, která nepoužívá euro. Oficiální měna je dánská koruna, ale v turisticky frekventovaných místech bývá možné platit eury. Ceny v Dánsku jsou výrazně vyšší než v ČR.

Autem do Dánska – možné trasy, silniční poplatky a cestovní doklady

Nejvhodnější trasa do Dánska závisí na tom, kam míříte, zda na ostrovy, nebo na pevninu. Cestolino přináší aktuální informace, kolik času strávíte na cestě, jakou máte mít povinnou výbavu a kolik bude cesta stát. Poradíme i alternativní cesty do Dánska autobusem, vlakem nebo letadlem.

Dánská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

V dánské kuchyni se setkáte především s čerstvými surovinami a domácími výrobky. Základem jsou ryby, mořské plody, maso, zelenina a mléčné výrobky. Kromě tradičních karbanátků z mletého masa nebo ryb a obložených chlebů si pochutnáte na dánském marcipánu nebo lékořici.

Dánsko: Rychlokurz jazyka – dánština

Chystáte se na dovolenou do Dánska a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se v Dánsku mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.